Na základě čeho rozhoduje soud?

1914
6.5.17 10:56

Na základě čeho rozhoduje soud?

Ahoj. V blizke dobe me ceka soud a nebude to zrovna prijemne. Jen jsem chtela nekde zjistit, cim se muze- musi soudce v jednani ridit. Jsem zalujici a mam dukazy ve svuj prospech. Pravnik zalovaneho uvadi duvody ve prospech zalovaneho, ktere se v minimalne 90% nezakladaji na pravde a zbylych 10% bude tvrzeni proti tvrzeni.
Jen by me zajimalo, zda se soudce ridi tim, co je „potvrzene“ na papire nebo muze rozhodovat i na zaklade toho, ze tvrzeni jednoho z ucastniku je treba „vic realne“ nez tvrzeni toho druheho. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.5.17 11:02

Tohle bys mela resit se svym pravnikem, dopredu ti mohl rict jak to dopadne, jake jsou moznosti a sance. 3× jsem se soudila a dopadlo to tak, jak pravnik rikal. Samozrejme ze zavisi hlavne na realnych dukazech. Na papire. Nejaky >jedna pani povidala< by nikoho nemelo zajimat, proto prave davate soudy ty vase realne dukazy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27579
6.5.17 11:06

Tvrzení musí být vždy podloženo důkazem (listinou, svědkem atd), jinak se k němu nepřihlíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1914
6.5.17 11:16

Tak podle meho pravnika by to nemel byt problem soud vyhrat, ale zase rikal, ze lidi jsou nekdy zly a tim mi naznacil, ze stat se muze cokoli. Navic tam mozna bude svedcit clovek, se kterym nemam dobre vztahy (pribuzny zalovaneho) ocekavam, ze me tam bude slovne napadat- minimalne pred vstupem do soudni sine. Uz jsem to zazila a nejradsi bych se zahrabala pod zem. Mam z toho panickou hruzu. A stres jak pred maturitou. Porad si to premitam v hlave, jsem nervozni… :oops:
Soud bude az za mesic, schuzku s pravnikem jeste mit budu…ale ty nervy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.5.17 11:34

No, slovne napadat te muze max pred soudem, ale v sini musi byt ticho a chovat se slusne, jinak bude vyveden, muze dostat pokutu, oni si udelaji nasledne obrazek. A rozhodne nejake pomluvy mimo pripad, nemuzou dat vahu realnym dukazum. Zazila jsem neco podobneho 2× - byli proti me snad 3 svedci, ale na videu, na papiru nemeli nic. Nemeli sanci. Ja mela v rukou 2 dukazy. Nic vic. A stacilo. Kazdej pripad je ale jiny, to je jasny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama