Operace štítné žlázy

1192
25.5.06 15:46

Operace štítné žlázy

Ahoj holky,

už léta mám zvětšenou š.ž., beru prášky a dnes mi doktorka na kontrole řekla, že mi doporučuje objednat se na operaci do Motola, aby mi ten jeden uzlík, který je hodně zvětšený, vyřízli. Prý to není bezpodmínečně nutné stihnout třeba do měsíce, stejně je nebližší objednací termín až někdy v září, ale čím dřív, tím líp, prý by se mi z toho časem, třeba za několik let, mohl udělat rakovinotvorný nádor. Myslela jsem si, že je to ambulantní zákrok, ale prý je to na týdenní hospitalizaci. Jsem z toho zděšená, mám 10-měs. prcka, pořád kojím a chci kojit dál, a nedokážu si představit, že bych ho na týden opustila, i když už by mu byl skoro rok a čtvrt ale stejně by byl pořád moc malej. V baráku s náma bydlí moje máma, takže s hlídáním by nebyl problém, ale stejně… Na podzim jsme chtěli zkusit založit na sourozence, takže pokud by to vyšlo, tak by se tím ta operace zase protáhla o další řekněme dva, tři roky. Tak já jsem teď totálně rozpolcená a zoufalá, nevím, co si s tou situací počít. Prosím jste tu některá, která toto absolvovala, aby mi dokázala říct, jak to probíhalo, jak to odloučení zvládla a podobně..??
Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
25.5.06 16:39

Ahoj Gino,

já bych na tu operaci v září šla. Malej to určitě bez tebe v pohodě vydrží. Kdoví, jestli ještě budeš kojit (já teda nekojila od 10 měsíců). Klidně bych na tvém místě kvůli tomu kojit přestala, ale jestli nechceš, tak na nějaké to nakojení 2× denně to snad půjde domluvit, že by ti ho tam donesli.
Myslím naopak, že to budete mít takhle perfektně načasované. Malej už bude větší, takže kojení bude potřebovat čím dál míň. Na babí je asi zvyklý, takže tam taky není co řešit. Snažení můžete odložit na říjen (konec září), nakonec to není velký časový posun. Ty budeš mít jistotu, že jsi odoperovaná, nebude tě nic tlačit a můžeš se s chutí vrhnout do nového těhu a porodu! :D

Nedělej si s tím hlavu, určitě to dopadne dobře, i když tvoje obavy chápu.

Pajina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
25.5.06 17:21

Ahoj Gino,
souhlasím s Pajinou, já bych na tu operaci také šla… Můj manžel byl v Motole na operaci štítné žlázy před třemi roky, ale měl to nejspíš dost horší než ty, byl tam totiž 2,5 měsíce. Pokud ti řekli, že je to na týdenní hospitalizaci, tak to prcek doma s babičkou určitě vydrží. A hlavně - pokud chcete druhý mimi, budeš je pak muset opustit oba. A to už třeba taky nemusí být na týden…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.5.06 17:25

Ahoj,
já s tím zkušenost nemám, ale osobně bych taky dala přednost vyřešení štítné žlázy a pak bych se snažila o druhé mimi. Jak říkaly holky, do září je času dost, kdo ví, jak to v té době s kojením bude a nevim, jestli někoho nepobouřim, ale myslim, že bych kojení radši přerušila, abych si tu operaci odbyla, než si pak někdy něco vyčítat. Mít klid a mít to za sebou…
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1674
25.5.06 18:27

Ahoj Gino,

sice jsem nic podobného neprodělala, ale se štítnicí bojuju už taky nějakou dobu a je to pěkná potvora. :evil:
Raději bych prodělala tenhle „drobný“ zákrok vyřešený během několika dní, než čekat, co se z toho do budoucna vyklube.
Mimo to sama jistě víš, že problémy se š.ž. a těhotenství není jenom tak.

Držím palečky - ať už se rozhodneš jakkoliv. Ať to ti dobře dopadne a drobeček to bez tebe dobře zvládne. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
25.5.06 19:49

Kočičky moje,

ani nevíte, jak jste mi pomohly a zvedly náladu. Teď jsem pevně odhodlaná jít do toho hned, taky už jsem přemýšlela o tom, že jestli ještě budu kojit, tak mi ho tam manža odpoledne/večer při návštěvách může přinést. Netuším sice, jak rychle se budu po operaci vzpamatovávat, ale snad to nebude tak hrozné.
Ještě jednou díky za podporu, jsem vám moc a moc vděčná. A třeba se ještě ozve někdo, kdo už na operaci byl, tak se dozvím ještě trochu víc.
Krásný večer všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
25.5.06 21:39

Gino, nic není tak horký. Na týhle operaci byla tchýně, ale tý brali celou štítnou žlázu. Byla tam 4 dny a pustili jí domů. Ona si teda řekla a dr, že je v pořádku, tak může domů a stehy jí vyndavala obvoďačka. Takže neboj, třeba tam taky půjdeš na chvíli, ale určitě jdi, nenechávej to na později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
25.5.06 22:28

Ahoj Gino,tak já na té operaci šž byla loni v listopadu a doporučuji ti jít radši hned zvlášť,když plánujete druhé mimi.Já pořád operaci odkládala a to taky kvůli kojení,čekala jsem až se malá sama odstaví( měla v té době už 1 a 1/2roku.)Jenže bulka se začla zvětšovat a to tak,že už byla velká jak kdybych měla na krku pánský ohryzek.Shrnuto do týdne jsem musela malou odstavit a za 3týdny mně operovaly.Vzali mně jen půlku a v nemocnici jsem byla jen 4dny(Ut-Pá)z toho 2dny na JIP,ale to prý dělají jen preventivně kvůli tomu,že je operace blízko tepen.Takže kdybych mohla vrátit čas na nic nečekám a na operaci jdu hned.Kojení do 1roka myslím bohatě stačí a jde o tvé zdraví.Jinak teď půl roku poté už je vše v pořádku dokonce už nemusím jíst ani pilule a kontroly mám 1×do roka takže štěstí na to jak jsem riskovala.Přeji i tobě mooc štěstí a ber to pozitivně já se v nemocnici konečně po víc jak roce pořádně vyspala. Pa Rady a Elis (2roky a 14dni).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
27.5.06 23:34

Na operaci štítné žlázy jsem byla, když bylo Michálkovi 5 měsíců. Kojila jsem a kojit jsem chtěla i dál. Všem doktorům jsem to hlásila (hlavně na příjmu). Nenech se odradit někteří doktoři nejsou odborníci přes kojení. Celou dobu v nemocnici jsem odstříkávala (to se nauč už doma, já měla doma odstříkaný mlíko v mražáku). V nemocnici je dobré odstříkávat alespoň po 6 hod. i v noci. Pak mi ještě manžel denně(mimo 1.den po operaci) vozil Míšu na kojení. 1.den ležíš na JIP a mléko se musí vylít (kvůli narkóze). Další dny mi ho sestřičky nechávaly v lahvičkách (které jsem měla z domu vyvařené) v ledničce a manžel je bral Míšovi domů. V některých nemocnicích je možné mít dítě s sebou(to si zjisti), ale nech si děťátko přinést až se na to budeš cítit. Po operaci mi trčela z krku hadička s bandaskou, měla jsem strach, aby ji Míša nevytrhl. Také se nesmí nosit těžké věci.
I přes to mi „produkce" mléka klesla. Doma jsem Míšu kojila jak to šlo a přendávala ho z jednoho prsu na druhý třeba i desetkrát (než se najedl). Nepřikrmovala jsem.Asi za týden se to spravilo a kojila jsem ho do 1 roku. Pak jsem přestala, protože jsem byla těhotná (5 měsíců po operaci). Trochu s obavou jsem šla k endokrinologovi, ale ten byl rád, že jsem už po operaci. Těhotenství je pro štítnou žlázu zátěž a další těhotenství může její stav jen zhoršit. Měla jsem jít na operaci už před Michálkem (což nám Míša překazil J). Doktor pak měl obavu, aby se neobjevila rakovina. Proto jestli plánuješ další dětátko určitě běž na operaci IHNED. Není třeba pak čekat 2-3roky. Jen je pak třeba chodit k endokrinologovi, aby upravil léky. Přeji, aby vše dobře dopadlo.
Hanka, Míša 2,5 roku, Anežka 9 měsíců a ? (5 měsíců v bříšku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.10.11 09:56

operace štítné žlázy

Ahoj holky, potřebuji poradit. 5let se léčím se štítnou žlázou, beru Euthyrox 75 a nyní se mi uzlík zvětšil na 3cm. Byla jsem na punkci v Motole, čekám na výsledky, ale pan doktor mi řekl, že by to chtělo stejně operaci, že se tam rádo dělá něco ošklivého a že se diví, že mi to ještě nevadí. Operace se bojím, před rokem mi umřel tatínek na zánět žlučovodů a to mi pořád tvrdili že má rakovinu a maminka před 5 lety na rakovinu plic. Takže se fakt bojím, nejen rakoviny, ale u doktorů. Můžete mi říci, jaké jsou „přípravy“ na operaci a jak po operaci? Jak s rekonvalescencí a tak..Mám totiž doma jedno 4leté a jedno roční dítě. A popřípadě jestli vás nějaou operovali v Motole.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
301
14.10.11 12:03

ahoj,tak ja sem na operaci byla,bylo mi 16 a bylo to taky v motole…mela sem tehdy desnej strach.Tak k te operaci,trva to snad tri hodiny a den jsi pak na jipce,nic strasnyho,jen nemuzes jit na zachod :-) hned se pak muze i jist i kdyz je to teda ,,sranda,, neco polknout kdyz se ti nekdo hrabal v krku…hele ale kdyz sem to ja zmakla v tech 16ti tak se neni ceho bat.v nemocnici sem byla opravdu tyden..byt tebou,neodkladam…jestli jeste neco chces vedet tak se ptej :palec: jo,porod porad boli daleko vic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jitta
14.10.11 12:06

Ahoj, já měla taky velký uzel na štítné žláze, punkce byla v pořádku, ale i tak jsem musela na operaci, je to 3 roky, byla jsem v Hradci Králové, ráno jsem nastoupila na lačno, pak mi dali nějaké oblbováky a pak odvezli na sál, píchli do žíly a pak jsem se probudila na pooperačním. krk bolel, špatně se mi jedlo a pilo, měla jsem tam zavedenej dren asi 3-4 dny,kterej odváděl nečistoty, druhý den už se mi polykalo lépe, po 6 dnech mě propustili domů, na histologii bylo vše v pořádku, sedmý den jsem zajela na vyndání stehů. brali mi jednu půlku štítný žlázy, beru stále letrox a chodím na kontroly. jen po operaci nesmíš min. tři týdny nic těžkého zvedat, ani děti, já měla v té době 2,5 letou holčičku a to jediné mě dost omezovalo,že jsem občas zapomněla a malou zvedla.

• Nahlásit
  • Citovat
301
14.10.11 12:09
Eleanor píše:
Ahoj holky, potřebuji poradit. 5let se léčím se štítnou žlázou, beru Euthyrox 75 a nyní se mi uzlík zvětšil na 3cm. Byla jsem na punkci v Motole, čekám na výsledky, ale pan doktor mi řekl, že by to chtělo stejně operaci, že se tam rádo dělá něco ošklivého a že se diví, že mi to ještě nevadí. Operace se bojím, před rokem mi umřel tatínek na zánět žlučovodů a to mi pořád tvrdili že má rakovinu a maminka před 5 lety na rakovinu plic. Takže se fakt bojím, nejen rakoviny, ale u doktorů. Můžete mi říci, jaké jsou „přípravy“ na operaci a jak po operaci? Jak s rekonvalescencí a tak..Mám totiž doma jedno 4leté a jedno roční dítě. A popřípadě jestli vás nějaou operovali v Motole.
Děkuji

uz je to davno ale vecer me prijali,nic nejist,rano oblbovak,pak na sal,anestezie…pak uz si pamatuju probuzeni na jip,curani na misu a k jidlu loupak a melta :-) predem rikam ze s jidlem to pak fakt je nakej ten den dost krusny a polykani boli..myslim ze dva dny nebo kolik sem mela v krku jeste dren..no to sice neboli ale hnusnej pocit kort v 16-ti..vyndani drenu sem se bala jak cert krize ale jen to trochu tahlo a udelalo hnusnej zvuk.holky jizva pak na krku nic moc a ja to v ty puberte nesla hrozne tezko…no ale vikend po propusteni sem uz trsala na dize s satkem na krku :-) tedka by nikdo pokud se nezameri tu jizvu nevidel..myslim ze sou v motole na to profici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.10.11 15:49

Holky děkuji, sice mě to děsí, ale stejně se tomu asi nevyhnu. Jestli ve výsledku punkce nic nebude abych musela jít hned, tak se asi objednám na tu operaci. Stejně budou mít určitě dlouhé termíny. Ale nechce se mi, nedovedu si představit, jak nebudu tahat malé dítě. Nyní je jí rok a nechodí a u syna jsme si také počkali do 19měs…a k porodu.. je fakt, že jsem přežila dva , tak tohle snad taky přežiju :lol:
Vezmu to z té lepší stránky, vyspím se tam a zhubnu, když se nebudu moct najíst :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jitta
15.10.11 08:23

Neboj, určitě bude vše v pořádku a operace jsme se bály všechny i já a moc. Jestli budeš mít punkci v pořádku, což určitě budeš, tak si můžeš termín vybrat a neusíš tak moc spěchat a do té doby třeba bude už malá chodit, i když i tak to bude náročný, takhle malý dítě člověk zvedá skoro pořád :-(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama