Paragraf pro tátu nebo babičku - jedu do lázní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 12:07
Paragraf pro tátu nebo babičku

Ahoj, za pár dní mám nastoupit do lázní kde u sebe nemůžu mít syna (15 měsíců). Můj dotaz zní, může si můj přítel vzít paragraf? Kdo mu ho dá? Popřípadě může dostat paragraf na malého i babička? :nevim: děkuji všem za rady

Reakce:
Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 26.04.19 12:30

Toť otázka? Zákoník práce říká v § 191
Zaměstnavatel je povinen omluvit nepřítomnost zaměstnance v práci po dobu… kdy se fyzická osoba, která o dítě jinak pečuje, podrobila vyšetření nebo ošetření u poskytovatele zdravotních služeb, které nebylo možno zabezpečit mimo pracovní dobu zaměstnance, a proto nemůže o dítě pečovat.
Je to případ lázní?
Jinak nárok na ošetřovné podle § 39 zákona 187/2006 Sb. podle mne není.
Oba zákony také řeší, že osoba, která o dítě pečuje onemocněla, jsou to lázně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 13:09

No jak je to s nárokem u lázní nevím, ale vím, že nárok na ošetřovné má pouze ten, kdo s tebou žije ve společné domácnosti. Když jsem byla já nemocná, můj oš. l.vystavil OČR, manžel se ale ze závážných provozních důvodů uvolnit nemohl, takže přijel můj taťka a o děti se staral on. V práci mu to jako omluvenku vzali, ale sociálka mu nic nedala. Takže vlastně neplacený volno :roll:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 26.04.19 13:13
@Anonymní píše:
nárok na ošetřovné má pouze ten, kdo s tebou žije ve společné domácnosti.

Výjimka je u rodičů, ti nemusí žít ve společné domácnosti.

Lendeš
Kelišová 6395 příspěvků 26.04.19 13:50

Pokud se jedná o „komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči“ dle zákona o veřejném zdravotním pojištění, tak má přítel (nebo babička) nárok na ošetřovné, pokud žije ve společné domácnosti. Otec dítěte má nárok, i když ve spol. domácnosti nežije.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.19 20:37

A kdo jej vydává (paragraf)? Popřípadě kde se na tyto věci lze informovat? Lékař mi nedal info

Lendeš
Kelišová 6395 příspěvků 26.04.19 21:00

Vystavit by to měl ošetřující lékař - poskytovatel lázeňské péče. Informovat se můžeš na ČSSZ, případně možná najdeš info na stránkách těch konkrétních lázní.

Váš příspěvek
Reklama