NT screening 1 z 14

1693
21.6.13 08:59

NT screening 1 z 14

Ahujky holky.
Určitě je tady na tohle téma spousta diskuzí, ale nějak nejsem schopná to hledat, tak se předem omlouvám za opakování.
Dneska mi přišly výsledky NT screeningu, a mám riziko 1 z 14 v termínu :zed: :,( Máte s tím prosím některá zkušenost?? Nějak nejsem schopná nic než brečet :(
Děkuju moc za odpovědi!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37073
21.6.13 09:17

Riziko čeho - downova syndromu? A to je jen NT, nebo je to uz vycislene v kombinaci s odbery krve? To by se jeste mohlo zmenit. Asi ti doporuci odber choriovych klku. Drzim ti moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 09:20

JOjo, na DS, už vyčíslené, hotové..sem poslaná na genetiku-v pondělí :( Máš s tím nějaké zkušenosti??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3480
21.6.13 09:20

Ahoj, mela jsem pozitivni screening,3 tydny cekani na vysledky z odberu placenty-CVS a vysledek miminko uplne zdrave a potvrzena holcicka, hlavne se upokoj miminku nesvetci kdyz places, tak nejak jsem vnitrne citila, ze miminko je zdrave

Příspěvek upraven 21.06.13 v 09:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
21.6.13 09:22

Ahojky, ještě nedělej závěry. Neni to 100%, mojí mamině to taky vušlo, poslali ji na odběr plodovky, kde byly hodnoty tak vysoký, že to ukazovalo mrtvý plod a celý těhu byla hlídaná a kdesi cosi a že se segra narodí s vážnou vadou… A ejhle narodilo se úplně zdravé mimi… Budu držet pěsti :-*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 09:24

Holky, děkuju moc, snad to dobře dopadne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12250
21.6.13 09:27

@Zanet26 zřejmě ti navrhnou odběr choriových klků nebo pak AMC (odběr z plodové vody) nebo na DS je ještě jedna možnost tzv. test Prenascan, ale stojí cca 14tis Kč (např. na stránkách Gennetu), je z krve a není vlastně žádné riziko…pohledej v diskuzích. Na genetice s tebou vše určo proberou, jaké jsou možnosti, ale snažila bych se jít trošku informovaná, ať se pak dokážeš případně rozhodnout, co dál. S takovým rizikem bych určitě jednu z forem dalšího vyšetření zvolila. Držím palce, ať je miminko ok :hug:
Jinak mám dojem, že choriové klky by mohli dělat už teď, odběr z plodovky se dělá později, ale to si nejsem jistá :think:

Příspěvek upraven 21.06.13 v 09:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3480
21.6.13 09:28

V pondeli ti miminko pomeri, na genetice maji lepsi UZ a reknou ti co a jak, vim jak se citis a budu na tebe v pondeli myslet a drzim ti pesti at je vse v poradku,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 09:35

U prvního sem vůbec nic takovýho neřešila, měla sem 1 z 7500..a po 5ti letech ejhle, je to všecko jinak..snažím se na to moc nemyslet, na jednuu stranu, stejně už s tím nic nenadělám že jo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 09:40

Kombinovaný screening DS 1:30. Odběr plodové vody - výsledek do druhého dne - zdravý kluk :kytka: :kytka:
Teď jsem podruhé těhotná a čekám na výsledky, držím palečky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 09:43

Tady jsem ti našla mou starou diskuzi, co jsem zakládala ještě pod nickem Měsíčnikča, řešila jsem to tam
Najdeš tam vše :)

https://www.emimino.cz/…ekame-97873/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 09:44

Tak to taky držím palečky!!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 09:48
@Duhovka oranž píše:
Tady jsem ti našla mou starou diskuzi, co jsem zakládala ještě pod nickem Měsíčnikča, řešila jsem to tam
Najdeš tam vše :)https://www.emimino.cz/…ekame-97873/

DĚKUJU!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 09:53
@Zanet26 píše:
DĚKUJU!!

Kdyby jsi cokoliv chtěla vědět, napiš mi :) Tenkrát jsem si toho dost nastudovala.
Neboj se a věř miminku. Ono výsledky dokáže pořádně pokonit datum poslední MS - třeba jsi měla ovu jindy a minko pak právě neodpovídá na přesný den… pak také tvá váha - pokud je nízká např. Ovlivnuje to hodně věcí. :kytka:
Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
21.6.13 10:05

Já si zase na netu moc nehledám, kolikrát to vystresuje víc jak doktoři, a mám úzkostnou poruchu, takže mi to tedkom vůbec nepřidá :( Jestli se můžu zeptat, co to vlastně znamená 1 z 14??a na té genetice to probíhá jak?-doktor mi totiž jen nechal žádanku a výsledky, takže sem s ním nemluvila, vůbec nevím co mě čeká..to šíjový projasnění sem měla 2,55 :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat