Mohu začít běhat se svou váhou?

Anonymní
13.2.20 10:07

Mohu zacit behat se svou vahou?

Ahoj holky. Nikdy jsem nebyla hubena, ale vlivem tehotenstvi, urazu a sve nerizene nenazranosti jsem se pri 160 cm vyzrala na praseci vahu 95kg. Dnes jsem zdravotne v poradu, nejakou dobu po porodu a zdravym jidelnickem, cvicenim a jizde na rotopedu jsem od Noveho roku na vaze 87kg. Ma otazka zni, kdy mohu zacit behat, abych si neublizila. Hrozne me to laka, zlepsila se mi kondicka a rada bych zacala. Mam jeste pockat, dokud se vaha nepohne, nebo myslite, ze uz muzu? Diky za rady :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15665
13.2.20 10:09

Já bych se na běhání vyprdla a raději chodila. Rychlá, svižná chůze je mnohem lepší a pokud se budeš cítit, můžeš třeba chvilku běžet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
13.2.20 10:09

Nedoporučuji. Zkus svižnou chůzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
13.2.20 10:10

Ja bych mozna zacala spis s rychlou chůzi a na beh jako takovy se vrhla az pozdeji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1663
13.2.20 10:11

Můžeš to zkusit. Myslím, že toho stejně moc neuběhneš ( a neber to ve zlém; taky jsme jednou začínala, a mám to v živé paměti). Zkus popoběhnout - opravu pomalinku, pak přejít do chůze a takhle střídat. Hlavně, aby se ti pořád dobře dýchalo. A pokračuj i na tom rotopedu - jednak je to šetrnější na klouby a jednak je to právě k běhu dobré kompenzační cvičení. Ještě bych doporučila plavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 10:12

Běhala jsem, pak jsem musela přestat a teď chodím všude pěšky, svižně a dělám i dlouhé trasy a je to mnohem lepší :palec: A když je pěkné počasí tak vyrážíme celá rodina na koloběžky, ujedeme běžně 20 km i víc a je to skvělé :palec:

Příspěvek upraven 13.02.20 v 10:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11256
13.2.20 10:13

Ja bych to byt tebou udelala tak, ze bych svižně chodila a do toho vkladala bezecke useky. Ono bys toho stejne ted moc neubehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 10:16
@mag píše:
Ja bych to byt tebou udelala tak, ze bych svižně chodila a do toho vkladala bezecke useky. Ono bys toho stejne ted moc neubehla.

Presne tak mam v planu zacit. Vim ze toho moc neubehnu. Ale treba 9 min rychle chuze, 1 min beh atd. Dalsi tyden 8 min chuze 2 min beh… nevim jestli tedy nepockam az se mi vaha snizi… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 10:17

Mam 164cm a 80kg a behat si netroufam, pouze rychla chuze. Parkrat jsem cvicila nejake behani, hopsani a mam uplne odrovnana kolena. Doporucuji zacit sviznymi prochazkami.

• Nahlásit
  • Citovat
15083
13.2.20 10:17

Já bych dala rychlochuzi a do toho popobehla sem tam pár desítek metrů třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
13.2.20 10:20

Co kolo? Klouby tolik netrpí, hýbeš se a ještě si dáš po cestě na zahrádce malé sportovní pivo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 10:21

Výškově jsem o 2 cm nižší, váhově cca o 5 kilo lehčí. Přibírám ze stresu, jakmile něco shodím, přihodí se věc, která mě psychicky rozhodí a zase hned naberu. Miluji sport, miluji běh a přesto to s touto váhou nejde. Tedy jde, ale já osobně jsem si během pár dní pomalého běhu totálně odrovnala koleno a achylovku :-(. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji rychlou chůzi, bez přestávky alespoň 40 minut. Čím déle, tím lépe. S běháním počkej. Mně to sice strašně chybí, ale dokud nebudu mít alespoň 10 kilo dole, tak se k němu nevrátím.
Držím nám oběma palce, ať jde hubnutí dobře :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
10942
13.2.20 10:22

Já mám BMI nižší než ty a zatím se od běhu držím dál, i když ho taky miluju a uběhnu dost. Bojím se ale o kolena a kyčle, běhat začnu až budu bezpečně pryč z hranice obezity,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
13.2.20 10:27

Být tebou bych neběhala, spíš dala tu rychlou chůzi nebo si našla ve fitku třeba H. E. A. T, chození na páse. Běhání není dobré na klouby, budeš běhat někde na asfaltu a při tvé váze si ty klouby úplně odděláš. K tomu rotoped, kolo, rozumný jídelníček a ono to půjde, neboj.

Příspěvek upraven 13.02.20 v 10:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15665
13.2.20 10:29
@Anonymní píše:
Presne tak mam v planu zacit. Vim ze toho moc neubehnu. Ale treba 9 min rychle chuze, 1 min beh atd. Dalsi tyden 8 min chuze 2 min beh… nevim jestli tedy nepockam az se mi vaha snizi… :think:

Jenze ten běh je docela matika, aby sis neublížila. Měla bys běhat snad přes špičku nebo jak, jinak si fakt zničíš nohy. Já běhat zkoušela, ale technicky jsem to vůbec nedala a málem si dorovnala kycel a ve finále jsem nemohla dlouho ani pořádně chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama