Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anna766 píše:
Ano, vsak pisu, ze je mi jasny ze pohrebni sluzba nebude nikde nikoho shanet…ja to myslela tak, ze kdyz by mi umrel rodic, tak se zajimam jiz o tu schuzku, abych se sesla jiz s tou sluzbou, abych se pak nedivila co se bude dit…protoze ted jestli je to podepsany, vypraveny tak pokud zakladatelka najde spravnou pohrebni sluzbu a tam ji reknou ze se domluvili, ze pohreb nebude, tak s tim uz chudak nic neudela ( krome te citove ujmy).
@stinga píše:a na to jsi přišel-přišla jak? pohřební služba má schůzku s tím, kdo pohřeb vypraví a hlavně zaplatí
- a souhlas s @Jolka86 @tini @chs.jasmin zřejmě žádný pohřeb nebude, proto jim nic neřekla
Možná bude ještě veselo, nebo spíše smutno, to co se bude dít po pohřbu nebo nepohřbu dědečka.
Už teď přítelkyně dědečka odmítá říct informace jeho dětem a vnoučatům.
@1V374 píše:
Ano, vsak pisu, ze je mi jasny ze pohrebni sluzba nebude nikde nikoho shanet…ja to myslela tak, ze kdyz by mi umrel rodic, tak se zajimam jiz o tu schuzku, abych se sesla jiz s tou sluzbou, abych se pak nedivila co se bude dit…protoze ted jestli je to podepsany, vypraveny tak pokud zakladatelka najde spravnou pohrebni sluzbu a tam ji reknou ze se domluvili, ze pohreb nebude, tak s tim uz chudak nic neudela ( krome te citove ujmy).
Proto ti vysvětluju, že i kdyby tam nakrásně zakladatelka s přítelem nakráčeli, tak pohřební služba jim dá informace, ale nic jiného s nimi řešit nebude, protože jedná vždy jen s tím, kdo vypravuje a platí pohřeb.
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci poprosit o radu.
Přítelovi v sobotu umřel děda.
Co mi tak řekl jeho děda byl rozvedený a měl přítelkyni ta bohužel nechce nikomu říct kdy bude pohřeb (že prý jim na něm nezáleželo). nevíte někdo jestli se to dá nějak zjistit a popřípadě tam zajít? přítel je vážně nešťastný byl to jeho jediný děda, měl ho moc rád a tak se snažím zjistit co s tím.
A zkoušel jí přítel třeba navrhnout, že jí pomůže se zařizováním pohřbu? Přispěje na něj? ![]()
@topazio píše:
Možná bude ještě veselo, nebo spíše smutno, to co se bude dít po pohřbu nebo nepohřbu dědečka.
Už teď přítelkyně dědečka odmítá říct informace jeho dětem a vnoučatům.
to mě trochu zaráží
přece když někdo zemře třeba v nemocnici, tak nemocnice dává vědět hlavně a prvotně rodinným příslušníkům a ne přítelkyním, ne? ![]()
@Keyllah píše:
to mě trochu zarážípřece když někdo zemře třeba v nemocnici, tak nemocnice dává vědět hlavně a prvotně rodinným příslušníkům a ne přítelkyním, ne?
Nebo dává vědět tomu, koho nemocný nahlásil jako kontakt. Aspoń myslím.
@Keyllah píše:
to mě trochu zarážípřece když někdo zemře třeba v nemocnici, tak nemocnice dává vědět hlavně a prvotně rodinným příslušníkům a ne přítelkyním, ne?
To zalezi, kdo byl v informovanem souhlasu.
Achjo..
pohřebka fakt prioritně jedná s tím, kdo vyřizuje pohřeb..
rodinné vztahy bývají často složité, ale na info o pohřbu vlastního dědečka minimálně morální právo má.. což neznamená, že mu ho pohřebka sdělí..
bohužel se přítel musí obrátit na rodinu, kdo co ví, minimálně děti dědy jsou nepominutelní dědici, tak by aspoň základní informace mít měli (zas ale záleží na vztazích.. pozůstalost se bude řešit až notářsky později..)
to je fakt smutné nevědět, kam můžu na pohřeb vlastního dědy..
lidi by měli žít tak, aby tyhle věci o své rodině věděli.. bohužel to někdy nejde..
(zde bych si tipla, že žádný pohřeb ofiko nebude.. zřejmě není ani to „blbé“ parte..)