Panická porucha a antidepresiva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Samanta21
Povídálka 13 příspěvků 13.11.18 19:34
Panická porucha a antidepresiva

Ahoj,

trpím panickou poruchou a agorafobií cca 3 měsíce. Moje první 3 ataky nastaly na začátku září s tím, že na pohotovosti lékaři určili diagnózu tetanie. Nyní docházím k psychiatrovi, který mi předepsal Sertralin, ale nevydržela jsem ty počáteční stavy nevolnosti a přestala jsem ho po 5 dnech brát. Teď mi lékař napsal Lerivon nejnižší dávku, ale mám strach ho brát po přečtení příbalového letáku, protože je to na deprese, má mnoho vedlejších účinků, spíše je to na problém s nespavostí a není z řady SSRI. Možná to moc řeším, ale nechci brát něco, co není na můj problém. Chci se zeptat, jaké AD jsou vyloženě vhodné na panickou poruchu. Děkuji za odpověď.

Reakce:
Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 13.11.18 19:36

Já beru citalopram

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 13.11.18 19:37

Musíš zvládnou ty začátky braní, pak to bude ok. Ze začátku ti nebude dobře několik dní, ale pak se to bude zlepšovat

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 13.11.18 20:06

Taky by se mi to nechtělo zobat, dala bych přednost přírodní cestě nebo psychoterapii. Určitě existuje i jiná alternativa, domluv se s ním.

Samanta21
Povídálka 13 příspěvků 13.11.18 20:09

Homeopatika beru a nevidím žádný efekt..

Ou
Kelišová 5442 příspěvků 13.11.18 20:40

1. to že kašlete na léky je jeden ze zplsobů jak se úzkost rozvaluje ve vašem životě a jak si ho krade pro sebe. To co vám podstrkuje do hlavy jsou lži, kterými vás ovládá.

2. bez psychoterapie vám to léky utlumí a budete se cítit lépe, ale prostě nepochopíte kde se to vzalo, čím to udržujete a hlavně jak získat nad svým životem kontrolu a už si víc neubližovat.

Začít se léčit není známka slabosti či selhání. Je to největší služba, jakou sobě a svým blízkým můžete prokázat.

držím palce

Ou
Kelišová 5442 příspěvků 13.11.18 20:41
@Samanta21 píše:
Homeopatika beru a nevidím žádný efekt..

homeopatika jsou cukříčky, můžou pomocí placebo efektu zabrat na neurotické potíže, ale ne pokud jste si úzkost pečlivě vyšlechtila tak, že už ovládá vaši biochemii v mozku.

Stejně tak na prd už v tuhle chvíli budou veškeré šarlatánské metody. Potřebujete zamedikovat a vstoupit do psychoterapie.

Samanta21
Povídálka 13 příspěvků 13.11.18 21:00

máte pravdu…

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.11.18 09:50

Citalec 20 mg funguje na panickou úzkost perfektně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >