Molusky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slunickop
Stálice 94 příspěvků 15.08.10 22:03
molusky

Ahoj všechny ty,které máte problém s léčením molusek. Nás taky napadly / našeho 13m Patýska / a po přečtení diskuze zde a jinde o vypalování na kožním, bolesti a jizev, jsem se docela zhrozila. Byla jsem u naší doktorky, která nám na ně dala desinfekčí mastičku BETADINE. Měla jsem mazat 2× denně a po zhruba ani ne 14 dnech jsem viděla parádní výsledky, bez bolesti vypalováním. Molusky se postupně zcvrkávaly až mizely v nepatrné flíčky. Neříkám, že se nedělaly další, ale vím, že mastička zabrala a bylo to bez bolesti. Tak tímto bych jne chtěla poradit ostatním maminkám, kterých se to týká..zkuste to, doktorka tedy říkala, že si na to nějak v ordinaci přišly samy jak to vyléčit, tak uvidíte samy…tak jen to, hezký večer všem

Přečtěte si článek: Moluska u dětí: Léčbu zahajte včas

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 15.08.10 23:01

Ahoj, tak m y jsem je měli taky, ale nevypalovali jsme je. Dr na kožním nám dala takovou speciální umrtvovací mastičku, kterou namazali než jsme tam šli a pak je jen seškrábla absolutně bez bolesti. Malej ani nepíp a to má strach z doktorů. Takže taky super :palec: :palec: :palec:

Jo a betadin to teda nebyl :lol:
Takže taky malá rada :lol:

rybana75
Extra třída :D 10664 příspěvků 15.08.10 23:04

Ahoj !!!
To je fajn, že jsi založila tuto diskusi. :palec:
Též bojujeme s moluskama. Mají je všechny moje děti. No ti starší už teda ne, ale měli. Teď je má nejmladší Kubíček.
S nejstarším Matějem jsme chodili k naší mudře na vypichování, je to pár let…zvládl to v poho, jizvy naštěstí nemá. U dcery zabrala léčba Ribomunylem na podporu imunity, nejstarší ho měl teda taky. Zatím mají oba klid.
Prozměnu je má teď ten nejmenší, mudra mu je vypichovat nechtěla, tak mi doporučila InfectoDell, je to vodička, tím mu je potírám a oni mizí. Ale asi ho to bolí a štípe, ne asi ale určitě a drape si je do krve. A stále se mu dělají nové a nové.
Betadine mastičku znám a tímto Ti chci moc poděkovat, že jsi se podělila se svými zkušenostmi. Ihned jí zítra koupím a začnu mazat.
Zdravím :mavam:

Příspěvek upraven 15.08.10 v 23:38

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.10 23:10

Ahoj holky, co jsou to molusky?

rybana75
Extra třída :D 10664 příspěvků 15.08.10 23:19
jjelena píše:
Ahoj holky, co jsou to molusky?

To jsou takový vodový bradavičky. Jsou infekční, moje děti je mají nejspíš z bazénu.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.10 23:21

rybano, děkuju. Držím palce, at se toho děti co nejdřív zbaví

rybana75
Extra třída :D 10664 příspěvků 15.08.10 23:37
jjelena píše:
rybano, děkuju. Držím palce, at se toho děti co nejdřív zbaví

Nemáš zač :wink:

Kamas
Nováček 1 příspěvek 16.11.10 21:50

Ahoj, my jsme vyzkoušeli Infectodell, který zpočátku vypadal, že zabírá, ale Honzíka (v té době 3 roky) to hrozně pálilo a nakonec začaly molusky stagnovat a objevovaly se další. Pomohl nám Molusan (www.karelhadek.eu)-je to mast z výtažků a olejů různých bylinek a hlavně z česneku po kterém je dost cítit, ale opravdu zabírá. Nové a novější molusky mizí opravdu do tří dnů až do týdne jak je u masti popisováno. Ty starší mizely pomaleji, takže vytrvejte. Ty molusky, které praskly jsme dezinfikovala Betadinem. Do tří týdnů byly pryč všechny.Je to rychlý a bezbolestný. Pokud jich není moc stačí objednat to nejmenší balení.

Miluška 83 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.10 12:18

Ahoj,to je dobrá zpráva,jelikož jsme používaly spray derma na to česnekový za 350 10ml a ¨nic a nic.tak už jdu koupit pa Miluška :-)

Rozárka5
Povídálka 21 příspěvků 22.11.10 13:07

ahoj, nám se osvedčil velmi rychle tea tree olejicek od JUSTU, doporučuji.

Tea1
Echt Kelišová 7920 příspěvků 22.11.10 13:20

Díky za založení této diskuze. Malej to má skoro už rok, z bazénu, a co tři týdny chodíme na kožní a vždycky mu jich pár vyškrábne. Teda asi je statečnej, páč nebrečí, jen mu vadí to, jak ho zpacifikovává­me.Jizvičky taky zatim neměl. A na rovinu, naše kožařka je asi kráva, páč se jí vždycky ptám, jestli na to neni mastička nebo něco a ona mi pořád skálopevně tvrdí, že vyškrabování je jediná léčba :cert:

Karolína2010 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 14:47
Kožařka

To je jasné, proč by doporučovala mastičku, která stojí méně, než škrabání lžičkou, které je alespoň nejméně za 200 Kč?

Eva a Nelinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 12:23

:lol: :potlesk: Tak maminky,dnes jsem byla s dvouletou dcerou na kožním,jelikož se jí po návštěvě bazénu udělaly molusky. A mám pro všechny velkou NOVINKU.Na trhu je nový lék na molusky…jmenuje se MOLUTREX.Doktorka říkala,že neví jestli to už bude v lékárnách,ale já jsem nelenila a dnes si lék jdu vyzvednout.Tak jsem moc ráda,že nemusíme navštívit chirurgii.

Anicka.r 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.11 22:41

Dobrý večer, Prosím o odpověď od Evy a Nelinky, případně od někoho jiného, jestli Molutrex zabírá. Máme 9 letou dceru, molusky má už 2 měsíce, dvakrát jsme byli na seškrabávání, pár týdnů mažeme Infectodelem, strašně u toho vyvádí, že to moc pálí. Objevují se stále nové, už nevím, co dělat. Prosím poraďte. Děkuji Andy

Eva a Nelinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.11 22:24
pro Aničku

Až dnes jsem si to přečetla,tak se omlouvám,že jsem neodpověděla dříve.Ale moc dobré zprávy nemám.Určitě to bezbolestné není a přesto,že jsme se nějakých zbavily,tak se stejně dělají nové.Ještě jsem slyšela o Molusanu,který by mohl být účinný a nebo desinfekční mastička Betadine,ale zkušenost s tím nemám.Tak snad se toho co nejdříve zbavíme :-( :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >