Občerstvení pouze ze zeleniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeetaKo
Povídálka 34 příspěvků 21.03.19 16:15
Občerstvení pouze ze zeleniny

Ahoj! potřebuji poradit od zkušenějších..
O víkendu máme rodinnou oslavu a já bych chtěla připravit nějaké občerstvení i pro sestru, která nejí žádné mléčné výrobky, lepek, luštěniny, sacharidy…vlastně jí jen maso, zeleninu a trochu ovoce (stravuje se tak kvůli zdrav. problémům). Můžu jí nakrájet zeleninu, ale pořád přemýšlím, jestli vůbec existuje např. nějaká pomazánka pouze ze zeleniny, která by se dala namazat třeba na nakrájenou okurku?
Možná hloupý dotaz, ale mě vážně nic nenapadá a třeba tu je někdo, kdo se tak taky stravuje :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 16:23

Zkus avokadovou pomazanku. Cuketove nudle, pokud může smažené, tak výborně jsou zeleninové hranolky. Děláme nejčastěji z mrkve, ale jdou i z celeru, petržele.

malákráličice
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 21.03.19 16:27

@PeetaKo Zkus se zeptat na pomazanku ve zdrave vyzive. Muze produkty ze sojy?

Heivka
Závislačka 3879 příspěvků 21.03.19 16:37

Já dělám pomazánku z česneku, černých oliv, bazalky a sušených rajčat v olivovém oleji. Stačí hodit do chopperu a případně přijít kapku oleje z těch rajčat.

PeetaKo
Povídálka 34 příspěvků 21.03.19 16:39

@chaela Guacamole :palec: to mě vlastně nenapadlo, to je dobrý nápad :palec:
@malákráličice právě, že sóju taky nejí :?

PeetaKo
Povídálka 34 příspěvků 21.03.19 16:42

@Heivka to je taky dobrý nápad :palec:
A nic sladkého vás asi nenapadá, že? Co vím, tak sladké jí jen banánové lívance (vejce+banán) a pak nějaké to ovoce :think:

milktea
Kecalka 483 příspěvků 21.03.19 16:47

Pokud něco sladšího, tak smažené batátové hranolky. Jinak z rajčat - zbavit slupky, namixovat, smíchat s dobrým oliv. olejem a trochou soli, to je na chleba výborný. Ale teď mimo sezónu to asi nebude ono, tak bych taky volila tu avokádovou. Nebo salát: červená řepa, nastrouhaná s česnekem a vl. ořechy + jogurt (nějakou alternativu).
Je od tebe hezký, že na ni tak myslíš :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 21.03.19 16:52

Co třeba plněná vajíčka nějakou zeleninovou pomazánkou? Pomazánek je docela dost, do většiny se dává majonéza (olej a vejce může ne?) někde sem viděla i takový zeleninový dort, držel pohromadě právě tou majonézou. Jinak třeba udělat nejake bramboracky třeba, sunkove rolky (opět šunka a do ní nějakou pomazánku), nebo prostě nějakou rostlinnou pomazánku kup a kup bezlepkové pečivo a udělej klasické chlebíčky.

Lišťičková
Stálice 59 příspěvků 21 inzerátů 21.03.19 17:00

Koukni na paleosnadno.cz a tam najdeš spousty receptu na sladké, slané, přesně podle tvých požadavků. Je tam vyhledávání receptů, tak nastav „low carb“ :)

Edit, teď čtu pořádně že neji mléčné výrobky… Tak to bude oříšek, ale i tak skus stránky prostudovat…

Premek_Orac
Závislačka 4821 příspěvků 21.03.19 17:03

@PeetaKo Myslím, že čistě zeleninové pomazánky mívá drogerie DM a dalo se to jíst :-)

lucynka25
Echt Kelišová 9249 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 17:39

@PeetaKo zkus si projet recepty na pomazánky ;)

PeetaKo
Povídálka 34 příspěvků 21.03.19 17:40

Děkuju všem za tipy :kytka:
S tou majonézou nevím, ona totiž nejí ani nic tučného a kdyby zjistila, že je v tom majolka, tak by to možná nechtěla.
Osobně nechápu, jak se může takhle stravovat, jak to může vydržet :think: Ale kdyžjí to pomůže :nevim:
Hlavně jsem přemýšlela nad tím, co se dá uvařit bez lepku, laktózy, sacharidů atd. (ona nejí ani brambory)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 21.03.19 17:46

@PeetaKo tak to nevím no, se jí zeptej co tak ji, maximalne mi este napadá udělat ji nejake smoothie…

lucynka25
Echt Kelišová 9249 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 17:53

@PeetaKo Nedrží Low carb dietu? :think: Pokud ano, měla bych pár tipů/odkazů čím jí překvapit ;)
Já to tedy nedržím, to bych nedala,a le některé recepty používám, líbí se mi..

zrcadlo
Kelišová 7371 příspěvků 21.03.19 17:58

Kamarádce dělávám pečenou zeleninu - nakrájím na kolečka / hranolky (většinou mrkev, dýni, pastiňák/petržel, cuketu, lilek, celer) na plech s pečícím papírem, v misce smíchám olivový olej se solí a tymiánem (bez návštěv dáváme i česnek, někdy dávám provensálské koření, rozmarýn apod.), a tohle vyliju na tu zeleninu a „prohňácám“ rukama, a dám to péct. Chutná nám to i studené.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama