Moc na to myslíš... je to psychika!

1788
15.11.20 11:04

Moc na to myslíš.. je to psychika!

Ahoj holky, taky tak často od lidí slyšíte, nemyslí na to tolik a ono to přijde.. nezjistili vám příčinu a tím pádem vám říkají, že to bude psychika.. vůbec nepochybuji, že mi tu spousta z vás může napsat že se spoustu let snažili, pak to vzdali otehotneli..ale na co se ptám…nikde jsem nenašla, jak v praxi má ta psychika reálné ovlivnit početí? co z těch procesů může zastavit…??Je tam spermie i vajíčko a k čemu dojde že to na to může mít vliv? Nebavi mě jen poslouchat nějakou „univerzální pravdu“ bez vysvětlení :roll: :think: Děkuji za nápady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.11.20 11:11

Já na to myslela a hodně a otěhotněla jsem. Každopádně co jsem spíš zjistila, když člověk zpomalí, změní priority, tak se to pak povede. Mám hodně kamarádek které mají první dítě z ivf a druhé přirozeně. Jak zpomalili a jejich priority se změnili, tak to najednou slo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17510
15.11.20 11:13

Pokud je tělo ve stresu, tak často zablokuje ovulaci nebo možnost uhnízdění vajíčka. Je to reakce, aby se člověk v nepříznivých chvílích nerozmnožoval a nepřivedl dítě do špatných podmínek. A že si spousta žen dokáže z “neplodnosti” udělat megaproblém… Když se k tomu ještě přidá, že žena míň jí, aby si udržela štíhlou postavu, tak mozek má signály - stres+hlad=průšvih! Nerozmnožovat se! Já otěhotněla až ve chvíli, kdy se moje tělo dostalo do stavu nadváhy a pak teprve začalo produkovat kvalitní vajíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
15.11.20 11:15

Určitě i kortizol má vliv na pohyblivost spermií, hormony, které tě pak v těle všemožně blokují. Čím víc se snažíš a myslíš na to, tím více kortizolu mozek vylučuje a může to mít nějaký dopad na snažení. Sám gynekolog to říkal mé sestře. Je to takové hloupé pro mnohé, ale třeba taková meditace jí hodně pomohla pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
15.11.20 11:30

Nejsme tu lékaři, ale řekla bych, že velkou roli bude hrát hormon kortizol. Ten se vám vyplavuje stresem a tělo to vnímá tak, že pokud je ho hodně, jste v ohrožení. A tělo které se vnímá jako ohrožené, vám plodit nebude. Mají to tak i jiné živočišné druhy, že plodí jen do toho, co vnímají jako bezpečné. Takže pokud máte trvale moc vysokou hladinu kortizolu, není zase tak zvláštní, že těhotenství se nekoná… Samozřejmě, že u někoho to nemusí vadit. A u někoho se všechno zablokuje. Někdo z kouření má rakovinu a někdo ne. Tak to je. Tělo je zvláštní záležitost…

Každopádně když na to přestanou myslet, tělo se přestane stresovat. Zabývá se totiž něčím jiným a ta myšlenka na to, že to nejde, se nedostaví a nespustí ten proces. Místo toho se ta žena jde třeba proběhnout, jede na výlet, kde se skvěle baví, vyplavují se endorfiny… A když to dělá nějakou dobu, prostě se změní hormonální rovnováha a je po problému :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
15.11.20 11:31

A já si zas myslím, že to takový vliv nemá. Jinak by se nerodily děti ze znásilnění, zneužívání, za války apod. A znám hned několik holek, které otěhotněly, když byly fakt ve velkém stresu, když stavěly barák a něco se podělalo, měly fakt blbé období v práci, umíral rodič… :nevim: A třeba můj případ - všechna vyšetření mi vyšla úplně ukázková a teprve IVF ukázalo, že mám zjevně vajíčka naprd :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8107
15.11.20 11:56

Hmmm..nevím no..otěhotněla jsem i při velkém stresu (práce, řešení zdánlivé neplodnosti, celkové zdravotní potíže)..ale ovulaci jsem měla vždy, tak možná ten stres nebyl tak velký :) každopádně nikdy jsem nepřestala na to úplně myslet a někde vzadu v hlavě to tam u každé je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.11.20 12:36

Ja jsem byla,,ve stresu,, z toho ze nemuzu otehotnet a mam jit zpatky to prace. Chtela sem to pri jednom. Snazili jsme se skoro rok. Nakonec zacali propoustet, tak,,stres,, opadl -at to dopadne jak chce, beztak pujdu taky. A otehotnela jsem. To podle me pomohlo, ale taky to ze jsme meli sex kazdy druhy den, poctive. Podle me proste to chce co nejvic sexu

• Citovat
  • Nahlásit
1191
15.11.20 12:40

V CAR treba kortizol z krve meri, ja ho mela lehce zvyseny a doktor sam rikal, ze to az tak nevadi… ja osobne jsem zastancem toho, ze to neni pravda a kdyz mi nekdo z kamaradek rekl tuhle vec, at na to tolik nemyslime, ze to pomuze, tak jsem se usmala a v duchu je poslala do pr… ano, je dost pribehu, jak to lide vzdali a prislo dite..nebo prvni dite po x ivf a najednou druhe hned prirozene, ale za me rikam, ze je to proste nahoda…krome toho nejde, si rict, tak fajn, tak uz na to nebudu nemyslet a je to :nevim: a myslim, ze i ty, ktere rikaji, ze se na to vykaslaly a prislo mimi, tak v nejake sve casti na to myslely a doufaly porad… proste nekdy to nejde ze zdravotnich duvodu, nekdy zahada.. my s manzelem vsechno na 1 a mimco az z ivf, hned na prvni pokus :nevim:…doufam, ze nam osud neco nenaznacoval a nebude nase holcicka novy Hitler nebo tak neco :mrgreen: a je teda pravda, ze mi ted zjistila doktorka snizenou funkci SZ z ultrazvuku, krevni testy byly vzdy ok, tak treba byl tohle problem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
15.11.20 13:15
@Melodie91 píše:
V CAR treba kortizol z krve meri, ja ho mela lehce zvyseny a doktor sam rikal, ze to az tak nevadi… ja osobne jsem zastancem toho, ze to neni pravda a kdyz mi nekdo z kamaradek rekl tuhle vec, at na to tolik nemyslime, ze to pomuze, tak jsem se usmala a v duchu je poslala do pr… ano, je dost pribehu, jak to lide vzdali a prislo dite..nebo prvni dite po x ivf a najednou druhe hned prirozene, ale za me rikam, ze je to proste nahoda…krome toho nejde, si rict, tak fajn, tak uz na to nebudu nemyslet a je to :nevim: a myslim, ze i ty, ktere rikaji, ze se na to vykaslaly a prislo mimi, tak v nejake sve casti na to myslely a doufaly porad… proste nekdy to nejde ze zdravotnich duvodu, nekdy zahada.. my s manzelem vsechno na 1 a mimco az z ivf, hned na prvni pokus :nevim:…doufam, ze nam osud neco nenaznacoval a nebude nase holcicka novy Hitler nebo tak neco :mrgreen: a je teda pravda, ze mi ted zjistila doktorka snizenou funkci SZ z ultrazvuku, krevni testy byly vzdy ok, tak treba byl tohle problem :nevim:

Jasně že to je pravda.
Stres je zásadní. A záleží samozřejmě na jedinci, s někým to nehne, pro někoho je to naopak ta poslední kapka, že to nejde.
Když se podíváte třeba na zvířata, tak v ZOO se rozmnožují nejlépe ta, která mají velký výběh, kvalitní jídlo, dobře poskládanou skupinu, zkrátka nejsou stresovaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
15.11.20 13:46
@Lucie_Sx píše:
Jasně že to je pravda.
Stres je zásadní. A záleží samozřejmě na jedinci, s někým to nehne, pro někoho je to naopak ta poslední kapka, že to nejde.
Když se podíváte třeba na zvířata, tak v ZOO se rozmnožují nejlépe ta, která mají velký výběh, kvalitní jídlo, dobře poskládanou skupinu, zkrátka nejsou stresovaná.

Kdyz jsme si rekli s manzelem, tehdy jeste pritelem, ze vysadim prasky, ze uz bychom chteli mimino, bylo mi to uplne jedno, ale uplne…nemyslela jsem na to asi rok a pul, nez jsme se vzali, pak jeste asi pul roku mi to bylo fuk, pak uz mi to prislo divne..na to jsem otehotnela a o dite prisla..joo, pak uz jsem na to myslela hodne..takze ne, nemyslim si, ze je stres zasadni (dobre, mozna jak pro koho, nebo nejaka mira :nevim: ) vlastne tim chci rict, ze kdyz se nekdo snazi rok o dite a nejde to, ma navstivit odbornika, ne na to prestat myslet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8529
15.11.20 14:49
@Melodie91 píše:
Kdyz jsme si rekli s manzelem, tehdy jeste pritelem, ze vysadim prasky, ze uz bychom chteli mimino, bylo mi to uplne jedno, ale uplne…nemyslela jsem na to asi rok a pul, nez jsme se vzali, pak jeste asi pul roku mi to bylo fuk, pak uz mi to prislo divne..na to jsem otehotnela a o dite prisla..joo, pak uz jsem na to myslela hodne..takze ne, nemyslim si, ze je stres zasadni (dobre, mozna jak pro koho, nebo nejaka mira :nevim: ) vlastne tim chci rict, ze kdyz se nekdo snazi rok o dite a nejde to, ma navstivit odbornika, ne na to prestat myslet…

Tak samozřejmě, že odborník určitě.
Ale každý jedinec má tu míru stresu, kterou zvládne, nastavenou jinak a u nětkerých to prostě tu zásadní roli hraje, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
15.11.20 23:56

Stres podle mě určitě hraje roli… zajímalo by mě ale co s tím? Teorie je hezká, ale můžu vám říct, že u mě rada “tak to tolik neřeš” nefunguje.

Zjistila jsem ale, že mi kupodivu jde soustředit se aktivně na jiné věci. Alespoň po většinu času. Teď se třeba snažím místo otěhotnění soustředit na zdraví - beru to jako takový předstupeň. Takže se snažím jíst pravidelně vitamíny, více ovoce a zeleniny, více pít, sportovat nebo alespoň doma cvičit, atd.

Ps: a s tou váhou je to zajímavé. Všude se píše, jak si má člověk dávat pozor na nadváhou. Nikdo už vám ale neřekne, že být hubená je ještě horší. Teď jsem někde četla, že mít nadváhou 2× prodlužuje dobu, za kterou se otěhotní. A mít BMI pod 19 to prodlužuje dokonce 4×…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14131
16.11.20 00:24

Mám moc dobrou kamarádku v Přerově, spolužačku a sousedku z paneláku. Od třiceti se nesoustředila na nic jiného, než na dítě. Byla vdaná už pět let a nic. Tak se do toho zabrala, pořád se hlídala, měřila, soulozila na povel, prošla všemi vyšetřeními. I její manžel. Po několika letech bez úspěchu se rozhodli pro adopci, prodělali všechny ty hrůzy okolo a vyšlo to. A v okamžiku, kdy se začla starat o to adoptované dítě, byla do roka těhotná. Od té doby si myslím, že psychika má na fungování lidského těla daleko větší vliv, než jsme ochotní připustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
16.11.20 20:02

@Betty MacDonald to je přesně to o čem mluvím..techhle pribehu je hodne :) ale mám potvrzenou ovulaci, spermiogram, ukázkovou bt, h0rmony…a nejde to..psychika může zablokovat ovulaci a tak..ale když ke vše potvrzené v pořádku, tak mě právě zajímalo, jak konkrétně to vůbec může psychika blokovat, když k těm potřebným procesům dochází :) ale jak psaly i holky hod, ano zvířata v zoo, lidi ve válce.. Je to všechno pravda..zajimalo mě jak to.. ale i to už výše zmiňovali.. ale stejně je to pro mě záhada. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama