Muž je pozitivní, co dál?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
185
21.10.21 20:04

Muž je pozitivní, co dál?

Potřebuji radu. Absolutně nevím jak postupovat.
Muž se dnes večer vrátil z práce z pozitivním testem.
Doma já a 9 leté dítě. Já mám příznaky, dítě taky. Oba dospělí očkování.
Myslím si že bych měla já i syn na test. Ale na jaký? Lékařka už zítra neordinuje takže netuším. Můžu se já sama objednat na PCR? Nebo mám jít na antigen? Vůbec nevím a s doktorkou budu mluvit nejdřív v pondělí.

Víte někdo co teď? Omlouvám se pokud je to hloupý dotaz ale jsem bezradná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10828
21.10.21 20:06

Zůstat doma a objednat se na PCR test. Nemusíš řešit doktora zatim. Placený jsou až od 1. Listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
21.10.21 20:11

A pak, ze se očkovani nemusi testovat :zed:
To jejich „tečka za covidem“ je ted uz naprosto směšný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
21.10.21 20:12

No, tak hlavně že jste všichni naočkovaní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26216
21.10.21 20:13

Muž byl na jakém testu? Pokud někde oficiálně, tak máte teď mít 14 dní karanténu a hygiena vám sama pošle zadanku na test, ale až tak za 5 dní, dřív nemá smysl chodit. Ono vás bude kontaktovat hygiena a řeknou vše potřebné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
21.10.21 20:15
@greenapple píše:
No, tak hlavně že jste všichni naočkovaní :)

Nebezpečnější jsou ti očkovani, protože se v mnoha připadech netestuji, hlavně, že mají vsechna privilegia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
21.10.21 20:16
@jannina1 píše:
A pak, ze se očkovani nemusi testovat :zed:
To jejich „tečka za covidem“ je ted uz naprosto směšný.

Oni mají v práci firemní testování a testujou úplně všechny i očkované. A teď tam mají hrozně moc pozitivních.

Příspěvek upraven 21.10.21 v 20:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
21.10.21 20:18
@EvaEpic píše:
Oni mají v praxi firemní testování a testujou úplně všechny i očkované. A teď tam mají hrozně moc pozitivních.

Tak to jsou jedni z mala, tak by to melo byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
21.10.21 20:18

Zůstat doma, za 5.dni na PCR test. Do systému by vás měl zadat praktik nebo hygiena, pokud se vám ozve, ale můžeš se objednat i sama, zatím je to hrazené pojišťovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11353
21.10.21 20:20

@greenapple a od kdy tvrdí, že se očkovaný nemůže nakazit? Neexistuje očkování, které by jakoukoliv nemoc dokázalo úplně zastavit a fungovalo na 100%. Má tě chránit proti těžkému průběhu nemoci, ne proti nakažení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
21.10.21 20:22
@Aduš8 píše:
@greenapple a od kdy tvrdí, že se očkovaný nemůže nakazit? Neexistuje očkování, které by jakoukoliv nemoc dokázalo úplně zastavit a fungovalo na 100%. Má tě chránit proti těžkému průběhu nemoci, ne proti nakažení

No tak tohle nezastavi ani na 50%.Mrkni na pocty ockovanych pacientu na JIP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
21.10.21 20:23
@Kriss Tina píše:
Muž byl na jakém testu? Pokud někde oficiálně, tak máte teď mít 14 dní karanténu a hygiena vám sama pošle zadanku na test, ale až tak za 5 dní, dřív nemá smysl chodit. Ono vás bude kontaktovat hygiena a řeknou vše potřebné.

Já právě četla na netu že jako očkovaná karanténu nemám 8o proto se chci otestovat i já co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
21.10.21 20:33
@EvaEpic píše:
Já právě četla na netu že jako očkovaná karanténu nemám 8o proto se chci otestovat i já co nejdřív.

Tak máš ale příznaky, to je ještě trochu jiná situace (jakkoliv si myslím, že nechat volně běhat bezpříznakové očkované, co jsou v úzkém kontaktu z pozitivama, není rozumné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
21.10.21 20:35

Do karantény nemusíte nastoupit ani po rizikovém kontaktu, pokud jste prošli očkováním proti onemocnění covid-19 (Pokud jste dostali dvou dávkovou vakcínu, musíme mít min. 14 dnů po druhé dávce. Pokud jste obdrželi jedno dávkovou vakcínu, už 14 dní po této dávce jste považováni za naočkovaného.) a do 14 dnů od rizikového kontaktu se u vás neprojeví žádné příznaky onemocnění. Do karantény také nastoupit nemusíte, pokud nemáte příznaky onemocnění a v uplynulých 180 dnech jste měli pozitivní výsledek testu a absolvovali nařízenou izolaci… takže pokud máš příznaky, do karantény jdeš i jako očkovaná, protože příznaky se ti projevily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
21.10.21 20:36

Muž ať zítra ráno nakluše na OCR test, pokud se pozitivita potvrdí, zbytek rodiny bude dotrasován. Klidně můžete zajít rovnou všichni, pokud máte příznaky. Zatím je to na pojišťovnu, tak nic platit nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat