Pořád nemohu otěhotnět

80
5.11.20 13:44

Pořád nemohu otěhotnět

S přítelem se snažíme o miminko a už rok se stále nedaří. Vyzkoušeli jsme už snad všechny možné polohy a postupy i tady z fóra. Piju ženšenový čaj, který prý mnohým pomohl. Napadá vás ještě nějaká věc, která by početí napomohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
5.11.20 13:51

Třeba na to tolik nemyslet? Být v klidu, nestresovat se tím. Víš kdy máš třeba plodné dny?…má známá začala brát nějaké hormonální tabletky femibion. Jenže ono je toho strašně moc.. to bys musela vyzkoušet snad všechno :roll: držím ti palce :) jinak známá má 1 dítě a cca 8let už nemůže otěhotnět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 13:54

@Lucy199 Femibion není hormonální, jsou to klasické vitamíny pro těhotné nebo pro ty co plánují těhotenství…

@Sasanka83 my jsme se snažili 3 roky, až teď se zadařilo… určitě doporučuju zjistit, jestli a kdy máš ovulaci, každý měsíc si jí hlídat…
Dál mi pomohl kontryhelový čaj, bylinný čaj podle bábi kamenické V2, homeopatie, akupunktura a hlavně vyčistit psychické bloky, já začala chodit k psychoterapeutce a k léčitelce.
Samozřejmě dostatečně dopředu by se měla užívat kyselina listová nebo různé vitamínové doplňky, které obsahují kyselinu listovou - femibion, pregnafolin atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
548
5.11.20 13:58

@Sasanka83 ahoj Sasanko
Rok už je docela dlouhá doba. Místo pročítání různých fór si prosím zajdi na gynekologii, kde to budeš řešit s odborníkem.
:srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 14:02

Po roce už by bylo dobré začít pátrat po příčině, proč se nedaří. Nejlepší by bylo, kdyby sis zjistila, jestli máš ovulaci a partner byse mohl otestovat, jak je na tom se spermiemi, to jsou taková neinvazivní vyšetření. A pak by se asi vidělo, co dál. Držím vám palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 14:08

My se snažíme už od loňského července a zatím neúspěšně. Kecala bych, kdybych řekla, že mě každá příchozí menstruace nezabolí. O to víc, že jsem se fakt dlouho rozhodovala, jestli do toho ještě jít (máme sedmiletá dvojčata, která se nám tenkrát podařila prakticky napoprvé).
Ale neházím flintu do žita, ono vše má svůj důvod a naše miminko možná čeká na to, až se trochu uklidní současná situace, aby se mohlo narodit do trochu veselejší doby :mrgreen: S lékaři to řešit nechci, ale uvažuju, že bych třeba zkusila hormonální jógu, nějaké bylinky, možná i začnu měřit teplotu, abych si ověřila, jestli ovuluju.
Držím palce, ať i Vám se miminko brzy podaří :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
29
5.11.20 14:10

Být tebou, tak si zajdu na gyndu. U doktora jsem to řešila po roce. Teď už to je 2 roky a z toho rok chodíme do CAR. Taky jsem netušila, že bych měla nějaký zdravotní problém, kvůli kterému se nedri. :oops:

Příspěvek upraven 05.11.20 v 14:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.11.20 14:10
@Pruhovaný_mýval píše:
Po roce už by bylo dobré začít pátrat po příčině, proč se nedaří. Nejlepší by bylo, kdyby sis zjistila, jestli máš ovulaci a partner byse mohl otestovat, jak je na tom se spermiemi, to jsou taková neinvazivní vyšetření. A pak by se asi vidělo, co dál. Držím vám palce

No před týdnem jsem se o tom s přítelem bavila, a a on mi říkal že v něm žádná chyba být nemůže, že se cítí jako superman.
Prý se mám uklidnit a v práci se tak nepřemáhat.
Je tedy pravdou, že jsem toho teď v práci měla celkem dost a byla tam častokrát až do večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
5.11.20 14:14

@Sasanka83 kdyz jste vyzkoušeli vse, tak co říkal gynekolog?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 14:16
@Sasanka83 píše:
No před týdnem jsem se o tom s přítelem bavila, a a on mi říkal že v něm žádná chyba být nemůže, že se cítí jako superman.
Prý se mám uklidnit a v práci se tak nepřemáhat.
Je tedy pravdou, že jsem toho teď v práci měla celkem dost a byla tam častokrát až do večera.

Tak on superman klidně být může, ale je pořád lepší, když nejdřív vyšetří jeho - přece jenom jsou ta vyšetření u mužů rychlá a neinvazivní. Doporučila bych vám rovnou navštívit CAR, ať víte, proč se nedaří. Můžou to být třeba jen nervy, jak říká tvůj muž, ale taky třeba právě nedostatek spermií, neprůchodné vejcovody, nízká produkce progesteronu, a to jsou věci, které se dají dobře řešit, pokud se o nich ví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 14:18

Femigard a Inositol, k tomu pravidelně kyselina listová - já brala tu na předpis, je ve vyšší dávce. Taky vitamín D a koenzym q10. Jsem teď čerstvě těhotná a je mi 45 let. První dítě mám po IVF a další 3 IVF byly neúspěšné. Teď jsem otěhotněla přirozeně. Hodně štěstí. :kytka: Jednou o svém procesu k dětem napíšu knížku :D a samozřejmě se nechte s partnerem vyšetřit, abyste případně neztráceli drahocenný čas. Jak na to, je ale na dlouhé vysvětlování. Je to soubor mnoha aspektů a já to teď tady vysvětlovat detailně nemůžu. Všem přeji hodně štěstí, neztrácejte naději a nikdy to nevzdávejte, ale přistupujte k tomu s pokorou a vírou v sílu vyšší moci a ve správný čas.

• Citovat
  • Nahlásit
80
5.11.20 14:21

No v tom je právě trochu ten problém. Tak nějak tuším, že on na žádné testy jít nechce. Cítím, že by se cítil ponížen. :nevim:

Navíc teď bude přítel mít kulaté narozeniny, tak by se taková veselá zpráva velice hodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.11.20 14:47

Pokud to začněte řešit, stejně se vyšetření nevyhne. My se snažíme půl roku (od konce června) a manžel mi slíbil, že pokud se nezadari, zajde si na testy po Vánocích, abychom měli představu. Pro žádného chlapa to není příjemné, ale takovy bojkot z jeho strany o něm nevypovídá nic moc hezkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
5.11.20 14:57
@Sasanka83 píše:
No v tom je právě trochu ten problém. Tak nějak tuším, že on na žádné testy jít nechce. Cítím, že by se cítil ponížen. :nevim:Navíc teď bude přítel mít kulaté narozeniny, tak by se taková veselá zpráva velice hodila.
@Sasanka83 píše:
No v tom je právě trochu ten problém. Tak nějak tuším, že on na žádné testy jít nechce. Cítím, že by se cítil ponížen. :nevim:Navíc teď bude přítel mít kulaté narozeniny, tak by se taková veselá zpráva velice hodila.

Pokud tě má rád a chce rodinu, tak to podstoupí, i když mu to je třeba trapné. Jestli se na to vykašle, tak bych popremyslela o společné budoucnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
5.11.20 15:29

Nrmas stres? Obvykle to nejde preto a preto, ked sa na to clovek moc upriamuje. Mne kazdopadne pomohol Gynex. Cisto prirodne kvapky a mne pomohli na stres v praci, z ktorej som bola uplne na pokraji zrutenia. Velakrat pomoze aj zmena prostredia, ist niekam na dovolenku alebo chatu uvolnit sa a nemysliet na nic, co ta serie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama