Moje dlouholeté kamarádky a já

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 20:58
Moje dlouholeté kamarádky a já

Ahoj holky, chtěla bych se jen tak vypovídat, popřípadě přečíst ostatní názory. Jsem mamča 2,5 letého dítěte. Musím říct, že jsem dost společenská. Mám dost kamarádek jak bezdětných, tak s dětmi, které si udržuji několik let. Občas se s někým seznámím, ale už to není takové, jako s těmi dlouheletými. Pravda je, že mám 4 dětné kamarídky, které mají zhruba stejně staré děti. Vídáme se pravidělně, jak na pařby, tak na písku, nebo jiné dětské akci. Poslední dobou mi ale vadí, jak si se 4 z 5 nerozumím skrs děti :,( Znám je od miminka, mám je všechny ráda, nikdy bych neřekla na ně křivé slovo. Dcera je ted v období, že se začala vztekat. jsem z toho na palici. Když jdeme na procházku, po chvilce řve, že jí bolí nohy, s dětmi si hraje, ale není k nim přítulná. nechce je brát za ruku, nechodí ještě do školky, ostatní děti jo. Někam jdeme, ona se vztekne, nechce jít dál, vidí autíčko v OC, řev, že tam chce jít. Dětem neubližuje, odstrčí je, pokud se k ní ostatní lísají, pusinkují, objímají, berou za ruce… A mě prostě přijde, že kamarádky z toho mají radost, že mají hodnějsí dítě, než já. Pravda je, že jejich děti byly stejné. Když jsme šli do lesa, tak řvaly, že dál nejdou, nebo zdrhly z dohledu, když se nějaká mamka otočila. Scény byly podobné jako u nás. Ale to už tohle všechno zapomněly. Spíš mě mrzí, takové to soupeření, kdo má nejlepší détě. Možná to dělaly už dřív, ale já to neviděla. Mám ráda maminy, se kterou si můžu pokecat a zanadávat na děti, jak třeba zlobily… Jen s jednou si takhle rozumím. Nedávno mi řekla ta jedna, že jí příjde moje dcera nevychovaná a zlá na ostatní děti. Jestli nemá nějakou poruchu :( 8o Když jdeme někam pařit, jsou fajn, jako dřív. S dětmi chodíme tak 1× týdně. A já poslední dobou přemýšlím, že se na ně vyprdnu, než toto období přejde. Jenže jak dlouho to trvá?? Skončí někdy scény a hysteráky??,

Reakce:
 
Takyjedna
Závislačka 4646 příspěvků 22.04.18 21:08

No jo, to je nahouby, takový maminkovský přátelství. Vlastní děti jsou pro ně prostě víc než kdokoli jinej. Tohle vydržej jenom opravdu dobrý kamarádky. Jsem pochopila, že jsi dost extravertní - tj. máš hodně přátel hlavně se společnými zájmy, u těchlech mamin se společné téma začíná rozcházet - máte jinak starý děti. Tak si prostě najdi maminy s dětma stejně starýma.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 21:12

@Takyjedna Děti jsou od sebe nejvíc o půl roku. Já to dřív nevnímala, dokud nezačalo zlobit to mé dítě. A je mi to líto :(

 
Takyjedna
Závislačka 4646 příspěvků 22.04.18 21:19
@Anonymní píše:
@Takyjedna Děti jsou od sebe nejvíc o půl roku. Já to dřív nevnímala, dokud nezačalo zlobit to mé dítě. A je mi to líto :(

Nj, to je nahouby. Baby jsou prostě zahleděné do sebe (a svých dětí), to se tak stává, je otázkou, zda, když se na ně teď vyprdneš, jestli pak budete mít na co navázat… Jinak jsem přesvědčená, že na ně taky dojde, děti nejsou dokonalý.

 
růžový achát
Závislačka 4694 příspěvků 22.04.18 21:27

Jestli ti s nima neni dobře a tvoji dcerce, nelamej to přes koleno a choďte Užívejte si. Nikdo není povinen travit mateřskou v nějakém babygangu. Když mi s někým není dobře, tak ho nevyhledávám. Byť jen dočasně, ale odpočineš si a věnuj se dcerce individuálně, třeba dcerka nemá zájem si hrát s ostatními., nenuť ji to měnit, respektuj její nastavení. Třeba potřebuje naopak klid a jistotu. Každé dítě není zkratka společenské., není to sice žadna výhra, ale take tragedie ;).Kámošky počkaj, se nezblázní 8)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 21:35

@růžový achát Ona miluje děti, ale spíš ty větší, s nimi si vyhraje, nechá se i pomazlit, držet za ruku… S vrstevníky to není takové. Nemá ráda, když jí někdo naruší její prostor. Hraje si s nimi třeba na písku, ale jakmile se nějak k ní přibližují, strčí do nich. Nechce se s nimi objímat, nebo tak. Kamarádky tohle nechápou a já jí přeci nebudu nadávat za to, že není přítulná

 
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 22.04.18 21:58

Deti jsou dokonale. Prave diky upřímnost, opravdovosti. Zkus se od dcery trochu priucit - ona proste chce trávit cas tak, aby ji bylo dobre. Neni jeste ohoblovana obligatnim,,mu­síš/nesmis/to se nedela/atd… a v tomto veku ma 100% nárok dělat to, co ji těší (za předpokladu, ze tomu nebrani vážné důvody a nikomu svým jednáním neublizuje). Pokud tobe s kamarádkami neni dobre, proc se do kontaktu nutit? Neni lepší obklopit se lidmi, kteří me těší, inspirují, doplňuji, nez lidmi, kteří mi berou energii a doba s nimi je psychicky náročná…? Ja osobně bych to udělala diplomaticky, omluvila bych se ze společných akci s detmi z duvodu, ze se proste potřebuju s dcerou zase hodit do pohody a potřebuju cas jen pro nas dvě. (Ja to teda říkám kamarádkám co mesic, ze,,dnes neni vhodný den, potřebujeme byt sami” - a žádná s tim nemá problem ;) )

 
jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 22.04.18 22:27
@Marie432875 píše:
Deti jsou dokonale. Prave diky upřímnost, opravdovosti. Zkus se od dcery trochu priucit - ona proste chce trávit cas tak, aby ji bylo dobre. Neni jeste ohoblovana obligatnim,,mu­síš/nesmis/to se nedela/atd… a v tomto veku ma 100% nárok dělat to, co ji těší (za předpokladu, ze tomu nebrani vážné důvody a nikomu svým jednáním neublizuje). Pokud tobe s kamarádkami neni dobre, proc se do kontaktu nutit? Neni lepší obklopit se lidmi, kteří me těší, inspirují, doplňuji, nez lidmi, kteří mi berou energii a doba s nimi je psychicky náročná…? Ja osobně bych to udělala diplomaticky, omluvila bych se ze společných akci s detmi z duvodu, ze se proste potřebuju s dcerou zase hodit do pohody a potřebuju cas jen pro nas dvě. (Ja to teda říkám kamarádkám co mesic, ze,,dnes neni vhodný den, potřebujeme byt sami” - a žádná s tim nemá problem ;) )

Tak, tak, tesat do kamene. Lip bych to nenapsala.

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 22.04.18 22:27

Tak hlavně tvoje dcera je vpořádku a to, že se teď víc vzteká je jen období. Vyroste z toho. Že to tvoje kamarádky nechápou, je jejich problém. Taky mám kamaradky na MD, se kterýma se na vychově děti neshodnu, ale nejdu do konfliktu. Jen si myslim své. Nikdy bych neřekla o 2,5letem diteti, ze je zlé a ma diagnozu 8o. Promin, ale kamaradka je hloupa, kdyz tohle vypusti z pusy. Asi bych na nejakou dobu omezila kontakt a pockala, az se vzduch vycisti. Evidentne te to trapí, ale vez, že dcerka za to nemůže :kytka:

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >