Nikdy nechci dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 09:42
Nikdy nechci dítě

Přítel by chtěl mít jednou dítě, já ale ne. Děti mám ráda, ale vlastní prostě nechci. Je to zodpovědnost na celý život, jsou to starosti a hlavně i o financích, navíc se bojím porodu, zkazí mi to postavu, na který denně dřu, večer bych k tomu musela vstávat, měla bych málo času na sebe. Chci si užívat a ne kolem někoho skákat. Chci si užívat svobody. No když jsem mu tohle řekla, koukal na mě jak… Mít dítě není přece povinnost. Jsem divná? Měnit se nebudu, asi budu uvažovat o rozchodu. Názor na dítě asi nezmění a já taky ne.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 09:44

Nejsi divná, tyto pocity už mám od doby, kdy jsem sama byla dítě. Je tedy s tím rozdílem, že já děti ráda nemám. Anonym K.

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 47781 příspěvků 07.04.18 09:46

To je tvoje věc, není povinnost mít děti. Nemusíš to nikomu vysvětlovat. Ale buď fér a partnerovi to řekni. A to nejlépe hned, aby i on věděl, na čem je.

nozu
Extra třída :D 11666 příspěvků 07.04.18 09:46

Každý to asi cítí jinak. Pokud máš takovýto názor, který není kompatibilní s očekáváními přítele, nezbyde nic jiného, než rozchod. Já osobně toto nechápu, ale respektuji, že někdo to takto vnímat může.

Tableta
Závislačka 4060 příspěvků 6 inzerátů 07.04.18 09:49

Nejsi divná ;) Chápu tě a mám to stejně.

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 70697 příspěvků 07.04.18 09:49

Divná nejsi. Takovych žen je ve společnosti víc než dost. Nekterým to vydrželo celý život, tenhle názor a životní styl (bezdětnost).Ale jsou i takové které toho ve stáří litovaly, že se tak rozhodly.
Ale že si divná si nemyslím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 09:51

To víš že se názor mění :lol: Když jsem se seznámila s exem, tak jsme se oba shodli, že děti nikdy nechceme. Za čtyři roky mě to chytlo, že nutně musíme mít dítě, on chtěl už delší dobu 8) No a pak jsme si řekli, že když už tak už a bylo druhý. A třetí se teda pozval sám :pankac:
Takže z holky, která děti nechtela, jsem zasloužila trojnásobná matka. Zajidaneho chleba největší krajíc.

Nicméně všechno by mělo mít hranice, pokud by přítel řekl, že děti chce hned teď, zatímco ty jsi ve fázi naprostého odmítání, tak by rozchod byl pro jeho vlastní dobro.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63306 příspěvků 3 inzeráty 07.04.18 09:51
@Anonymní píše:
Přítel by chtěl mít jednou dítě, já ale ne. Děti mám ráda, ale vlastní prostě nechci. Je to zodpovědnost na celý život, jsou to starosti a hlavně i o financích, navíc se bojím porodu, zkazí mi to postavu, na který denně dřu, večer bych k tomu musela vstávat, měla bych málo času na sebe. Chci si užívat a ne kolem někoho skákat. Chci si užívat svobody. No když jsem mu tohle řekla, koukal na mě jak… Mít dítě není přece povinnost. Jsem divná? Měnit se nebudu, asi budu uvažovat o rozchodu. Názor na dítě asi nezmění a já taky ne.

Nepíšeš kolik ti je… Nicméně bych chtěla reagovat na ten konec :-) Nikdy neříkej nikdy… taky jsem děti nechtěla a pak se to najednou z ničeho nic změnilo a do roka a půl bylo dítko na světě. Je ale každopádně zcela správně, žes svůj názor řekla partnerovi, teď je to na něm, jak se on rozhodne.

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 07.04.18 09:52

Ne není to povinnost a pokud dítě nechceš, je to též v pořádku.
Co vidím jako problém, je tvůj přístup k zodpovědnosti. Když ti onemocní partner a bude potřebovat podporu a bude omezen v činnostech, ty uděláš co?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 09:53

Nejsi divná jen moc nechápu proč to píšeš zrovna na emimino :mrgreen:

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18545 příspěvků 07.04.18 09:56
@Anonymní píše:
Přítel by chtěl mít jednou dítě, já ale ne. Děti mám ráda, ale vlastní prostě nechci. Je to zodpovědnost na celý život, jsou to starosti a hlavně i o financích, navíc se bojím porodu, zkazí mi to postavu, na který denně dřu, večer bych k tomu musela vstávat, měla bych málo času na sebe. Chci si užívat a ne kolem někoho skákat. Chci si užívat svobody. No když jsem mu tohle řekla, koukal na mě jak… Mít dítě není přece povinnost. Jsem divná? Měnit se nebudu, asi budu uvažovat o rozchodu. Názor na dítě asi nezmění a já taky ne.

Přijde doba, kdy tvoje postava nebude důležitá a změní ji věk. Kdy už budeš mít svobody dost a bude ti v životě někdo chybět. Kdy budeš stará a sama jako kůl v plotě.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 07.04.18 09:56

Ani se mu nedivím že na tebe koukal ze jsi divná ;).
Ani bych se asi nedivila kdyby si našel jinou :)

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 07.04.18 09:59

@hanka.br.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 10:00

Mně to nevadí, at si klidně jinou najde. Mi je 21 a jemu 25. Řekla jsem mu to narovinu svůj názor, aby mi pak nemohl říct, proč jsem mu to neřekla dřív.

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18545 příspěvků 07.04.18 10:02
@Anonymní píše:
Mně to nevadí, at si klidně jinou najde. Mi je 21 a jemu 25. Řekla jsem mu to narovinu svůj názor, aby mi pak nemohl říct, proč jsem mu to neřekla dřív.

Ty jsi ještě děťátko. Tak napiš za deset let. Ale je dobře, žes to příteli řekla, ať si hledá jinou, pokud po rodině touží už teď.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >