Nechtěné dítě ? co si o tom myslíte?

nickoll
15.5.16 11:45

nechtěné dítě ? co si o tom myslíte?

Dobré dopoledne maminky
dnes celý den přemýšlím nad otazkou nechtěného dítěte v té souvislosti že včera mi dvě moje kamarádky řekly že čekají miminka ale že to bylo nechtě… tak mi to nějak nedá přemyšlet nad tím jak se něco takového může stát nechtě… je to muj nazor ale snad když nechci dítě se chráním nějakou antikoncepční metodou nebo když praskne kondom zajdu si k lekaři pro prášky po… nebo si prostě dávám pozor a když ne tak je snad jasné jak to může dopadnout. upřesním jsou to holky které mají manželé a každá jedno dítě, žádná diskotékova afera. co si o tom myslíte vy? je to jen výmluva že je dítě nechtěné? děkuji vám za ázory a přeji hezký den

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53985
15.5.16 11:51

@nickoll stane se, no většinou podcení antikoncepci, berou jí jak lentilky nebo berou atb a ha pak neni tak účinná. těch důvodů je moc, nebo zamněnují nechtěné a neplánované ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
15.5.16 11:55

Ono žádná antikoncepce není 100%, ani ta hormonální.
Nicméně ono je to často proto že to chlapovi „ujelo“ při přerušované souloži, nebo se prostě nechali unést. Těch případů že fakt selhala antikoncepce je promile. Případně to ženská udělala schválně ale oficiálně tvrdí že „omylem“

Syn je taky omylem :D Ale u mě je to tím, že jsem sice měla HA ale zvracela, takže byla prostě účinnost výrazně omezena a stalo se. Ale to byla moje chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
15.5.16 11:55

Mě jen zaráží, že je to až u druhého dítěte… 8) no nám se taky stalo, že styl antikoncepce, který předtím pár let s jinými partnery fungoval selhal… ale my oba do budouna chtěli rodinu, a podruhý se překvapit nedáme 8) a teda pokud by praskl kondom asi bych to nechala osudu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nickoll
15.5.16 11:56

@Markéta80 jojo ale i když podcení antikoncepci tím zpusobem že ji neberou jak mají tak jim musí být taky jasné že ten učinek nemuže být takový jAK MÁ BYT. ano antibiotika jsou zrádná… ale i tak.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
26295
15.5.16 11:56

@nickoll souhlasím s @Markéta80, že se spíš jedná o nepřesnost pojmů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.16 11:57

Myslim, ze je to jen vymluva. Preci kdyz jsem vdana, mam manzela a uz treba i jedno ditko, tak proc by to dite bylo nechtene? Nesmysl! Jinak mam 2kamosky, ktere otehotnely i pres pravidelnou antikoncepci a to jsou obe poctivky, takze verim, ze proste antikoncepce neni 100% a muze selhat.Byt byly obe mlade a jeste na VS, tak mely staleho partnera a dite si nechaly, protoze sice bylo NEPLANOVANE, ale rozhodne ne NECHTENE.

• Citovat
  • Nahlásit
5812
15.5.16 11:59
@Markéta80 píše:
@nickoll stane se, no většinou podcení antikoncepci, berou jí jak lentilky nebo berou atb a ha pak neni tak účinná. těch důvodů je moc, nebo zamněnují nechtěné a neplánované ;)

spíš vidi rozdíl mezi nechtěným otěhotněním( tzn. otěhotněla jsem aniž bych se o to snažila) a pak (ne)chtěným dítětem(teď jsem sice nechtěla, ale když už u je, tak je moje(naše))…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nickoll
15.5.16 11:59
@Gosi píše:
Mě jen zaráží, že je to až u druhého dítěte… 8) no nám se taky stalo, že styl antikoncepce, který předtím pár let s jinými partnery fungoval selhal… ale my oba do budouna chtěli rodinu, a podruhý se překvapit nedáme 8) a teda pokud by praskl kondom asi bych to nechala osudu…

jojo to chápu pokud partnerům nevadí že budou mít další dítko v tom problém nevidím ale v tomto případě tvrdila by jso že je nechtěnné? spíše neplánované dle mě.. ale do slova mi holky řekly že je to nechtěnné

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
5812
15.5.16 12:00
@nickoll píše:
jojo to chápu pokud partnerům nevadí že budou mít další dítko v tom problém nevidím ale v tomto případě tvrdila by jso že je nechtěnné? spíše neplánované dle mě.. ale do slova mi holky řekly že je to nechtěnné

viz výš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5108
15.5.16 12:05

Já tak nechtěně otěhotněla po druhé, před 18 lety jsem ze zdravotních důvodů nemohla prášky, druhé nešlo tak se postarali doktoři uměle a protože u nás byla šance na otěhotnění téměř nulová tak jsme to neřešili a jsem těhotná, sice dvě těhotenství byli neplánované, ale rozhodně ne nechtěné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.16 12:10

Prosim o anonym-citlive udaje o rodine. Kdyz brachova holka v 19 letech, kdyz uz bylo evidentni, ze nedodela ani prvni semestr na VS, otehotnela, tvrdila, ze to bylo neplanovane. Kdyz otehotnela podruhe(rozdil mezi detmi jsou necele dva roky) a hrozilo, ze by musela do prace, taky trvdila, ze je to neplanovane. Vim o nekolika dalsich holkach, ktere nechtene otehotnely, a zajimave je, ze vsechny byly ve slozite zivotni situaci: nebyla prace, hrozil vyhazov, hrozil rozchod…Ja natohle moc neverim a je to pro me naprosto nepochopitelne.

• Citovat
  • Nahlásit
53985
15.5.16 12:18

@nickoll jediná 100% ochrana je nesouložit ale hodně to mají tak že ha nebere jak má ale případné těu jí nevadí a je to neplánované, nechtěné je zase něco jiného. nebo to jen tak říkají aby jim někdo neřekl že proč druhé, moc brzo po prvnim, málo peněz…tak zavře pusu lidem že to je neplánované :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6704
15.5.16 12:20

@nickoll Mě se stalo jednou, neplánované početí, ale samozřejmě vlastní lehkomyslností, jednen měsíc bez prášků a,,dávaly jsme si pozor,, byli jsme mladí, plodní, tak i nějaká zbloudilá mrška stačila :roll: Výsledek už má 18let a nemohla se povést lépe :) Od té doby jsem nikdy neriskovala, žádný sex bez antikoncepce :lol: Početí jedině plánovaně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.16 12:51

@nickoll Já otěhotněla neplánovaně, vysadila jsem antikoncepci(nedělala mi vůbec dobře), byla jsem před operací endometriozy a do toho dobírala měsíční dávku atb na chronický zánět močových cest. Možnost otěhotnění v té době byla dle lékařů téměř nulová. O to větší šok to pro všechny byl :D A jak psaly holky, spíš je to záměna neplánovaně/nechtěně- ne, že by to dítě poté bylo nechtěné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat