Návrat do CZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 17:20
Navrat do CZ

Ahoj maminky, procetla jsem tu par diskuzi na toto tema, ale zadne neni aktualni. Ziju 6 let v Rakousku a rozhodla jsem se vratit zpet do Cech. Po dlouhe snase zahranit vztah s pritelem, jsem se rozhodla pro uplnou zmenu. Mam 3,5 letou holcicku a v Cechach jsem nikdy nepracovala, hned po dokonceni studia jsem se odstehovala do Rakouska.

Mate bekdo zkusenost co zaridit kam vszde se nahlasit jako matka samozivitelka? Provedla jste nektera tyto kroky v posledni dobe? Tady v Rakousku stale pracuji, tsk jestli se nahlasit na urad prace tady a nebo rovnou v Cechach? Asi zajit na socialku a pozadat o svereni dcery do pece? A mohu si zazadat o byt? Budu rozesilat zivotopisy na ruzne prace.. atd.. ale napada me otazka zdali se to da v Cechach zvladnou jako matka samozivitelka?
A jak je to se skolkou? Mame vubec sanci dostat misto?

Dekuji vsem kdo mi poradi, hezke odpoledne :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20608 příspěvků 22.01.18 17:23

@Macik555 Jako vůbec první si zjisti, zda otec dítěte souhlasí s přestěhováním dítěte do ČR. Jinak by to mohl být tzv. „únos“ a soud by to mohla nařídit se vrátit.

ka2ka
Extra třída :D 12514 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 17:27

No o byt můžeš zažádat, ale nepočítej že nějaký dostaneš, školka je individuální podle toho kde budeš bydlet takže vzít můžou a nemusí.

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 17:42

Otec ditete s odstehovani problem nema.. ale urcite si to necham pisemne overit, dekuji za pripomenuti.

jenny.fields
Generální žvanilka 24384 příspěvků 22.01.18 17:56

Jdi k zápisu, budou někdy v květnu, tak velké dítě ti od září pravděpodobně vezmou. O bytě si nech zdát :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12514 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 17:58

@jenny.fields nejsou zápisy už v březnu? :think:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 22.01.18 18:11

@ka2ka Od loňska jsou až v květnu.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.18 18:11
@Macik555 píše:
Otec ditete s odstehovani problem nema.. ale urcite si to necham pisemne overit, dekuji za pripomenuti.

to je zas otec roku :roll:

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 22.01.18 18:51

No je to docela konpliziert :lol: s tim UP se koukni na stranky ministerstva soc.veci. Maji brozurky ke stazeni-navrat ze zemi EU nebo mimo. Treba ve Švýcarsku se hlasis tam, musis 4 tydny hledat praci (taky tam) a pak az muzes hledat v jinych zemich. Spis jde o to, cim se tu chces zivit, abys to financne zvladala (prip.mela fin. rezervu) a abys stihala dite davat a vyzvedavat ze skolky a jestli budes mit rodinu na blizku, aby prip. pomohla. O byt zazadat muzes (myslim, ze v danem meste/obci musis mit tr. bydliste), ale byva dlouhy seznam uchazecu a je to na roky…predpokladam tedy, ze mas v planu platit najem a jednoduche to mit nebudes..

Alkata
Kecalka 469 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 19:33

Zažádat o byt :lol: Naposledy za totace. Města sem tam pronajímají rodinám s dětmi, ale to je jednou za uherak, takových bytu je jako šafránu. Lepsi si najít vlastní cokoli.

Bábrdl
Generální žvanilka 20608 příspěvků 22.01.18 19:43

Nevím, proč o byt „žádat“. Mimo Prahu nejsou nájmy tak drahé a bytů jsou plné sreality.

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 20:30

Dekuji vsem :palec: vim ze to jednoduche mit nebudu, ale to jsem nemela ani ted ;) clovek se musi postavit a jit dal..

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 20:31

@Bábrdl ja vim, koukam na ne casto.. ale preci jen asi lepsi privatne pronajmout nez pres realitku.. teda aspon co znam tady odsud..

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 20:32
@Doe_Jane píše:
to je zas otec roku :roll:

Nasla bych i jine prirovnani.. ale presto vsechno ho mala uplne zboznuje..

Macik555
Stálice 91 příspěvků 22.01.18 20:33
@Alkata píše:
Zažádat o byt :lol: Naposledy za totace. Města sem tam pronajímají rodinám s dětmi, ale to je jednou za uherak, takových bytu je jako šafránu. Lepsi si najít vlastní cokoli.

Hi, taky jsem se za totace narodila :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama