Nemocenská u druhého těhotenství

24
16.7.21 07:17

Nemocenská u druhého těhotenství

Ahoj, prosím o radu pokud má někdo stejnou zkušenost.
Jsem zaměstnaná na plný úvazek doba neurčitá. Šla jsem na mateřskou a asi po roce jsem se vrátila na zkrácený ( pouze dodatek k původní na dobu určitou ). Smlouva na zkrácený úvazek už mi končí a dále budu už jen zpět na RD asi půl roku než maly bude.mit 3 a tím mi skončí.
Plánujeme druhé mimi abychom navázali. Pokud nastoupim po skončeni RD hned na nemocenskou( těhotná ) s čeho se mi bude počítat nemocenská?
Předem díky za odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77344
16.7.21 08:03

Z toho zkraceneho. Nicméně je zvláštní vedet v dobe, kdy jeste ani nejsi tehotna, ze budes mit zdravotni problemy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
16.7.21 08:17

@j.a.n.i1
Já jsem to třeba také věděla. Jsem o plicní embolii, mám leidenskou mutaci a celé těhotenství jsem měla rizikové a pod dohledem. K tomu se mi pak u prvního přidala ještě čestná placenta a další lahůdky, takže jsem velkou část těhotenství opravdu měla klid na lůžku. U druhého bych musela jít tak na neschopenku, ale vzhledem k tomu, že jsem byla ještě na RD, nebylo to třeba. Taky nemám ráda zneužívání neschopenek těhotnými (na což asi narážíš), ale někdy to prostě víš. Já to věděla už před prvním, po té embolce mi to oznámil lékař, ať s tím počítám dopředu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
16.7.21 09:04

@j.a.n.i1 dekuji za odpověď každopádně jsem čekala podobný příspěvek. V prvním těhotenství jsem měla komplikace proto mi i Dr nedoporučuje dělat mě zaměstnání v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat