Opakované potraty - vada spermií?

514
18.3.21 11:35

Opakované potraty - vada spermií?

Ahoj holky,
před nedávnem jsem prodělala svůj, již třetí potrat. 1. potrat byl v 8+2 tt - zamlklé těhotenství. Další 2 potraty pak byly oba dva v 7 tt - afetální vejce. S partnerem již máme za sebou mnoho vyšetření, ale vše se jevilo v pořádku. Genetika taky nevypovídá žádné chyby.
Už jsme objednaní do CAR, na což se popravdě hrozně těším, spadla tím ze mě taková tíha a budu skutečně ráda, když si nás převezmou doktoři. Jen tak stále přemýšlím, čím by tyto potraty mohly vzniknout…v prvním těhotenství se embryo špatně vyvíjelo a v dalších dvou vůbec. Napadlo mě, zda-li by to nemohlo mít souvislosti se špatným DNA spermií…přítel prodělal v minulosti 2 x operaci varikokély a četla jsem, že i toto může DNA spermií ovlivnit.
Nemá někdo nějakou podobnou zkušenost?
Moc díky a přeji všem hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
490
18.3.21 11:42

A proběhla fragmentace dna spermií?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
18.3.21 11:42

Je mi lito tvych ztrat a je dobre, ze jdete do CAR…muze to byt cokoli..imunologie, spermie nebo taky nic, at je to cokoli v CAR na to prijdou a pomuzou… ja mela jednu zt asi v 7/8 tydnu, biochem. kazdy druhy mesic..nikdy na nic neprisli a hned z prvniho ivf mame holcicku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.3.21 11:51

@PETRAKIM právě, že ještě ne, chtěla bych je o toto v CAR poprosit. I když možná, že si to dle lékařské zprávy partnera, kde informace o těchto operacích je, vyžádají sami… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
18.3.21 11:53

@Gedžitka22 No právě. Je to placeny úkon teda, pokud se to nezměnilo… Spermiogram může být ok, i morfologie, ale ta fragmentace může být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.3.21 11:55

@Melodie91 Moc děkuji za tak milou zprávu, to hned člověka namotivuje. Já už se cítím tak nějak smířená se vším. Klidně půjdu i do darovaného vajíčka, po těchto zkušenostech už mi nevadí nic, jen, že naše doktorka pořád říká, že na straně muže být chyba nemůže, že ve spermatu je problém výjimečně a vlastně ho ani na žádný spermiogram nikdy neposlala. Příští týden ho budou v CAR provádět, tak jsem moc zvědavá.
Půjdeme do všecho, co se v rámci větší pravděpodobnosti úspěchu v IVF dá provést. Hlavně, abychom už měli také štěstí :)
Moc gratuluju k holčičce, je vážně úžasné slyšet dobrou zkušenost.
Můžu se zeptat, jestli vám dělali genet. vyšetření embryí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.3.21 11:56

@PETRAKIM přesně to mě napadlo taky. Zas se trochu stydím si vydupávat každé vyšetření…naše doktorka nechce po partnerovi ani obyčejný spermiogram. Tvrdí, že na straně muže vada nebývá a že je to zbytečné… ale zrovna po 2 varikokélách tedy nevím nevím… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
18.3.21 12:09
@Gedžitka22 píše:
@Melodie91 Moc děkuji za tak milou zprávu, to hned člověka namotivuje. Já už se cítím tak nějak smířená se vším. Klidně půjdu i do darovaného vajíčka, po těchto zkušenostech už mi nevadí nic, jen, že naše doktorka pořád říká, že na straně muže být chyba nemůže, že ve spermatu je problém výjimečně a vlastně ho ani na žádný spermiogram nikdy neposlala. Příští týden ho budou v CAR provádět, tak jsem moc zvědavá.
Půjdeme do všecho, co se v rámci větší pravděpodobnosti úspěchu v IVF dá provést. Hlavně, abychom už měli také štěstí :)
Moc gratuluju k holčičce, je vážně úžasné slyšet dobrou zkušenost.
Můžu se zeptat, jestli vám dělali genet. vyšetření embryí?

Ja si bohuzel myslim, ze normalni gynekolog proste neni schopen pokryt celou problematiku..v CAR ano..klidne bych si priplatila fregmentaci dna spermii, to neni zadne „vydupavani“…treba vam to i doporuci.. ne, vysetreni embryii jsme delat nenechali, doktorka rikala, ze se to doporucuje spis az od vyssiho veku, nebo vylozene pri nejakem problemu..nam delali imunologii, genetiku, pohlavni choroby, hladiny hormonu, spermiogram a me pak jeste hysteroskopii..pri ivf jsme meli navic jen metodu icsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
18.3.21 13:54

@Gedžitka22 Ahoj, mám podobné zkušenosti jako ty. První ZT v 8tt přestalo tlouct srdíčko, druhý ZT afetální vejce, do toho několik biochemických. Za dva týdny jdeme do CAR. Takže mám takové podobné pocity asi jako ty. Bylo by fajn si tady dodávat sil :kytka:
@PETRAKIM Můžu se zeptat? My jsme objednaní do CAR i na spermiogram. Tu fragmentaci dělají při spermiogramu automaticky, nebo si o to máme zažádat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
18.3.21 13:57

@Melodie91 Tohle tak ráda čtu :kytka: Gratuluji k holčičce, po takových hrozných zkušenostech. Můžu se zeptat? Vám už se tedy po tom prvním ZT nepodařilo přirozeně otěhotnět? Nebo jste měli strach? Že jste šli do IVF. Omlouvám se, jestli je dotaz nevhodný, kdyžtak ho přejděte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
18.3.21 14:28

@an-na je nutno požádat. Automaticky to nedělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
18.3.21 14:44
@PETRAKIM píše:
@an-na je nutno požádat. Automaticky to nedělají.

A je možné o to zažádat z toho jednoho vzorku? Přítel se toho bojí jak čert kříže, tak že by to nemusel podstupovat opakovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
18.3.21 14:55
@an-na píše:
@Melodie91 Tohle tak ráda čtu :kytka: Gratuluji k holčičce, po takových hrozných zkušenostech. Můžu se zeptat? Vám už se tedy po tom prvním ZT nepodařilo přirozeně otěhotnět? Nebo jste měli strach? Že jste šli do IVF. Omlouvám se, jestli je dotaz nevhodný, kdyžtak ho přejděte.

No, ja jsem asi rok a pul nemohla otehotnet, a kdyz uz jsme to chteli resit s doktorkou, tak jsem najednou byla tehotna, ale doslo ke ztrate, takze jsme si rekly s doktorkou, ze to teda prirozene jde a jeste pockame a zacala jsem to vic resit, ruzne doplnky, caje, cviceni mojzisove, manzel maca negra a podobny veci..pak jsem mela asi 3× pozitivni test a do 5 dnu ms a pak jsem jednou mela pozitivni test a uz pred kontrolou na potvrzeni srdce a k tomu uz nedoslo…takze na kontrole po te posledni ztrate, nas uz doktorka poslal do car…tam jsme byli 6mesicu, nez doslo na odber vajicek, cekali jsme porad na nejake vysledky, mezitim palnovany styk podle ultrazvuku s ovitrlle a 1× IUI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
18.3.21 15:16

@an-na určitě. Vše v ramci jednoho odběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.3.21 15:36

@an-na To mě moc mrzí, že máš taky takové zkušenosti :hug: Tak alespoň vidíš, že na to nejsi sama :kytka: Ach jo…tohle by se nemělo dít. A do jakého CAR jdete? My jdeme už příští středu a těším se tam víc než na Vánoce :D
Dneska jsem do mého CAR volala a prý to vyšetření DNA spermií dělají jen na vyžádání a za pořádný příplatek :roll:. Ale zas, pokud by to mělo napomoci, tak bych do toho asi šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat