Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zástavní právo na nemovitost bývá, pokud máte hypotéku či nějaké jiné dluhy. Pokud to přišlo z finančáku, tak nejspíš dlužíte za nějaké platby.
Platíte si každý rok daň z nemovitosti? Jinak to bude napsaný v těch papírech, co vám přišly, z jakého důvodu vzniká zástavní právo na nemovitost.
A máte zaplacenou daň z nemovitosti? Nedlužíte na finančním úřadě něco?
Na nic nečekej a volej na katastr. Na e-miminu to nevyřešíš ![]()
V tom návrhu na vklad musí být více informací. A nebude to tak, že dlužíte jednu platbu třeba za daň z nemovitosti. Ten dluh FÚ se vůbec nemovitosti týkat nemusí.
Proč volat na katastr? Ten s tím nic neudělá. Snad volat na FÚ, ne?
Nezaplacená dan z nabytí nemovitosti nebo z nemovotosti, prip. cokoliv jineho od statu
„návrh vzniku na vklad zástavního práva do katastru nemovistosti na základě Finančínho uřadu“
to je nějaký podivný název. Co je přesně v tom papíru napsáno?
Ahoj, prosím o radu, dnes nám došlo z katastru návrh vzniku na vklad zástavního práva do katastru nemovistosti na základě Finančínho uřadu, nevím, co to má zn amenat? může mi někdo říct prosím o co se jedná? díky