Napuchlý prst - zadřená tříska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 06.04.18 18:55
Napuchlý prst - zadřená tříska

Ahoj moje mamka si zapíchlaa asi v úterý trn do ruky. Prst jí natekl, že třeba nemůže ukrojit chleba, nebo držet volant. Dnes je to třetí den, říká že je to lepší, potírá si to ichtoxylovou mastí, máčí ve slivovici, dává octanové obklady. K doktorovi se mi ji nepodařilo dostat. Je jí 64 roků jinak je zdravá. Prý tam nechce něco chytnout, nebo zbytečně brát antibiotika. Máte někdo nějaký osvědčený recept co by mohlo zabrat pomoct ruku doléčit? Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 06.04.18 18:55
Napuchlý prst - zapíchlý trn z keře

Ahoj moje mamka si zapíchlaa asi v úterý trn do ruky. Prst jí natekl, že třeba nemůže ukrojit chleba, nebo držet volant. Dnes je to třetí den, říká že je to lepší, potírá si to ichtoxylovou mastí, máčí ve slivovici, dává octanové obklady. K doktorovi se mi ji nepodařilo dostat. Je jí 64 roků jinak je zdravá. Prý tam nechce něco chytnout, nebo zbytečně brát antibiotika. Máte někdo nějaký osvědčený recept co by mohlo zabrat pomoct ruku doléčit? Díky moc.

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 06.04.18 18:58

Na chirurgii nic nechytnete… Tohle se s praktikem neřeší, stejně by ji poslal na chirurgii, kde to rozříznou, vyndají případný trn, hnis, vyčistí, stáhnou, zafacuji. Dělá se to v lokálním umrtvení nebo jen s pomocí ledu ve spreji, je to chviličku.
Takto si koleduje o otravu krve. Akorát teda je pátek večer, měla to řešit dnes, měla by na víkend pokoj.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 17730 příspěvků 06.04.18 19:01

Osvědčený recept jedině chirurgie, za 10 minut bude mít pokoj, možná dostane lokální nebo polykací ATB, ale furt lepší než otrava krve

lamicina
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 06.04.18 19:16

Nám dávala babička na zapíchlý trny na noc obklad z teplé cibule. Do rána to trn „vytáhlo“ k povrchu a pak ho vynípla opálenou jehlou. Někdy šel i sám, stačilo zatlačit. Já to praktikuju stejně a úspěšně.

trpaslinka
Extra třída :D 12125 příspěvků 06.04.18 19:17

Tak trn, nebo triska? :think: V kazdem pripade by opravdu mela jit k lekari. Jako prvni pomoc bych dala obklad z repiku lekarskeho. Pomaha vytahnout infekci z tela. Ovsem pokud v prste stale je nejaka ta triska, tak urcite k lekari. Na to zadne bylinky nepomohou.

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 06.04.18 19:17

Já se s ní hádám každý den. Sama jsem si vlastní blbostí v 21 letech vypěstovala absces, kdy mi už při horečkách z něj vytáhli 0,5 l hnisu a každý den jsem potom chodila ambulantně na drenáž a čištění.

Ivan PPZ
Kelišová 5671 příspěvků 06.04.18 19:58

Jestli se to nad tím uzavřelo, tak to samo ven nevyteče. Když už tedy bez lékaře, pak koupit injekční jehlu a propíchnout to ve směru původního vpichu. A vymačkat. Tou jehlou to moc nebolí, lepší je se na to nedívat. Jehla je v lékárně asi za 1 Kč. Nekupovat moc tenkou. A vše před i po dezinfikovat třeba Jodisolem

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 06.04.18 20:03

Díky za info má tam zapíchlý trn od stříhání keře, očkování proti tetanu má myslím z loňska.

lucielorenc
Kecalka 337 příspěvků 8 inzerátů 06.04.18 20:18

Mě se podařilo si zapíchnout do prstu „trn“ z ananasu, bolelo to jako čert, prst zarudlý a nateklý a nešlo to vytáhnout. Koupila jsem si v lékárně višňovou mast, natřela, zavázala a ta višňovka to během asi 2 dnů vytáhla ven a byl klid :)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 06.04.18 20:19

Tak moje máma měla někdy ve 30 letech z obyčejný třísky otravu krve, byla zrovna v zahraničí, a měla sakra štěstí, že se dostala včas k doktorovi.

AnastazieB
Echt Kelišová 8364 příspěvků 06.04.18 20:23

Jednou jsem si zapíchla pod nehet třísku, bolelo to a trochu to oteklo, za pár dní se okolo ní vytvořil hnis a když jsem to jednou zmáčkla, tak tříska vyjela ven a bylo po problému.

halflive
Stálice 68 příspěvků 6 inzerátů 06.04.18 20:43

Koupat v tuzebniku

Evulina
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 06.04.18 20:48
@lamicina píše:
Nám dávala babička na zapíchlý trny na noc obklad z teplé cibule. Do rána to trn „vytáhlo“ k povrchu a pak ho vynípla opálenou jehlou. Někdy šel i sám, stačilo zatlačit. Já to praktikuju stejně a úspěšně.

Můžeš popsat postup toho obkladu? Člověk nikdy neví, kdy se mu to hodí..díky.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 06.04.18 20:52
@Alisa30 píše:
Ahoj moje mamka si zapíchlaa asi v úterý trn do ruky. Prst jí natekl, že třeba nemůže ukrojit chleba, nebo držet volant. Dnes je to třetí den, říká že je to lepší, potírá si to ichtoxylovou mastí, máčí ve slivovici, dává octanové obklady. K doktorovi se mi ji nepodařilo dostat. Je jí 64 roků jinak je zdravá. Prý tam nechce něco chytnout, nebo zbytečně brát antibiotika. Máte někdo nějaký osvědčený recept co by mohlo zabrat pomoct ruku doléčit? Díky moc.

Jestli tam ten trn nebo tříska furt jsou zapíchlé a kór hlouběji, tak se to samo moc zlepšit nemůže, leda zhoršit :?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >