PCOS - léčba, příznaky, bylinky

146
5.8.21 10:32

PCOS - lecba, priznaky, bylinky

Ahoj holky, vcera mi v CAR oznamili, ze mam PCO. Pro me je to nepochopitelne, pze nemam priznaky, hormonalni profil taky ok, az na dva hormony, ktery maji mit hodnoty obracene a na zaklade toho mam PCO 😕 nejsem z toho nadsena, protoze uz se snazime 3 roky o mimi a ted tohle… Napiste sem sve pribehy at uz uspesne ci ne…
Nechala jsem si namichat caj od bylinkarky primo na PCO a jeste si udelam 3 mesice kuru a vlozkami od Tiande… Jeste neco doporucite?
Dr mi hned rekl, ze jedine umele, pak teda zminil jeste prasky, tqkze jsem zvolila zatim prasky, jelikoz jsem nikdy nic nebrala, protoze moje gyndarka to neresila (zmena gyndare uz je v planu, jen cekam na menses, abych mohla jit rovnou na prohlidku)…
Neni to tragedie, da se s tim delat hodne, ale ja nevim kde zacit 🤯

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1410
5.8.21 10:43

Ahoj, já mám pco diagnostikovane už 10 let. Zkoušela jsem všechno možné (bylinky, léky, doplňky) a vše bylo na nic. Já mám teda dost nepravidelné cykly a tím pádem anovulacni. Sem tam se mi stalo, že jsem měla třeba dvě ms v normálním cyklu po cca 33 dnech což byl úspěch. Nejdřív jsem to řešila jen se svým doktorem. Psal mi léky aby narostl folikul a pak dal injekci aby prasknul a byla ovulace. Vždy jsem krásně reagovala na ty léky, ale nikdy se nezadarilo. Asi po třech letech jsme tedy šli do centra asistované reprodukce. Tam jsme zkoušeli 3× stejný postup jako s mým doktorem jen s tím rozdílem, že mi spermie vstrikli přímo do dělohy (IUI-inseminace) a to také nevyšlo. Dala jsem si rok pauzu a pak se vrhla na mimotelni oplodnění (ivf) i když jsem se tomu chtěla vyhnout, ale bohužel. Nakonec jsem byla ráda, že jsme do toho šli a říkala jsem si, že jsem to měla začít řešit dřív a ne čekat, že to není taková hrůza. Hned první vložení embrya vyšlo, ae ne až do konce. Pak jsme zkoušeli ještě dva vklady a nic. Tak jsme si řekla, že si dám pauzu do léta a zkusíme to znovu. Byla jsem už otrávená z doktorů a testu a všeho možného kam mě posílali na vyšetření. No a na jaře kdy jsem si domlouvala konzultaci před dalším vkladem jsem zjistila, že jsem otěhotněla přirozeně. Nevím čím to bylo. Nebrala jsem žádné doplňky krom kyseliny listové a že bych na to nemyslela a vypla se říct taky nedá. Myslela jsem na to pořád jen asi ne tak intenzivně. Pokud máš nějaký dotaz, tak se klidně ptej :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 11:22

@Klara0225 moc dekuji za pozitivni prisun energie, od vcerejska jsem trochu marna… Jw porad doufam, ze kdyz si srovnam cyklus, tak ovulka se nastartuje sama 😂 zajimalo by me, zda nevis, jak se pozna lehke a tezke PCO… Ja jsem byla vcera tak zaskocena tim vysledkem, ze jsem se ani dr nezeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 12:40

@Kikinka3103 ono je hodně příznaků které k tomu patří. Když jsou ty hormony mimo tabulky, pak podle utz když se podívají na vaječníky, nepravidelný cyklus, anovulacni cyklus, akné, větší ochlupení, nadváha ae i hubené holky to mívají. Bývá i pravidelný cyklus, ae ovulace není. To vše musí doktor sledovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 12:43

@Klara0225 prave ze, hormony mam v normalnich hodnotach, ne mimo tabulky, ale fsh a lh jsou opacne, jeden ma byt vyssi a druhy nizsi a ja to mam naopak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 12:54

@Kikinka3103 no to je jeden z příznaků právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 13:00

@Klara0225 to je mi jasne, jinak by to dr nediagnostikoval 🙂 v tomto pripade neni to srovnat? Nemam tam nejaky velky rozdil fsh mam 4.7 a lh 4.9, co jsem tak cetla, ta byvaj mnohem vetsi rozdily… Nevim, zda se mam uklidnovat tim, ze opravdu neni mezi nima rozdil a bude tak snazsi se dostat do normalu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 13:03

@Kikinka3103 já ty hormony mám taky jen lehce zvýšené. U mě byl hlavní důkaz ultrazvuk. Vaječníky mám typicke pro pco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 17:18

@Klara0225 ja mam prave vajecniky ok, nezvetsene 😂 ale folikuly jsou malinke a zadny dominantni (jsem ted 17.den cyklu)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 17:48

@Kikinka3103 já mám taky vždycky víc folikulu a malé. Někdy stačí málo a ovulace není. Třeba bude stačit jen trošku popostrcit vaječníky a půjde to i bez umělého oplodnění 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 18:05

@Klara0225 kez by ☺️ 🙏 clovek uz je z toho chvilema na dne, porqd doufa a doufa a pak najednou takovy zprava… Jo a je mozny, ze pred rokem a pul jsem normalne ovulovala? Moje dr mi ji totiz na zaklade utz potvrdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 18:18

@Kikinka3103 jj možné to je. Mě dr říkal, že ovu může být sama třeba 1× za rok nebo i víckrát, že se to stát může. Jen už dr přes utz nevidí jestli v tom folikulu je vajíčko. Může to být jen prázdný obal a proto i když ovu bude, tak se z toho neotěhotnění, protože se nemá co oplodnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 18:33

@Klara0225 aha, ja mela i pozitivni ovu testy, takze to muze byt stejny pripad ze? To je fakt na hlavu, clovek si mysli, ze je vse ok, jeho gyndar mu to tvrdi a ve finale se ukaze pravy opak 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
5.8.21 19:27

@Kikinka3103 u toho pco nemá moc smysl dělat ovu testy. Tím, že ten hormon co je při ovulaci máme pořád zvýšený, tak můžou vycházet falešně pozitivní. Můj bývalý doktor měl taky na parku a neřešil a furt, že jsme mladá tak co chci, že se to vše srovná. No a pak nový doktor zjistil kde je problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
5.8.21 19:45

@Klara0225 presne to mi rikala moje dr, proto prejdu k jinemu dr, k te moji uz nepujdu… Ja jsem v tu dobu nevedela, ze mam pco kdyz jsem delala ovu testy 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat