Na hubnutí je lepší pomalé kardio nebo HIIT ?

909
4.8.20 09:13

Na hubnutí je lepší pomalé kardio nebo HIIT ?

Ahoj,

žila jsem do ted v domění, že na hubnutí je nejlepší dělat kardio v té ideální tepové frekvenci tedy cca 60-80% maxima…odhadem tak dělat kardio v tempu, že se člověk lehce potí, ale dokáže u toho mluvit.

Já to takto dělala dlouhou dobu hlavně rotoped, rychlá chuze, občas klus, eliptical etc a musím říct, že nic moc (samozřejmě k tomu strava)

Tedka poslední dobou se setkávám s názory, že tohle je dávno překonaný mýtus a že na hubnutí hlavně pro endomorfy (tedy
tedy lidi se sklonem k nabíraní) a že je pro ně lepší dělat vysokorychlostní cvičení například jako HIIT nebo běhat třeba useky (část na plno a část výklus).

A paradoxně i třeba dělat silové cvičení a třeba i s většími vahami než jen posílování s vlastní vahou atd…taky třeba crossfit etc…

Že prostě takové to pomalé kardio je méně učinější než tady toto.

Já si tedka po koronaviru obnovila kartičku do fitka a přemýšlím co dál. Předtím jsem chodila na rotoped nebo pás a vůbec mě to nebavilo. Bavil mě heat a nebo box atd tak přemýšlím, že bych do toho šla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
627
4.8.20 10:06

Na mě třeba kardio funguje, když jedu poctivě a pravidelně, ale nemám zkušenosti s dalšími typy cvičení.
Kamarádka zas krásně hubne při domácím posilování - ale i když doma, nakládá si celkem velké váhy, žádné půlkulové činky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
4.8.20 11:11

Na tvarování postavy je opravdu lepší silové cvičení s činkami.
Za sebe musím říct, že na hubnutí jako takové je opravdu pro mě osobně lepší spíš pomalé kardio typu dlouhá svižná chůze v terénu. Ale je to z důvodu, že při náročnějším silovém cvičení vydám větší množství energie a je pro mě pak hrozně těžký hlídat jídlo - lidově řečeno mám prostě pak hlad jako vlk a nedokážu se udržet v kalorickém deficitu.
Takže ideální je za mě to kombinovat, ale silové cvičení nepřehánět - dávám 1-2× týdně, 2-3× týdně delší, ale méně náročnou aktivitu a jinak taky trochu odpočinku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
4.8.20 11:25

Obojí je účinné. Ono se přechází na HIIT hlavně z toho důvodu, že šetří čas. Pokud někdo miluje běhání, tak je to super, ale já radši zamakám naplno 30 minut, než se mučit pomalým cvičením hodinu a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
4.8.20 11:26

Ono jde stejně nakonec hlavně o stravu, cvičení má za úkol hezky vytvarovat a zpevnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
4.8.20 11:28

Já kombinuji kruháč (2-3× týdně) a pomalý běh (2× týdně). Za 2 měsíce mám dole “jen”necelá 3kg, ale na postavě je to vidět hodně, mám o jednu velikost menší oblečení a rýsují se mi svaly. I

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
4.8.20 12:18

@TinaAn @KaZeAd @KaZeAd @Freeandwild
stravu držím celou dobu…dole už mám za rok celkem dost, ale chce to ještě… a měla jsem kvůli tomu koronaviru zrušenou fit permanentku a tak tedka přemýšlím co dál…

na chuzi terenem nedám dopustit, ale tělo je zvyklé a po práci když dojdu v 7 večer fakt nemužu někde chodit 20 km aby to mělo efekt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
6.8.20 01:51

Asi cokoliv co ti vyhovuje časově a baví te. Já hubla na pomalém kardiu i na HIIT, ale taky jen dietou bez cvičení. Záleží, co ti nejvic vyhovuje. Když cvicis, cokoliv, aspoň se můžeš o trochu víc najíst :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.20 07:57

Za mě teda stoprocentně rychlé cardio nebo HIIT.. tělo to nabudí a jede ještě dlouho po tom, co člověk už nic nedělá.. paráda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama