Pěstování Žampionu

52
12.4.21 18:17

Pěstování Žampionu

Zkoušel ste někdo pěstování Žampionu z jejich nožiček? Zkusili sme dát do truhlíku nožičky s obyč substrátem a dali sme do Foliaku zkoušel taky někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4452
12.4.21 18:32

Nevyrostly mi, vždycky mi to ošklivě zplesnivělo… Vyrostla mi leda hlíva a to z koupeného podhoubí, z plodnice taky ne (a ze spor už vůbec ne). Dá se koupit i podhoubí k žampionům a pak už si to pak rozpěstuješ na větší množství, to jde už celkem snadno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18378
12.4.21 18:41

Ne tak to skutečně nefunguje.

Houby se nemnoží nožičkami plodnic, ale sporami (a prorůstáním mycélia) - to je jako kdyby si chtěla vypěstovat jablko ze stopky. Ty žampiony co koupíš v krámě jsou nezralé plodnice, které neobsahují životaschopné spory, co by zvládly prorůůst substrát myceliem, které posléze vyrobí nějjaké nové žampiony
A žampiony se pěstují na zkompostovaném hnoji - obyč substrát pro ně nebude dostatečně výživný.

Žampiony můžeš doma pěstovat, ale potřebuješ si koupit zaočkovaný substrát a mít vhodné podmínky kde to má růst. Teoreticky by mělo jít přidávat další vhodný substrát a nechat ho prorůstat dál, můžeš si je nasadit na zahradu, ale pak musíš respekovat sezonu a nečekt a že porostou celý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10175
12.4.21 19:56
@raduška20 píše:
Zkoušel ste někdo pěstování Žampionu z jejich nožiček? Zkusili sme dát do truhlíku nožičky s obyč substrátem a dali sme do Foliaku zkoušel taky někdo?

Strýček Pompo to takto pěstuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat