Na kolik korun “vyjdu”

12
30.10.20 21:30

N

Rodiče mi tudle při hádce řekli že jim můj přítel “leze do financí”. Docela dost mě to zamrzelo a začala jsem nad tím přemýšlet, zas tak hrozně moc peněz to nestojí ne? :think: abych uvedla jak žijeme, jsme 4 člená rodina v malém domku, topíme dřevem a jíme “nenáročne” = hl. jídlo na cca 3 dny, večeře studená ( tím myslim že nejíme denně steaky, kaviár.. :D ). Každopádně zrovna on si pere u sebe doma, u nás skoro nejí protože jsme furt pryč. Jediný co, tak si dá sprchu, občas se nají, napije a vyspí. Ale tak i kdyby u nás žil, na kolik by to tak cca vyšlo? Nevíte někdo aspoň teoretický odhad? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19689
30.10.20 21:33

Nejak nechapu, 4 clenna rodina je kdo? Kolik vam je? Jak často tam pritel je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
30.10.20 21:35

Provoz domu, voda(nejméně její ohřev) i dřevo něco stojí. A jídlo asi taky nedostáváte od charity? Takže jestli nic nepřispíváte vašim, tak je naprosto chápu. Sedni si s rodiči, zeptej se na měsíční výdaje a kolik si představují na jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818

Co to? Čtyřčlenná rodina - tj. máte dvě děti? Nebo tam počítáš vlastní rodiče? On teda s tebou bydlí nebo navštěvuje? Sorry, ale prase aby se v tom popisu vyznalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12

Je mi 16 a přítel tu je jak kdy, víkendy a pak tak 2-3× do týdne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19689
30.10.20 21:38

@Vvvvvv678 a přáteli je kolik? Kdo jsou ty 4 členové rodiny? Jinak kdyby u vas bydlel, tak by stal tolik, co veskere naklady deleno poctem osob v dome ne? Takze najem, energie, voda, jidlo. Kdyz vezmu nasi rodinu, tak jedna osoba vyjde treba na 8000kc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8480
30.10.20 21:39

Záleží, jaký mají vaši rozpočet. Pokud napnutý, tak je znát každé jídlo navíc.
A tohle je 5× týdně jídlo navíc? A 5× sprcha? To je setsakra znát.
Ať nějak přispívá, může nějak i pomáhat, posekat to dřevo, dovalit domácího králíka a tak ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5533
30.10.20 21:44

A ty bývás u něho jak často? Kolik mu je, vydělává? Přinese občas něco když je u vás tak často?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4515
30.10.20 21:44

Jako že je u vás přítel 4× až 5× do týdne a nic nepřispívá? 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
30.10.20 21:45
@Vvvvvv678 píše:
Je mi 16 a přítel tu je jak kdy, víkendy a pak tak 2-3× do týdne

Ano, to poznat jde. Uvidíš, až povedeš vlastní domácnost. Spotřeba vody, mýdla, i blbého toaleťáku, kafe/čaj, jídlo. Přítel to má jak? Ty u něj nebýváš vůbec? Zkus se s vašima pobavit o nějakém kompromisu, třeba by přítel mohl něco přispět, nebo byste mohli jednou do měsíce udělat větší nákup pro rodinu, prostě projevit snahu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4069

Tak samozřejmě, že svojí šestnáctileté dceři nehodlají živit kluka na soulož. Je u vás příliš často, nedivím se, že se jim to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18304

@Vvvvvv678 V 16 letech u mých dětí nikdo neložíroval. Ale to je věc tvých rodičů. A ano, leze do do peněz a fest. Voda, topení, elektřina a největší položka je za jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14196
30.10.20 21:46

@Vvvvvv678 nevim proc si dotaz smazala, ale živit, topit i ta voda proste neco stojí. Navic píšeš že je tam 4-5 x týdne a to mi přijde dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
30.10.20 21:46

Aha
tak on studuje asi? nemá příjem? a ty taky ne, že.. ale ON jí u vás a spotřebovává vše!! tak to se nediv rodičům..
tak to bych měla taky asi trochu problém (jsem ve věku tvé máti) a neměla bych absolutly žádný problém zavolat jeho máti!!! a to myslím fakt vážně!! hodlá u nás frajer jíst, pít, vylučovat, sprchovat se… tak sorry jako, nebude to léta zadáčo! jsou to studenti.. na tom je potřeba se shodnout, sednout, domluvit pravidla…
si, kočko, myslíš, že „život“ je zadáčo? tak tě uklidním, když ti neodejde trvalák do čezu či odkud bereš, tak si druhý měsíc neuvaříš… jsi fakt tak naivní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23936
30.10.20 21:54

Skoda, ze jste nekdo neocitoval,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu