Nechaly byste si miminko za těchto okolností?

Anonymní
27.6.21 23:56

Nechaly byste si miminko za těchto okolností?

Bude mi 42 a před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Manželovi je 69, jsme spolu 21 let a máme dvě dcery (16 a 18). Miminko jsme samozřejmě už neplánovali a já vůbec nechápu co se pokazilo, že jsem otěhotněla. Za celý ty roky nám nikdy antikoncepce neselhala. Když jsme to řešili s manželem, tak mi řekl, že když nebudu chtít na potrat a rozhodneme se si miminko nechat, tak za něj bude samozřejmě rád a bude ho milovat. A já prostě nevím jak se rozhodnout. Samozřejmě vím, že není v našem případě ideální mít další dítě. Na druhou stranu čím dál tím víc mi dochází, jak moc bych si ho přála. Vy byste se na mém místě rozhodly jak? Nechaly byste si dítě, nebo byste šly na potrat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3491
28.6.21 00:10

Jaká myslíš, že je pravděpodobnost, že se manžel dožije dospělosti vašeho dítěte? Oba mí dědečci se jeho nynějšího věku ani nedožili. Jestli si dítě necháš, tak na něj budeš nejspíš sama, i kdyby se manžel dožil vysokého věku, protože věk na dítě už má dávno pryč. Jak jste na tom finančně? Bydlíte alespoň ve vlastním a máte našetřeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
28.6.21 00:17

Ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6238
28.6.21 00:35

Omg, obligatni troli tema 🙈 jen s tim vekem otce jsi to kapku prehnala 🤪… ale pokud z duchodu a rodicaku uzivis 3 deti, tak proc ne!?🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
739
28.6.21 00:36

Ve 42 bych si dítě nechala. Věk manžela je tedy při vší úctě dost za hranou, ale za to to dítě nemůže. Je samozřejmě nutné brát v potaz, že dítě si tátu užije třeba jen do patnácti-dvaceti let, což je dost hrozné. Na druhou stranu mi zas přijde divné nenechat ho se narodit jen z tohohle důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.21 00:38

Já ne.
Predstav si, že budeš třeba za 3 roky babička. Nechala bych si sílu na vnoučata. Mě je o dost méně než tobě a dítě bych už nechtěla. Nechat si dítě vzít je hrozně těžké. Emočně a vlastně i fyzicky, protože pracují hormony a tak… Ale kdybych já byla na tvém /vašem místě… Nenechala bych si ho…

• Citovat
  • Nahlásit
943
28.6.21 01:16

Ano nechala, ale počítej s tím, že to pro muže bude strašně náročný v jeho v věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
28.6.21 03:13

Myslím, že vše má svůj důvod, i to, že si vás to dítě „vybralo“ za rodiče a chce se narodit právě u vás. :srdce: Dřív nebo později ten důvod zjistíš, uvidíš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3859
28.6.21 03:29

Nechala. Dítě bude mít navíc 2 dospělé sourozence, kteří se mohou postarat o dítě v případě, ze byste zemřeli předčasně. Ale ty jsi ještě mladá. Dítě už tu proste je..nemohla bych ho zabit, pokud bych neměla vážný zdravotní důvod nebo nebyla naprosto bez peněz a i pak bych spis zvažovala adopci v tom druhem případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
28.6.21 03:32

Ano nechala. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
28.6.21 03:47

Miminko bych si nechala. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
28.6.21 04:14

Ditě bych vědomě neplánovala, ale pokud tu uz je, tak bych si ho přece nezabila kvuli starsimu otci 8o Pišes, že jste zajištěni, bydlení máte vlastni a ty miminko chces, tak neni o čem mluvit.Jak se k tomu stavi starsi deti? Ty by mohly take pomoci i v budoucnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.6.21 05:03

Ty ho uvnitř chceš a manžel není proti. Tak co řešíš?

Jako určitě je potřeba myslet na budoucnost, holt manžel si ho nejspíš moc neužije. Ale to není překážka.

A trol netrol, mám kamarádku s mužem starším o více jak 25 let, stává se to a není to nemožné. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
28.6.21 05:26

A co na to dcery?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1238
28.6.21 05:41

Evidentně si ho nechat chceš, tak si ho nechej a neptej se lidí na netu.. to je rozhodnutí který byste měli udělat s manželem doma a né se na to ptát cizích lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat