Nemám peníze na rovnátka

Anonymní
4.1.21 21:23

Nemám peníze na rovnátka

Ahoj pěkný večer, no mám křivé spodní zuby a za posledních 5 let se mě to zhoršilo. Moje zubařka mě proto napsala žádanku na ortodencii na rovnátka. Tam mě bylo řečeno, že se vyndavací rovnátka nedělají a že jedině na pevno. Nabídli mě jakási průhledná a jen na spodní zuby by to vyšlo asi na 80 tisíc a více. To jsem se zděsila a řekla jsem, že chci obyčejná v domění, že je platí pojištovna nebo max doplatím pár set. Bohužel i ty nejobyčejnější vyjdou na 18 až 25 tisíc určitě prý. Odešla jsem, že je nechci. To bylo před půl rokem. Bohužel se mě to zase trošku zhoršilo. Jako není to nic tak hroznýho, ale je to horší a horší a pokud to řešit tak asi co nejdříve. Problém je, že na to nemám a jen tak mít nebudu. Kvuli pitomýmu koronaviru třu bídu s nouzí a lepší to jen tak nebude…

Chci se zeptat opravdu rovnátka stojí skoro 20 tisíc? Případně co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.1.21 21:28

U nás na ortodoncii stojí kovová rovnátka na jednu čelist 9 nebo 10 tisíc korun za celou léčbu. Vetsinou je ale potreba stovnat obě čelisti, aby to pasovalo k sobě. Takze tak 20 tisíc za celou léčbu. Pojistovna hradi pouze práci, ne naklady na materialy apod. A to to chteji u dospelych zrusit. Pojistovny prestanou u novych pacientú přispívat uz tento rok..bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
171
4.1.21 21:29

A ve kterem meste hledas? Obvykle se vyplati obvolat i ordinace na mensich mestech, nejsou to takove rakety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8521
4.1.21 21:32

A po srovnání zubů ty zuby zůstanou tam, kde jsou? Že když se nyní nějak hýbou, posunují, tak se mi nezdá rovnátko jako konečné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 21:32
@Luucy píše:
A ve kterem meste hledas? Obvykle se vyplati obvolat i ordinace na mensich mestech, nejsou to takove rakety

Praha

• Citovat
  • Nahlásit
23645
4.1.21 21:39

Obvolej/navstiv vice ordinaci. Ceny se mohou diametralne lisit. Pokud jsi z Prahy, zkus i mensi stredoceska mesta (Kolin, Melnik, Brandys, Slany, Beroun apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
4.1.21 21:50

Já jdu letos taky do dolních rovnátek, nejspíš těch obyčejných (ještě jsme to nekonzultovali) a ty u mého ortodontisty vycházejí na 10 tis… Ale je to Moravskoslezský kraj..
Zas chápu Pražany, že mají vyšší ceny vzhledem k vyšším nájmům apod.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
4.1.21 21:56

Měla jsem rovnátka jako dítě a po sundání se zuby zase trochu posunuly. Brácha to samé, takže si teď v dospělosti dával rovnátka znovu a už napořád bude mít nějaký „drátek“ zezadu, aby se zuby zase nevrátily zpět :nevim:. Měl teda nějaká dražší, aby nebyla tolik vidět. Každopádně už v mém mladí ta rovnátka na těch 20tisíc vyšla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
4.1.21 22:31

U nás nejlevnější 5 000, lepší za 10 000 a ty co nejsou vidět zepředu tak za 20 000. Vše za jednu čelist. Plus nějakých 800 každou 3 návštěvu na výměnu drátků apod. Ale je to pro dítě tak nevím jestli pojištovna něco nehradí navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
5.1.21 00:23
@LaPaloma píše:
A po srovnání zubů ty zuby zůstanou tam, kde jsou? Že když se nyní nějak hýbou, posunují, tak se mi nezdá rovnátko jako konečné řešení.

Záleží asi na konkrétní vadě, mi sundali rovnátka asi před 13 lety a neřekla bych, že se to pohnulo. Zubařka taky nic neříkala. Mám hezky rovný zuby, měla jsem teda předkus, ne křivý.

Doktor mi říkal, že se musí počkat, až přestane růst čelist, no a pak taky že se to může hýbat, když třeba člověk přijde o nějakej zub a neřeší to, nechá tam tu díru. Jinak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9290
5.1.21 09:33

Obvolala bych si ostatní. V těchto věcech jsou obrovské rozdíly za naprosto totéž. Je tady krásně vidět, co by se stalo, kdyby zdravotnictví bylo celé placené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712
5.1.21 09:39
@Anonymní píše:
Ahoj pěkný večer, no mám křivé spodní zuby a za posledních 5 let se mě to zhoršilo. Moje zubařka mě proto napsala žádanku na ortodencii na rovnátka. Tam mě bylo řečeno, že se vyndavací rovnátka nedělají a že jedině na pevno. Nabídli mě jakási průhledná a jen na spodní zuby by to vyšlo asi na 80 tisíc a více. To jsem se zděsila a řekla jsem, že chci obyčejná v domění, že je platí pojištovna nebo max doplatím pár set. Bohužel i ty nejobyčejnější vyjdou na 18 až 25 tisíc určitě prý. Odešla jsem, že je nechci. To bylo před půl rokem. Bohužel se mě to zase trošku zhoršilo. Jako není to nic tak hroznýho, ale je to horší a horší a pokud to řešit tak asi co nejdříve. Problém je, že na to nemám a jen tak mít nebudu. Kvuli pitomýmu koronaviru třu bídu s nouzí a lepší to jen tak nebude…Chci se zeptat opravdu rovnátka stojí skoro 20 tisíc? Případně co dělat?

V Praze dětské tak 40.000 ( nejlevnější jsme našli za 38.000 někde v Berouně). Dospělé jsou myslím dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 10:28

Vykašli se na průhledná, ta jsou fakt drahá a jejich jediná výhoda je, že nejsou vidět. Nicméně i ta pevná viditelná nejsou za pakatel a cena kolem 20 k za čelist je opravdu reálná. Pojišťovna přispívá pouze dětem (zhruba polovinu), dospělým už ne. Tam musíš celou částku zacvakat sama. Také to teď řeším, sama bych je na tu spodní čelist potřebovala (vyrostly mi osmičky a pokřivily se mi tím přední zuby), ale bohužel to také není v mých finančních možnostech. Alespoň s ohledem na to, že teď potřebují rovnátka i mé 2 děti. Ty mají přednost. Takže pokud můžeš, řeš to zavčasu, dokud to jde. Orovnátkovat najednou téměř celou rodinu už si může dovolit málokdo.

• Citovat
  • Nahlásit
174
6.1.21 08:59

Synovi budou nasazovat rovnátka na pevno, jak na horní tak dolní patro. Plus až je sundají, tak na dolní patro, dají že zadu drátek. Celé to bude stát 45 tisíc. Ústecký kraj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat