Celulitida ve 20 letech

Anonymní
2.8.20 17:11

Celulitida ve 20 letech

Ahoj, přišla jsem si tady pro radu, i když jsem vyzkoušela už úplně všechno. Moje babička i maminka mají obě hodně viditelnou celulitidu. Ale obě na to už mají věk. Za to mě je 20. Nemyslím si, že bych byla tlustá (171 cm 53kg) a trápí mě celulida na zadku i na stehnech. Od mala dělám atletiku, tudíž pohybu mám dá se říct, že dost. Zkoušela jsem už různé cviky, masáže, krémy, proud vody, různé zábaly (z kávy, z kokosového oleje) nefunguje nic. Nejhorší je, že celulitida je viditelná fakt hodně. I přes leginy. A to opravdu tlustá nejsem. Trápí mě to cca od 17 let, kdy se objevila dalo by se říct z ničeho nic. Teď už jsem opravdu zoufalá, stydím se jít i k vodě, protože mi přijde, že si mě lidi tak zvláštně prohlíží. Dokonce ani kraťasy kvůli tomu nenosím, jen šaty ke kolenům a to ještě se silonkama. Vím, že ji ma spoustu holek. Ale mě je 20 a mám ji opravdu po celých nohách a hodně viditelnou opravdu ani paní nad 60 let nemají nohy v takovém stavu. Antikoncepci ani žádné jiné hormony neužívám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
378
2.8.20 17:17

Celulitidu má spousta žen přirozeně a neovlivní to ani věk ani nic jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 17:19

@anička65 ano, na spoustě ženách jsem celulitidu viděla. Ale opravdu nikdy ne v míře, v které ji mám já. Opravdu jde vidět i přes leginy. A ať jsem zkoušela cokoliv, nezmizla ani o píď.

• Citovat
  • Nahlásit
2134
2.8.20 17:29

Můžeš zkusit lymfatické masáže, buď ruční nebo takové ty kalhoty - strojovou masáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 17:31

@ZuzaM
Zkoušela jsem obojí, obojí stejný výsledky - ŽÁDNÝ :D a to jsem tam chodila opakovaně cca půl roku.

• Citovat
  • Nahlásit
2834
2.8.20 17:33

Doporučuji lymfodrenáž, hodně pít a případně i konzultovat s obvodním lékařem. Mně třeba pomáhá běh, pokud měsíc běhám třeba 30 km týdně, je to hodně znát. Celulitidu mám snad od 12 let. A jedno, jestli na 180 cm vážím 55 nebo 65 kg, je to pořád stejné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
2.8.20 18:17

Jediné, co mi pomohlo jsou ruční lymfatické masáže. Všechno ostatní k ničemu. Ale začala jsem to sama vidět asi až po čtvrté návštěvě. Masérka už druhou. A silná jsem nikdy nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 18:40

A cvičíš? Když se necvičí, tak je i ve velmi štíhlém těle relativně velké množství tuku, a u nás holek se tuk ukládá v těch nepěkných celulitidových mřížkách. Takže bych se ve tvém věku vykašlala na nějaký lymfatický masáže a krémíčky, to nech nám starším, a pořádně cvič. Ono to chvíli potrvá, než zmizí, ale ve dvaceti celulitidu nikdo mít fakt nemusí. ostatně ani ve třiceti 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
2.8.20 21:06

@Pruhovaný_mýval Modelka Eliška Bučková cvičí, je hubená, není nejstarší a taky ji má. A řeší to „s pomocí“. Cvičením se toho nezbavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 21:33
@Slavka28 píše:
@Pruhovaný_mýval Modelka Eliška Bučková cvičí, je hubená, není nejstarší a taky ji má. A řeší to „s pomocí“. Cvičením se toho nezbavila.

Jako jestli myslíme celulitidou to, že ta kůže není fotoshopově hladká, tak to má asi fakt i Eliška Bučková. Já tu ženskou sice osobně neznám, ale co se o ní píše, tak má ty hranice fyzický krásy posunutý do dost nereálnejch dimenzí. Takže to, že anorektička Bučková chodí na lymfodrenáže, protože se cítí být nedokonalá, může mít s realitou společnýho dost málo. A fakt pochybuju, že jí prosvítá taková ta echt elulitida přes elasťáky. Fakt si nemůžu pomoct, ale neznám jedinou sportovkyni, o který bych mohla říct, že trpí celulitidou. Vždycky jsou to takový ty holky, co jsou sice štíhlý, ale všechno se to na nich třese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10279
2.8.20 21:53

@Pruhovaný_mýval No třeba Serena Williams má celulitidu jako hrom, a jí to z větší části zakryje ta černá kůže (u bělošek je to viditelné podstatně víc).
Zakladatelko, mám taky sklony k celulitidě, stehna se mi naprosto vyhladila po přechodu na nízkosacharidové stravování. Jakmile jsem z toho vyskočila a začala jíst zase cukry, začala jsem opět zadržovat vodu a celulitida se vrátila. Po vysazení sacharidů jsem do tří týdnů měla na pohled úplně hladká stehna (když si sednu a dám nohu přes nohu, tak to znatelné pořád je, ale podstatně míň). Akorát to asi není životní styl akceptovatelný pro všechny (a trochu to leze do peněz - zelenina, bílkoviny a kvalitní tuky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3490
2.8.20 21:54

Koukni na Ashley Black a Myty o celulitide. Neni to o svalech, ale o fascii. Precti si knizku od ni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
2.8.20 22:13

@Pruhovaný_mýval Jak tady zaznělo, tak tenistka Serena Williams má celulitidu pořádnou. A nejen ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 22:14

@zrcadlo asi je to o úhlu pohledu. Mě ani ta Serena Williams nepřijde, co se týče celulitidy, nijak obzvlášť tragická. Jako možná na jedný mizerně nasvícený fotce je to bída, ale jinak ona je celá taková bareliózní… Nevím, nechci se hádat, ale neposílala bych dvacetiletou holku na nějaký drenáže nebo lymfatický masáže, dokud si to tělo nezkusí zpevnit sportem a pak se uvidí. Ono ostatně u hezky tvarovanýho těla nějaká eventuální celulitida vůbec nepřekáží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.8.20 22:25
@Slavka28 píše:
@Pruhovaný_mýval Jak tady zaznělo, tak tenistka Serena Williams má celulitidu pořádnou. A nejen ona.

Ježiš OK, já vám vaše lymfatický masáže neberu. Vycházím ze zkušenosti, že já ani moje třicetileté kamarádky, co žijeme sportem, celulitidu nemáme (máme jiný věci, křečové žíly, strie a po dětech převisy na břiše), zatímco naše nesportující, byť štíhlé, kamarádky celulitidu mají. Jestli tady experti tvrdí, že to vliv nemá, tak se omlouvám za mystifikaci a půjdu šířit bludy do jiných diskusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama