Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Ellis366 píše: Více
U Prahy, v Praze vydelate kolik? Budete platit nájem či si brát hypo? Na co Vám hypo bude stačit, to víte?
@K. Rocánková píše: Více
vzdyt je to cele blabol… autorka je ocividne hodne financne negramotna… navic vubec nevi, jak se vyjadruji muzi. a to vtelesneni do chlapa, je vice jak smesne
…
Nebudu se šťourat v uvedených faktech. Beru to, jak to zakladatel napsal. Tohle je klasický příklad toho, že lidi nemyslí dál, než k první metě. Vy jste s partnerkou nevěděli, že tady, kde pomáháte plnit sen rodičům o vlastním domečku, nebude udržitelná její pracovní pozice? Kde dřív pracovala? Pořízení vlastního bydlení je závazek, že rodina zůstane na daném místě. Musí se promyslet všechno. Jestliže si například pořídím na vesnici vlastní bydlení a za pár let zjistím, že musím děti po ukončení mateřské dovolené vozit do školky a do školy jinam, tak to jsem to teda zrovna moc nedomyslel. Tohle je totéž. Nemyslel jsem na to, že tahle lokalita je nevýhodná pro práci jednoho z nás. Takže máte víc možností. Jednou z nich je pořízení bydlení v dobré dojezdové vzdálenosti do Prahy. Maminka určitě radši zůstane bydlet s vámi, protože pokud zůstane sama, v tom domku nebude chtít žít.
Moje firma, co má Kancl na Pankráci, má dva účetní v Ostravě. Úplně v pohodě. Pracuji za pražský plat a sedí u toho doma Ostravě.
@Havlova píše: Více
To myslím, že ne. To zase vidí zakladatel věci nereálně. Ale berou pražský plat a toho účetního firma hledala půl roku. Ale hledal se cíleně člověk, co mu nevadí home office, nemáme pro ně místo.
@Ellis366 píše: Více
jako danový poradce si manželkavydělá i na ostravsku velmi pěkné peníze - zvlášt bude-li dělat na sebe, o kvalitní danaře je zájem všude.
Naopak v Praze velkou část z toho, co vydělá, tak dáte za bydlení - jak tam chcete bydlet a za kolik?
@Havlova píše: Více
Po dvaceti letech se stálou klientelou na úrovni korporátu asi jo. Začínající? Ani omylem…..
Máš bod!
Takže hypotéku si museli brát vaši, protože vy jste neměli dostatečné příjmy, aby ji dali přímo vám. To mi zní, že na začátku bude problém i zaplatit podnájem v Praze, natož si tam pořídit něco svého. A 150 možná daňový poradce v Praze brát může. Ale takovou výplatu vaše žena uvidí třeba kolem 5 roku praxe. Pokud bude fakt dobrá. A dostane se do dobré firmy. A povede svůj tým poradců. Dívejte se na to realisticky. Je to ženská se dvěma malýma dětma, v daném oboru má jen tu rekvalifikaci, žádnou praxi. Být potenciální zaměstnavatel, asi bych na každém výběrku našla alespoň jednu osobu, kterou bych si vybrala spíš. Vlastně by mi asi automaticky spadla na poslední místo. Navíc ani nevíte, jestli u toho vydrží. Ať to napřed pár let dělá tam, kde bydlíte. Pokud ji to bude bavit a bude to chtít dál dělat, potom bych teprve uvažovala o stěhování do Prahy. Plusem bude i to, že už bude mít praxi a děti budou větší, tak to s OČR nebude snad tak hrozné…
Daňový poradce s kulatým razítkem 150tis v Praze mít asi i bude, ale po 20 letech praxe se stálou a bohatou klientelou.
bude ráda, když si jí k sobě někdo vezme na zacvičení jako asistentku.
A jestli jim je dům 3kk se zahradou malý, tak byste se měli připravit na to, že třeba 100 metrový byt s terasou je v Praze tak 15mio nebo 60tis nájem.
Daně nebo účetnictví není určitě kariéra, kvůli které se musí člověk stěhovat do Prahy. Žili jste jako svobodní někdy v Praze? Umíte si vůbec představit, jak drahý život tady rodiny mají, nejde jen o bydlení.
Kdybyste žili někde ve vidlákově uprostřed hor, ale žijete v Ostravě, kde máte úplně všechno a chcete vzít děti a začínat někde od nuly? Proč???
V Praze se akorát dostanete do dluhu a za 10 let budete řešit, co s maminkou, která nezvlada samostatné bydlení v domě. A na větší bydlení tam asi také nedosáhnete. Pokud tam není jiný problém (spory s rodiči), práci bych hledala na homeoffice. Co se týče velikosti bydlení, co do budoucna zvážit nějaké stavební úpravy- rodiče asi 3+1 úplně nepotřebuj, třeba by šlo nějak vhodne udělat 4+1 a 2+1…
@Ellis366 co tě vede k vymýšlení příběhu? Venku krásně, to nemáš lepší zábavu? Nebo jsi za to placená - dej tip, každá kačka navíc se hodí každému ![]()
Predpokladam, ze v Praze to bude 150k jako OSVC, takze kdyz k tomu pridate hypo na neco, kde se da v Praze zit s detma, plus penize pro mamku, aby utahla dum, tak na tom budete stejne jako v Ostrave za tech 40k na HPP.
Každý to máme jinak, ale mě nedávno umřel táta na rakovinu a v tu dobu, co mu to zjistili, tak jsem nic jiného neřešila, než nějak mu pomoct a starost o něj, na nic jiného myšlenky nebyly..na svém místě bych určitě zůstala tam kde jsem a vážila si toho, co mám..Bydlím kousek od Prahy a musím říct, že není moc o co stát..
raději bych se v téhle těžké době postarala o rodinu..jen můj názor.