Poradíte mi s kontaktními čočkami?

63
26.5.06 13:55

Poradíte mi s kontaktními čočkami?

Minulý týden jsem si po velice dlouhé době pořídila kontaktní čočky. Chtěla bych se s vámi poradit, kdy si je sundávte s očí, až po odlíčení očí nebo před? A ráno když je nasazujete, nevadí vám oční krém? Používáte obyčejné šminky, nebo voděodolné? Já je měla naposled před dětma a nosila jsem je jenom na zábavy, teď bych je chtěla mít celý den, ale pořád je cítím v oku a musím je mít minimálně ob den a i tak mne po nasazení chvíli pálí oči a mám více spaníček v koutcích po probuzení. A jak dodržuje hygienu při vyndávání a nandávání? Často se mi stává, že si pod čočku šupnu při nasazování nějaký chloupek. Fakt jsem zatím z téhle investice nešťastná a diskusi o čočkách jsem na internetu nenašla a tak bych se ráda dozvěděla něco přímo od vás. A také jak to máte s klimatizací? Když přijdu do nějakého klimatizovaného obchodu, musím ven dokud vidím, jinak mi začnou oči vysychat a čočky mi málem vypadnou z očí. :roll: Dělám něco špatně nebo jenom nejsem typ na čočky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

472
26.5.06 14:19

Ahoja,
to vypadá, že máš buď špatné čočky, protože já ty svoje můžu mít permanentně i 14hod denně a dýl, nebo můžeš mít problém se slznými váčky - málo se ti zvlhčuje oko.
Vyzkoušela jsem hodně čoček a nejvíc mi vyhovují SoftLenses od Bausch&Lomb (měsíční)- obsahují nejvíce vody. Podobné problémy,co popisuješ jsem měla s čočkama od Johnson&Johnson.
Jnak nasazovat před malováním a vyndávat před odlíčením. :lol: A používám voděodolnou řasenku.
Někdy je problém sklimoškou v autě, ale to stačí nasměrovat jinam :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1450
26.5.06 14:22

Ahoj:-)
Myslím, že problém spíš bude v typu čoček. Prostě ti tyhle nesednou..což neznamená, že jiná značka nebude naprosto v pořádku. Já jsem u optika zaplatila 400Kč za první zkušební pár + tam byl dodatek, že pokud mě nesednou (tj, budou mě pálit oči apod.) zkouší se ZADARMO tak dlouho, až se najdou ty vhodné. (Optik to na oku pozná - je zarudlé). Dalším možným problémem by mohlo být nedostatečné zvlhčení oka - na to se dají koupit tzv. umělé slzy (taky u optika). Ale rozhodně nejdřív bych vyzoušela jiný typ čoček!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1450
26.5.06 14:24

No…myslím, že jednou to stačilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7061
26.5.06 16:10

Ahoj Salimali,
taky bych řekla, že je to nesednoucí typ čoček… Určitě se poraď s optikem a vyzkoušejte jiné. Každopádně by se Ti měl juknout do očí s čočkama, aby viděl, co je za problém…
Já čočky nosím už snad 12 let a takovejch 8 let každodenně (občas přestávka max. den)… Poslední tak 5 let mám od CibaVision roční -soustružený rovnou na moje oko. Jinak my taky vyhovujou měsíční od CoperVision proclear. Čoček je spoustu značek a druhů, chce to jen vyzkoušet u dobrýho optika, kterej se vyzná…
K hygieně snad jen mít dobrej nechlupatící ručník, roztok na oplachování, když tam nějakej ten chlup vleze, pořádně umytý ruce. Odličovat se po vyndání a líčit po nandání. Já měla normální řasenku a nikdy žádnej problém. Oční krémy nepoužívám a ani kapky jsem nikdy nepotřebovala. Klimoška mi taky nedělá moc dobře, taky jí musím směrovat jinam…

Zajímavý je, že když jsem kojila, tak jsem nosila ty měsíční (ty roční mi nedělaly dobře). Optik mě na to upozornil, takže jsem byla připravená. Prý jsou nějaký tlaky v očích po porodu a při koju a to co vyhovovalo před tím, už vyhovovat nemusí…

Tak čočkám zdar.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
26.5.06 17:28

Tak ja nosim cocky uz taky par let. Nandavam po naliceni, pac jinak bych rasenkou tukla i do oci …a sundavam pred odlicenim.

Mam acuvue - ted tu novinku co je v reklame v televizi Advance ci co, jsou jeste mekci jak klasicky Acuvue, ale v optice mi nedjriv zkusila jedny, pak druhy, nakonec treti…Jedny mi vyslovene rajtovali po oku, mam je sisaty, cylindr,ale acuvue se umi poprat i se zakrivenim. jsem max. spokojena.

Myslim taky ze mas spatny typ cocek, je mi divny,ze Ti to nevyzkouseli pred tim,nez sis je koupila.

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
26.5.06 17:43

SALIMARI:tak ja mam cocky od firmybausch and lomb ,jsou to pry asi ty nejhorsi cocky-jako ze obsahuji malo vody,ale ja jsem s nima strasne spokojena!jednou jedinkrat jsem vyzkousela cocky avacue(nebo jak se jmenuji),ktere obsahuji hodne vody a jsou pry dobre na oci,(jsou od johnsna) tak ty mi delali uplnou neplechu,nemohla jsem je mit vubec v ocich,tekly mi porad slzy a poradne mi tam nedrzely.Tyto co mam, davam hned rano-jak se trosku vic probudim a mam poradne vymyty oci.vytahnu je jeste jednou oplachnu roztokem a dam,nekdy mi to jde hur,ze jsou treba taky s chlupem:-) tak je nekolikrat proplachnu v te vode na cocky.no pak je necitim vubec v ocich.kdyz jo tak je musim vyndat a treba nemit ale to je malokdy.,jinak je nopsim tak od8h rano a vyndavam treba az v 10h vecer.kdyz jsem je nosila driv mela jsem je klidne dyl.i v nich treba spim-odpoledni 2h.spanek.
jinak davam si cocky pred nalicenim-mam hodne citlive oci a to by mi potom tekly slzy.sundavam je pred odlicenim!kdybyys s nima odlicovala tak se ti ten bordel dostane do cocek.
v klimatizovanem obchode nevim,jsem si niceho zvlastniho nevsimla,vadi mi spis ostre slunce to musim mit bryle-slunecni.
tak hodne uspechu s cockama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
26.5.06 17:57

Ahoj,
tak mě zase ohromě vyhovují Acuvue Advanced, jak vidíš, každému opravdu vyhovuje úplně něco jiného.
Nasazuju je ráno, tak kolem půl 8, líčení až potom. Vyndavám tak mezi 10 a 11 večer (někdy i dýl), odličování potom. Když jsem chodila do práce, měla jsem je v očích i delší dobu, to jsem občas i používala ty umělý slzy, ale teď je ani nepotřebuju.
Zkus si dojít vyzkoušet nějaký jiný, určitě se najdou nějaký co ti budou vyhovovat.
P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
26.5.06 19:00

Ahoj,

já mám čočky NIGHT and DAY - měsíční. Jednou za měsíc, vyndám a na:,–(ím nový. Každodenní vyndavání mi nevyhovovalo, protože mi to nešlo a vždycky jsem si podráždila oči, takže jsem je pak měla ještě půl dne červené..
Tyhle jsou super a trápím se s nimi jen jednou za měsíc.
Měla jsem je normálně, pak celý těhu, rodila jsem s nima, teď kojím a všechno ok :)

Jarka a Nikolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
26.5.06 20:50

cauky,
potvrzuji Jarcinu odpoved :D pro me jsou taky Night and Day nej nej nej.Abslutne nevnimam,ze nosim nejake cocky :lol: :lol: ,jen si musim do kalendare poznacit,kteryze den v mesici je musim vyhodit,a pak uz me nezajima kdy je den nebo noc,kdy jdu spat a kdy si je mam nandat..
Nejprve jsem se obavala o cocky pri odlicovani,ale absolutne zadny problem.
A k puvodni otazce-ja si taky myslim,ze to je spatny druh cocek pro to konkretni oko a chce to vyzkouset.a aby se nedostavaly chloupky na cocku je nejlepsi pred manipulaci utrit spis papirovym rucnikem(ubrouskem..)nez normal.

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
26.5.06 21:12

Ahoj, taky nosím čočky už nějaký ten rok a minulé léto jsem vyzkoušela O2optix a byla jsem nadšená - jsou měsíční, ale dá se s nimi i přespat a oko to snad ani nepoznalo. Pokud mám svoje klasiky Switch Disposable, tak večer už cítím, že nastal jejich čas a kolem deváte už nasazuju brýle. S optixy ani náhodou…zase ta cena nic moc…A abych nezapomněla, taky se v nich daleko lépe plave, voda jim tolik nevadí jako jiným čočkám.
Takže jak už říkaly jiné holky, zkus něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4097
26.5.06 21:49

Pouzivam cocky Frequency od Cooper Vision, od rana do vecera, problemy nemam. Mam astigmatismus, s temito cockami vidim vyborne, i kdyz nejsou primo na astigmatismus urcene. Nasazuju pred licenim, vyndavam pred odlicenim. Dulezite je mit pri manipulaci s nimi vzdy dobre umyte ruce, aby sis nezanesla nejakou infekci. Cocky nosim uz aspon 10 let, cele tehu, rodila jsem s nimi, kojim a porad jsou dobry. Suche oci mam pouze v pripade, kdy pres den malo piju ted pri kojeni. Pokud te cocky zlobi, zkus jiny druh, urcite najdes takove, ktere budou vyhovovat.
A take je dulezite je mit spravne nasazene a ne naruby. Vetsinou pokud se ti podari si je dat naruby, budou ti cestovat po oku a drit.

Bara

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5798
26.5.06 21:58

Ahoj holky, prozraďte mi pls. co stojí ty měsíční Night and Day?? Používám O2, ale tyhle na celý měsíc by se mi docela líbily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.5.06 22:24

Jsem ráda, že jste se ozvaly. Já jsem si ani nenechala po těch letech nenošení čoček oči přeměřit a koupila si ty, co jsem nosila před 6ti lety, tedy Switch Disposables, protože jsem je nutně potřebovala. Vůbec mne nenapadlo vybírat a už vůbec ne to, že by mi neseděly. Na prohlídku jsem se objednala až na červenec, dřív volno neměli. Téda, čočky na celý měsíc a nemusela bych je na noc vytahovat? To by mne taky zajímalo kolik stojí. Do toho bych teda moc ráda šla.
Jo, ještě jsem se chtěla zeptat, také máte na ukazováku a na palci krátké nehty? Vypadám jak pako, ale s nehty dlouhými jako ostatní bych je z oka dostala snad jen s kusem rohovky… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
27.5.06 13:09

Pavlisek -

stojí 2000,– na čtvrt roku.

Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek