Nesnášenlivost vůči Romům

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5411
8.6.13 05:30

Já třeba vůbec nehážu cikány do jednoho pytle..naopak. „Roma“ který žije slušně, pracuje, posílá své děti do školy a nechodvá se prostě a jednosušše jako ostatní, si vážím.
Ale holt je to tak, že prostě jsou vyjímky, co potvrzují pravidlo a takových, jakých jsi ty, je opravdu hodně málo. Taky jsem chodila do třídy s romkou a byla to nasprosto slušná holčina, bezva kamarádka. Musíš uznat že těch špatných je prostě nechutná většina a neumějí se prostě přizpůsovit jako ty.. :nevim: mají to holt v genech jako bojoví psi. Ty taky dokážou být hodní a vychovaní, pokud mají dobrou výchovu. (ted to prosím neberte, že romy přirovnávám ke psům, tak to vyloženě nemyslím.) Ale jako příklad mě to takhle po ránu napadlo. maminku paterčat jsem ani zezačátku vůbec nepovažovala za romku, a připadají mi taky slušní a z těch rasistických dopisů jsem taky byla celkem rozhozená.. :zed:
No každopádně víc takových jako jsi ty a bude jenom lépe :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Eskarin
8.6.13 06:15

Ahoj. Ono je to dost individuální. Pokud si lidi dělají naschvály, tak je jedno jestli jsou bílí nebo tmaví.
Na první střední jsem chodila do třídy, kde byly romky. Jediný, co mi lezlo na nervy byla ta hatlapatilka, kterou mluvily. Po několika letech jsem jednu z nich potkala, světe div se, žádné děti a pracuje :-) Myslím, že to taková rarita nebude. Na druhou stranu mám odporný případ v rodině. Bratranec je napůl rom, po otci. Protože má tetička, mámina sestra, ho nebyla schopna vychovávat, tak si ho vzali k sobě babička a děda. To, co z něj vyrostlo, no hnus velebnosti. Nemaká, je mu kolem dvaceti, bere invalidní důchod, je tlustej jak prase. Jediné, co v životě dokázal je brát a brát a brát(nemyslím si, že by to bylo tím, že je rom, prostě je to rozmazlenej spratek).
Jo jednou mi ta spolužačka říkala, že její mamku opravdu nechtěně v obchodě obvinili z krádeže. Nesnáším to škatulkování. Přítel má dlouhý vlasy a fousy a taky se po něm vždycky dívají sekuriťáci (většinou asi jen blbci se základkou). Není to jen o cikánech (romech). Je to hlavně o tom, že jsme obyvatelé ČR a navzájem si házíme klacky pod nohy! Nedávno jsem četla toto http://opavsky.denik.cz/…4062013.html. Musím říct, že jsem se opravdu nakrkla. Stejně tak mne štve jak se někteří naváží do paní, která nedávno porodila 5 dětí(třešničkou na dortu jsou velmi rasistické a výhružné dopisy). Chvíli kolem toho bude humbuk, ale nakonec stejně na všechno budou sami s manželem/přítelem.
Další věc, co se mi tak vrtne v palici, je to, že cikáni byli kočovný národ a byla chyba je nacpat do paneláků. Mají svůj temperament, svoji historii.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
8.6.13 07:44

Zakladatelko taky jsem se romů kdysi zastavala dokud jsem neměla jednoho roma v rodině, chlastal, do práce nechodil, od rána do večera se válel v posteli, bylo to tlustý vyzrany prase, mámu mlátil, od rána do večera mu posluhovala, svoje vlastní děti oslovoval pí. o, ku.do, kre. éne, dem.nte, když byla mamka v porodnici s jeho synem, tak mě sexuálně obtěžoval 8-o
Od rána do večera u nich vyhravala hlasitá hudba, z dětí jsou nevychovany spratci, drzý jak opice, ano nemám ráda jeho děti - mé sourozence a mamce jsem narovinu řekla, že kdyby se jí něco stalo, nevzala bych si je k sobě, já bych je nezvladla a aby mi kazily mé děti to ani náhodou..
Ano je to problém mé matky, že žila s takovym člověkem a já do dneška nepochopim jak mohla, chytla od něj jeho moresy a nadávání dětem, stydím se za ní a i když jsem jí o tom nikdy nerekla, tak ona to ví..
Anonym protože mamka o tom obtěžování neví, nemohla jsem jí to nikdy říct, protože by se mu postavila a on by jí akorát tak zase zbil, a i když už je pár let po smrti, tak jí to nemůžu říct, nevím jestli by mi po těch letech uvěřila a bojím se, že by jí to položilo :?

  • Citovat
  • Upravit
sophinka1
8.6.13 07:52
@Anonymní píše:
Zakladatelko taky jsem se romů kdysi zastavala dokud jsem neměla jednoho roma v rodině, chlastal, do práce nechodil, od rána do večera se válel v posteli, bylo to tlustý vyzrany prase, mámu mlátil, od rána do večera mu posluhovala, svoje vlastní děti oslovoval pí. o, ku.do, kre. éne, dem.nte, když byla mamka v porodnici s jeho synem, tak mě sexuálně obtěžoval 8-o
Od rána do večera u nich vyhravala hlasitá hudba, z dětí jsou nevychovany spratci, drzý jak opice, ano nemám ráda jeho děti - mé sourozence a mamce jsem narovinu řekla, že kdyby se jí něco stalo, nevzala bych si je k sobě, já bych je nezvladla a aby mi kazily mé děti to ani náhodou..
Ano je to problém mé matky, že žila s takovym člověkem a já do dneška nepochopim jak mohla, chytla od něj jeho moresy a nadávání dětem, stydím se za ní a i když jsem jí o tom nikdy nerekla, tak ona to ví..
Anonym protože mamka o tom obtěžování neví, nemohla jsem jí to nikdy říct, protože by se mu postavila a on by jí akorát tak zase zbil, a i když už je pár let po smrti, tak jí to nemůžu říct, nevím jestli by mi po těch letech uvěřila a bojím se, že by jí to položilo :?

Tady spis vidim chybu v tve matce. Moje si vzala tyky takovyho h.jzla. A prekvapive bileho. Je to rozhodnuti zeny koho dotahne domu a s kym bude plodit deti. Takovemu chlapovi se mohla vyhnout nebo utect

  • Citovat
  • Upravit
Kladenacka Ema
8.6.13 07:54

Toto je má zkušenost a muj názor

Já se hlásím k těm co jsou proti Romům. Mam snima špatné zkušenosti a už jako malou holku mě 2 starší cikánky okradly o řetízek. Šla jsem s brachou ven a oni tam přiběhly propleskly nás a utekly :-( A už si to žádnej cikán u mě nevyžehlí. Jsem z Kladna a k večeru se tu v jistých částech nedá jít ani na autobus beze strachu :-( Zastávky jsou plné romů pořvávajících na lidi a kolemjdoucí. A neni to jedno místo, ale na více. Všude jich je hafo a jen kouřej cigára a řvou. Hafo dětí okolo nich běhá. Třeba ted se knám do baráku přistěhovaly romové. Je tu docela velkej nájem, máme oplocenou zahradu a je tu jen pár bytu. Tak jsme si mysleli, že to budou nějací slušní. Takže do 2KK se nastěhovalo 5 dospělejch a 3 děti??? To je hruza řvou, hadaj se no děs. Děti jsou od rána do večera venku a řvou a perou se. Všude je bahno a bordel. Prostě nikdo je nehlídá, nikdo je neokřikne, že to se nedělá a to už o něčem svědčí ne??? Proč tak malém bytě musej bydlet 3 generace?? Kdyby tam bydlela jen ta jedna rodina 2 dospěli a 1 dítě je to taky o ničem jiném. Ale prostě ono jich je tam hafo a 1 maká a ostatní jen hulej a řvou.
Taky znám a máme v ulici slušnou romskou rodinu, ale to je 4 člená rodina 2 rodiče 2 děti a o těch nikdo neví. Prostě jsou nromální a tak ani nikdo neřeší jejich barvu pleti a berem je normálně.
Nikdy jsem nemusela jít na pracák, až ted po narození dcery a tedy… Chtělo se mi brečet. Já tam přišla s 2měs. miminkem a tam spousta uřvanejch cikánek a hafo dětí. Tak jdu na info, že jako jdu vyřídit rodičák atd. a pani no musíte si počkat a tam to bylo tak na 5h. Tak jsem se ptala, že jako jdu ne pro soc dávky, ale jen si zařídit RP jestli to nejde nějak přednostně a pani odpověděla, že přednostně jdou jen ti co jdou pro Porodné!!! Takže kdo??
Nechci nijak zakladatelku urazit. Ale píšu svou zkušenost. Které nejsou vubec dobré.

  • Citovat
  • Upravit
4637
8.6.13 07:55

Předsudky netrpím, kdybych trpěla, musela bych totiž nenávidět všechny „bílé“. ;) Nicméně pokud se mi kdokoli začne podezřele motat kolem tašky nebo kočárku, jsem na pozoru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3684
8.6.13 07:57

Super diskuze, akorát se to tu porve a pohádá :roll: :roll:
Ono nestačí že to musíme číst skoro každý den ať už na novinkách nebo jiných portálech, jak se najednou ČR rozdělila na dvě skupiny kvůli paterčatům..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka1
8.6.13 07:58
@Kladenacka Ema píše:
Já se hlásím k těm co jsou proti Romům. Mam snima špatné zkušenosti a už jako malou holku mě 2 starší cikánky okradly o řetízek. Šla jsem s brachou ven a oni tam přiběhly propleskly nás a utekly :-( A už si to žádnej cikán u mě nevyžehlí. Jsem z Kladna a k večeru se tu v jistých částech nedá jít ani na autobus beze strachu :-( Zastávky jsou plné romů pořvávajících na lidi a kolemjdoucí. A neni to jedno místo, ale na více. Všude jich je hafo a jen kouřej cigára a řvou. Hafo dětí okolo nich běhá. Třeba ted se knám do baráku přistěhovaly romové. Je tu docela velkej nájem, máme oplocenou zahradu a je tu jen pár bytu. Tak jsme si mysleli, že to budou nějací slušní. Takže do 2KK se nastěhovalo 5 dospělejch a 3 děti??? To je hruza řvou, hadaj se no děs. Děti jsou od rána do večera venku a řvou a perou se. Všude je bahno a bordel. Prostě nikdo je nehlídá, nikdo je neokřikne, že to se nedělá a to už o něčem svědčí ne??? Proč tak malém bytě musej bydlet 3 generace?? Kdyby tam bydlela jen ta jedna rodina 2 dospěli a 1 dítě je to taky o ničem jiném. Ale prostě ono jich je tam hafo a 1 maká a ostatní jen hulej a řvou.
Taky znám a máme v ulici slušnou romskou rodinu, ale to je 4 člená rodina 2 rodiče 2 děti a o těch nikdo neví. Prostě jsou nromální a tak ani nikdo neřeší jejich barvu pleti a berem je normálně.
Nikdy jsem nemusela jít na pracák, až ted po narození dcery a tedy… Chtělo se mi brečet. Já tam přišla s 2měs. miminkem a tam spousta uřvanejch cikánek a hafo dětí. Tak jdu na info, že jako jdu vyřídit rodičák atd. a pani no musíte si počkat a tam to bylo tak na 5h. Tak jsem se ptala, že jako jdu ne pro soc dávky, ale jen si zařídit RP jestli to nejde nějak přednostně a pani odpověděla, že přednostně jdou jen ti co jdou pro Porodné!!! Takže kdo??
Nechci nijak zakladatelku urazit. Ale píšu svou zkušenost. Které nejsou vubec dobré.

Reaguji na to porodne. No asi ti co se jim narodil prvni potomek :roll: a je logicke ze jim daji prednost i u doktora. Jde o maminy s novorozenaty. A je fuk jakou maji barvu kuze

  • Citovat
  • Upravit
43037
8.6.13 07:59

@silviapecho prosimte je mi te moc lito, ze ses tech utoku cilem a pravem se citis jimi dotcena. Musi to byt tekzke se s tim vyrovnavat a nezahorknout. Musis se snazit myslet pozitivne a ukazdeho bileho automaticky prepokladat, ze rasista neni. je to desne tezke, spousta mamin tady na emiminu predvadi prednasranost v kazdem ohledu (lidi jsou zli, duchodci jsou zli, v MHD se schvalne otaceji z okna aby me nemuseli pustit sednou… a nikdo jim to nevymluvi). V tvem pripade je to o to horsi, ze rasistu je opravdu hodne a tak tvoje predsudky o bilych (ze jsou rasiste) jsou daleko opravnenejsi, nez predsudky mladych o duchodcich.
Ale prosimte nenech se tim ovladnout zejmena kvuli sobe. Samozrejme ze obcas (nebo casto)narazis, ale zkus se z toho zase otrepat a na dalsiho bileho se zase usmat. Ony se totiz nalady desne siri a lide se k tobe chovaji tak, jak ty ocekavas, ze se budou chovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4885
8.6.13 08:01

@silviapecho

Je mi jasné, že to nemáš v ČR lehký, já jsem zde kolikrát psala místním rasistkám, aby se zamysleli, že fakt všichni Romové nemají lékárnu zdarma a jiné perly, před rokem jsem chodila na Rodinu a tam je to ještě mnohem horší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.13 08:05
@Timinka píše:
Tady spis vidim chybu v tve matce. Moje si vzala tyky takovyho h.jzla. A prekvapive bileho. Je to rozhodnuti zeny koho dotahne domu a s kym bude plodit deti. Takovemu chlapovi se mohla vyhnout nebo utect

ano je to chyba mé matky, ale když to člověk vidí takhle v rodině jak to chodí, tak je to snad i horší :nevim:
Každopádně mám v práci kolegyni romku, paní už je přes 40, má jen jedno dítě kterému s manželem daly první poslední, oba jsou to slušní pracujici lidé, pána neznám, ale paní je slušná, cistotna, takže taky se to nedá pausalizovat :think:

  • Citovat
  • Upravit
sophinka1
8.6.13 08:10
  • Citovat
  • Upravit
1000
8.6.13 08:12

Z cikánů mám jednoznačně strach. Ne z jednoho, dvou, ale z kupy dětí, která se motá v obchodě, kam jdu s kočárkem, drží pár upatlaných peněz a jde si koupit laskominu. Mám strach projít sama jednou čtvrtí v našem městě, kde se houfně sestěhovávají. Mám z jejich kolektivu prostě strach. Skrz charitní činnost jsem se k jedné cikánce dostala blíž. Pomáhala jsem jí v domácnosti a s dítětem. Pochopila jsem její přístup k životu - já jsem sama s dítětem, nic nemám, otce (bílého) jsem do RL neuvedla, aby mi dítě nezvali, jsem sociálně slabá a tudíž MÁM na všechno nárok. Byla jsem tak důvěřivá, že jsem jí např. půjčila i mobil na zavolání. Pak volala pokaždé, když jsem tam přišla. Ale její kosmetika a hračky pro dítě byly lepší než moje. Je to jeden příklad, který jsem zažila, a vím, že je to málo. Přidám další. Jiná rodina, jiná doba. Kamarád v ulici, cikán, 1. třída, výlet. Bylo mi líto, že on nemůže jet, protože nedal peníze. Tajně jsem mu dala peníze, aby mohl jet s náma. Na výletě ale nebyl. Když jsem se ho zeptala, proč nebyl, když jsem mu dala peníze, řekl, že si koupil čokoládu. Ano, i dva příklady jsou nic. Přidám další. Zase jedna třída, kamarádka, návštěvy u nás doma. Pak už se tomu nedalo říkat návštěvy. Když prostě viděla, že jdu domů, šla k nám a byla u nás do večera, než ji naši vyhnali. Nevěděla jsem, co dělat a jak se jí zbavit. Víc osobních zkušeností nemám, jen tyhle tři. Myslím, že jejich genetické nastavení je jiné a nemyslím to rasisticky. Prostě jim neměli brát maringotky a nastěhovat je do paneláků. Nebyli na to připraveni. Leccos se dá ale změnit dobrou výchovou a je škoda, že se to nedaří u všech nebo se to nemají kde naučit, protože jejich rodiče to taky neznají. Gratuluji zakladatelce, že se z toho vymanila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
8.6.13 08:14

Jinak pokud se tyce rasismu rozlisuji nekolik kategorii

  1. kdokoli ma spatne zkusenosti (s kymkoli) ma pravo citit averzi, ale mel by vedet, ze jeho nazor neni objektivni. (ano - „nesnasim cikany, protoze me okradli“ - ne „vsichni cikani jsou zlodeji“)

2)Obecna ostrazitost na zaklade obecnych zkusenosti - je normalni, ze se nekdo citi nesvuj, pokud se dozvi, ze se mu za sousedy stehuje romska rodina (o ktere nic jineho nevi). Pravdepodobnost, ze tam bude bordel a hluk, je vyssi. Asi to je rasismus, ale podle me celkem rozumny. Kdo neni rasista dusi, rychle se zklidni, kdyz zjisti, ze jde o slusne lidi.
Jde o to, ze kazdy ma pravo obavat se o svuj majetek, deti, zdravi, klid, svoji firmu - a tak mu nelze vycitat, kdyzsi sveho potencialniho zamestnance, najemnika a pod dukladne proveruje - a cikana treba vic, nez bileho. A kdo na to nema koule, rovnou odmitne. Jde o vznik duvery, kdyz neni duvera, proc by to mel nekdo premahat jen aby nebyl za rasistu?

  1. neoduvodneny rasismus je podle me rasisticke chovani v situaci, kdy nejsem osobne ohrozena pripadnym asocialnim chovanim dotycneho roma. Treba poznamky vuci romske rodine na vylete a jine typy utoku - vcetne internetovych vylevu.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1000
8.6.13 08:21

@Pudloslava Moudré rozdělení. :potlesk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová