OSVČ a oprávněný zástupce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
12.4.22 07:35

OSVČ a oprávněný zástupce

Dobrý den, přítel je OSVČ a má oprávněného zástupce, kterého podnikatel, tuším, musí mít cca 5-6 let (ted je to druhý rok, co OZ přítel má). Ráda bych se zeptala, jak by to bylo, kdyby si teď přítel živnost chtěl pozastavit. Musel by si potom shánět nového oprávněného zástupce a lhůta by mu běžela od začátku, nebo je to jinak? Děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti. Na netu jsem bohužel nic nedohledala. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1858
12.4.22 08:46

Napiš nebo zavolej na živnostenský úřad zrovna před týdnem jsem s nimi řešila něco podobného a na vše odpověděli obratem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.4.22 08:49

@karmen1 perfektní! Děkuji moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15287
12.4.22 08:51

@_aneii_ a on má ustanoveného odpovědného zástupce zákonem, nebo ho ustanovil sám? To by mělo záležet podle toho, co za podnikatelskou činnost vykonává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.4.22 09:00

@neila podniká jako automechanik pod firmou, kde mu majitel právě dělá toho oprávněného zástupce :think: zkusila jsem napsat na ŽÚ, tak uvidíme. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15287
12.4.22 09:02
@_aneii_ píše:
@neila podniká jako automechanik pod firmou, kde mu majitel právě dělá toho oprávněného zástupce :think: zkusila jsem napsat na ŽÚ, tak uvidíme. :)

jo, tak snad ti brzy odpoví ke spokojenosti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.4.22 09:05

@neila to doufám :D jde právě o firmu, kde se servírují hlavně ruská auta, takže aktuálně jim ta práce dost pokulhává, tak přítel shání něco nového/dalšího, ale potřebujeme vědět, jak to případně bude mít s tou živností :zed: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15287
12.4.22 09:11

@_aneii_ to určitě na tom živnosťáku poradí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu