Německo nebo raději zůstat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 09:21
Německo nebo raději zůstat?

Anonym, prosím, jinak smazat, děkuji.

Jsem v situaci, kdy nevim, kdy jsem plna strachu. Mám přítele v Německu skoro rok, já čerstvě po maturitě a měla bych možnost tam mít práci (v úterý případný pohovor). Bydlela bych cca hodinu od přítele, takže by nebyl problém se kdykoliv vidět. Jenže mám plno obav, jestli to zvladnu a podobně. Chtěla bych to zkusit, ale jako by mi něco „říkalo“, že to nemám dělat. A tak si sem možná jdu pro odpověď, ať nemám být plná, nepremyslim a risknu to. :nevim: :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anik
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 01.06.19 09:27

Kdy jindy tohle zkusit, když ne teď, mladá, bez závazků, jazykově vybavená, nabídku práce máš, bydlení asi taky nevím, a Německo je kdyžtak kousek.

Anna85
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 01.06.19 09:34

Presne tak, jsi mlada a bez zavazku, jestli te to laka, tak ted je idealni prilezitost to zkusit. :palec:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 01.06.19 10:19

Jela bych hned, vratit se muzes vzdycky ;)

ivašot.
Echt Kelišová 8318 příspěvků 01.06.19 10:22

Na ten pohovor bych určitě jela a pak se uvidí :palec:

Azallea
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 01.06.19 10:31

Co to je za práci? Zamyslela bych se nad tím, jestli se bojíš té práce, nebo stěhování. JInak jak píšou ostatní, vrátit se můžeš vždycky, a když jsi mladá a bez závazků, tak bych určitě jela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 10:34

@Azallea pro začátek jsem si našla práci jako pokojská.. bojím se toho všelijakého zařizování, změny života a tak…

Russet
Neúnavná pisatelka 17113 příspěvků 01.06.19 10:34
@Anonymní píše:
Anonym, prosím, jinak smazat, děkuji.Jsem v situaci, kdy nevim, kdy jsem plna strachu. Mám přítele v Německu skoro rok, já čerstvě po maturitě a měla bych možnost tam mít práci (v úterý případný pohovor). Bydlela bych cca hodinu od přítele, takže by nebyl problém se kdykoliv vidět. Jenže mám plno obav, jestli to zvladnu a podobně. Chtěla bych to zkusit, ale jako by mi něco „říkalo“, že to nemám dělat. A tak si sem možná jdu pro odpověď, ať nemám být plná, nepremyslim a risknu to. :nevim: :lol:
Čerstvě po maturitě klidně odjeď. Kdyby to tam nebylo k žití, můžeš se vrátit. Nemáš závazky, přitele tam, tak proč ne? :potlesk:
pikola
Generální žvanilka 21416 příspěvků 1 inzerát 01.06.19 10:51

A to by jste nebydleli spolu? Pokojská není kdoví co, ty neumíš německy? Proč tak daleko od něj?

ivašot.
Echt Kelišová 8318 příspěvků 01.06.19 10:57
@Anonymní píše:
@Azallea pro začátek jsem si našla práci jako pokojská.. bojím se toho všelijakého zařizování, změny života a tak…

Tak pokojská teda nic moc a proč bys vlastně nebydlela s přítelem?

Anny A
Kecalka 458 příspěvků 01.06.19 11:00

Taky bych do toho sla. Vrátit se muzes vzdy. Pak bys litovala, zes to ani nezkusila. Jen taky nerozumim proc je pritel hodinu cesty… to nemůžete bydlet spolu nebo kousek od sebe?

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 01.06.19 11:05

Já pět let do Německa dojížděla a pak jsem se tam vdala. Jsme tam spokojená, život je tam úplně jiný, než V ČR. Jen tedy nechápu, proč hodinu od přítele, práce je všude hromada. Zrovna pokojská je dřina. A když tam budeš sama, bude ti smutno. Trvá, než si člověk najde přátele. Ale na druhou stranu ti tu zkušenost nikdo nevezme. A zařizování se neboj, jsme V EU a dokud jsi svobodná a nemáš děti, tak na tom není nic složitého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 11:17

Teď jsme to měli tak, ze jsme se vídali jednou třeba za 14 dni. Odmaturovala jsem a můžu jít konecne za nim. Jenue jinde nez hodinu cesty od nej jsem práci zatím nesehnala. Německy moc neumím a na pokojskou ji právě nepotřebuji.

pikola
Generální žvanilka 21416 příspěvků 1 inzerát 01.06.19 11:22
@Anonymní píše:
Teď jsme to měli tak, ze jsme se vídali jednou třeba za 14 dni. Odmaturovala jsem a můžu jít konecne za nim. Jenue jinde nez hodinu cesty od nej jsem práci zatím nesehnala. Německy moc neumím a na pokojskou ji právě nepotřebuji.

Aby jsi bydlela jinde je nanic… A když budeš dělat pokojskou za nejnižší mzdu a platit si bydlení nic ti nezbyde

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 11:24

@pikola bydlela bych přímo v hotelu, kde bych pracovala, mzda taky neni úplně špatná. Momentálně to máme od sebe 6 hodin cesty..tak nevím, co je lepší.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama