Může si vzít manžel dovolenou na pobyt v nemocnici?

397
28.2.11 12:02

Může si vzít manžel dovolenou na pobyt v nemocnici?

Ahoj holky, manžel jde do nemocnice na urologický zákrok pod celkovou narkózou, bude tam asi dva dny (přes jednu noc). V pondělí mu udělají vyšetření - pošlou ho domů/do práce. V úterý operace a ve středu domů. Může v úterý a ve středu čerpat dovolenou? A co to pondělí - může normálně na propustku a pak jít do práce, nevím co bude mít v papírech z fakultky. Děkuji za rady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16694
28.2.11 12:07

Na propustku nárok má, ve špitále mu na ní dají razítko. ať se ale zeptá na personálním, na jakou dobu stačí jedno razítko (my museli při celodenní absenci mít 3 razítka). A dovču si klidně vzít může, zaměstnavateli je putna, jestli dovču stráví v Itálii nebo ve špitále. Většinou zaměstnavatelé vyjdou rádi vstříc..stejně by do práce nešel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35974
28.2.11 12:07

Dovolenou si snad může vzít na co chce, ne? Záleží, jestli mu to schválí zaměstanavatel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5077
28.2.11 12:08

Ahoj,
myslím, že si normálně může vzít dovolenou, vždyť je jedno na co ji čerpá. Nebo mu v nemocnici vystaví na dva až tři dny neschopenku, záleží jak se domluví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1438
28.2.11 12:13

Na propustku má nárok, ALE jeho povinností chodit po doktorech mimo svoji pracovní dobu a i pokud to jinak nejde, tak nárok na placené volno je jenom na cestu do/z a vyšetření v zdravotnickém zařízení, které je nejblíž k domovu/zaměstnání a je schopno vyšetření/ošetření provést. Takže nakolik to volno bude mít placené, záleží na zaměstnavateli. Někteří to neřeší a zaplatí všechno, jiný si shání i ordinační hodiny a pokud zjistí, že jsou v některé dny i mimo pracovní dobu, tak nic neproplatí. Těch druhých tedy asi bude menšina, ale jsou.

S dovolenou záleží na tom, jak se se zaměstnavatelem dohodne, zákonný nárok dostat ji zrovna na ty dny nemá. Nicméně pokud se dohodnou, tak není důvod, proč si ji vybrat nemohl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
397
28.2.11 12:13

Díky za rychlé odpovědi :). Mysleli jsme si to, ale rači se člověk zeptá, než aby udělal nějakou botu. Neschopenku právě na tak krátkou dobu nechce, a taky nemusí všichni vědět, co prodělal :-) Na razítka na propustku se zeptá účetní. Ještě jednou díky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
397
28.2.11 12:17
u nich ve firmě není s propustkama ani s dovolenou problém, jen kdyby měl nějaký výjezd, tak by si ho přesunul
Les2311 píše:
Na propustku má nárok, ALE jeho povinností chodit po doktorech mimo svoji pracovní dobu a i pokud to jinak nejde, tak nárok na placené volno je jenom na cestu do/z a vyšetření v zdravotnickém zařízení, které je nejblíž k domovu/zaměstnání a je schopno vyšetření/ošetření provést. Takže nakolik to volno bude mít placené, záleží na zaměstnavateli. Někteří to neřeší a zaplatí všechno, jiný si shání i ordinační hodiny a pokud zjistí, že jsou v některé dny i mimo pracovní dobu, tak nic neproplatí. Těch druhých tedy asi bude menšina, ale jsou.S dovolenou záleží na tom, jak se se zaměstnavatelem dohodne, zákonný nárok dostat ji zrovna na ty dny nemá. Nicméně pokud se dohodnou, tak není důvod, proč si ji vybrat nemohl.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová