Niť se při šití vyvléká ze zobáčku

957
5.4.18 14:55

Niť se při šití vyvléká ze zobáčku

Snad se tu najde nějaká švadlena co poradí. Včera mi stroj ještě šil, dnes se ale začala niť cupovat a všimla jsem si, že se to stane tím, že se niť vyvléká ze zobáčku, takového toho, jak jezdí nahoru a dolu. Nevíte čím to může být? Zkoušela jsem nastavit i sílu horní nitě, ale vždy to samé :-( nevím co s tím, chtěla jsem malé ušít čepičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2745
5.4.18 14:58

Špatně navlečená nit- nebo nekvalitní nitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:01

Niť je navlečená dobře a je kvalitní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.18 15:08

Šlo by sem dát video, jak to vypadá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:10

Můžu zkusit natočit, ale nevím jestli to bude vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
5.4.18 15:11

Nemáš tam moc velkou cívku nebo nezadrhává se nit při odvíjení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.18 15:14

Na první pohled mě napadla volná horní nit, nebo problém se spodní nití, že cívka nepracuje jak má.
Ušije to nějaký steh, nebo se to rovnou vyvlíkne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
5.4.18 15:15

@Elvinerha Ono je cupovat a… můžeš dát foto?

Edit jedna fajn diskuze už tady je, pokusím se najít, snad šmodrchance nítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:26

Udělá to pár stehů a pak se to vyvlékne a začne to štupovat, na jehle zůstane niť navlečená, ale ze zobáčku se vyvlékne, prostě jako by to u toho zobáčku bylo moc navolno. https://youtu.be/X9FPz7G6IRY

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:33

Pak to vypadá takhle, zespodu je niť naštupovaná, ani vytáhnout to pořádně nejde, vždycky to udělá pár stehů a pak když ta niť spadne ze zobáčku, tak se to tam takhle zašmodrchá. Zkoušela jsem už všechno, možný ale z toho zobáčku se to pořád vyvléká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:34

Niť je pak většinou vyvlečená i ze zobáčku u jehly a omotaná kolem jehly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
5.4.18 15:38

@Elvinerha Dle toho, jak se ti to seklo, mám pocit, že máš špatně spodní nit…¨
mrkni sem : diskuse/prosim-poradte-smrdchance-spodni-niti-u-siciho-stroje-53924/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.18 15:38

Přijde mi, že horní nit je strašně volná v jednu chvíli ji máš docela dost povolenou. 0:07 je napnutá o sekundu později povolená. Mě se teda tak moc nepovoluje.
ten spodek je pak zacuchanej právě proto, že horní nit nenapíná.
Sice nechápu, jak se vyvleče i ze zobáčku okolo jehly, to už je dost divný.
Třeba nefunguje to „utahovací“ kolečko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
5.4.18 15:43

Spodní niť na člunku jsem nastavovala podle návodu. Když utáhnu vrchní niť, tak se to vyvlékne stejně. V jednu chvíli to vypadá dobře ale pak se to u toho zobáčku hodně povolí a vyvlékne se to a dole to začne tím pádem štupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
5.4.18 15:57
@Elvinerha píše:
Spodní niť na člunku jsem nastavovala podle návodu. Když utáhnu vrchní niť, tak se to vyvlékne stejně. V jednu chvíli to vypadá dobře ale pak se to u toho zobáčku hodně povolí a vyvlékne se to a dole to začne tím pádem štupovat.

Na vrchní nit nesahej, ale už je to jedno, já jen pořád nevím, co myslíš u zobáčku, každopádně máš problém ve spodní níti, tak mikro povol.. a zkoušej šít a povolovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama