Odepsání manželky na daních 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nickylinka
Stálice 87 příspěvků 20.02.18 12:19
Odepsání manželky na daních 2018

Ahoj, jak je to s odepsánim manželky letos u daní? Jestli to dobře chápu. S manželem jsme se brali v září, tudíž si mne může odepsat od října? Jsem na RP. Žijeme sice ve společné domácnosti ovšem každý máme jiné trvalé bydliště. Může si mne i přes to odepsat?

Reklama

Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 20.02.18 12:27

Ano až od října a musí být společná domácnost - nemusí být stejný trvalý pobyt.

Včelička992
Závislačka 3208 příspěvků 20.02.18 12:28

Ja se s dovolenim pridam ke stejnemu dotazu. Od prosince 2016 jsem mela materskou 37 tydnu a skoncila mi v srpnu 2017 a od zari 2017 jsem na RP, tak se chci zeptat ma neco manzel vypisovat ohledne me osoby v danich? Nebo ja sama si mam udelat dane. Sama jsem si je delala jak jsem pracovala, ale nevim jak to je ted, kdyz jsem pobirala PPM a RP. Dekuji

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 20.02.18 12:31

@Včelička992 To záleží kolik byla mateřská, jestli se vlezete do 68 tis. Mateřská a proplacení dovolené se do příjmu vztahují, RP už ne.

Včelička992
Závislačka 3208 příspěvků 20.02.18 12:33
@Lucie008 píše:
@Včelička992 To záleží kolik byla mateřská, jestli se vlezete do 68 tis. Mateřská a proplacení dovolené se do příjmu vztahují, RP už ne.

Prave, ze materska byla vic jak 68 tisic, ale od toho zari jsen na RP, takze manzel nic a ja sama si mam delat dane, kdyz jsem to mela takto?

elinka90
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 20.02.18 12:39

@Včelička992 tenhle rok nedostanete za manželku nic až příští pravděpodobně. Vydělala si víc jak 68000kč hrubého a tak nemáte nárok. Daně si udělej něco málo ti vrátí.

Včelička992
Závislačka 3208 příspěvků 20.02.18 12:41
@elinka90 píše:
@Včelička992 tenhle rok nedostanete za manželku nic až příští pravděpodobně. Ty si daně dělat nemusíš. Vydělala si víc jak 68000kč hrubého a tak nemáte nárok

Ok, dekuji moc za odpoved.

elinka90
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 20.02.18 12:42
@Včelička992 píše:
Ok, dekuji moc za odpoved.

opravila jsem to. Daně si udělej. Něco málo by ti vrátit měli pokud si čerpala mezi mateřskou a rodičákem dovolenou

Včelička992
Závislačka 3208 příspěvků 20.02.18 12:46
@elinka90 píše:
opravila jsem to. Daně si udělej. Něco málo by ti vrátit měli pokud si čerpala mezi mateřskou a rodičákem dovolenou

Necerpala prave. Takze nic teda. Dekuji :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství Jiřího Krampola? V kasinu to pořádně roztáčel a utratil statisíce

Finanční situace téměř Jiřího Krampola je taková, že se oblíbený herec musel... číst dále >

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama