Poslední roky ztrácím po chvíli zájem (pozornost)

428
10.5.17 14:09

Poslední roky ztrácím po chvíli zájem (pozornost)

Poslední dva, tři roky ztrácím zájem. Dívám se na seriál na netu. Po deseti minutách ho vypnu a čtu si např. diskuzi. Po deseti min. přestanu číst a pokračuju ve sledování seriálu. A tak pořád dokola. Taky nedokážu být u kamarádů nebo příbuzných na návštěvě dýl než hodinu. Těším se k nim, ale po hodině chci domů, i když vím, že doma nemám nic extra na práci.
Dřív to tak nebylo, aspoň s těmi činnostmi. Články jsem přečetla na jeden zátah, seriál 20 min. zkoukla najednou, i hodinový stream. Má to někdo taky tak? Nevím, co to je a jak to řešit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3391
10.5.17 14:16

To je dobou, si všimni např. nových dílů Simpsonů, házej jeden vtip za druhým, ty staré byly takové poklidnější
dnes je těžší udržet si něčí pozornost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
10.5.17 14:21

@Elishka1 Myslíš, že mám mozek tak přehlcený informacemi, že prostě přepíná? A proto nevydrží udržet dlouho pozornost? Neteř to má taky. U 2 min písniček pustí písničku na youtube a po půl minutě vypíná a pouští jinou! To je až děsivé pro mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
10.5.17 14:23

Mám to když jsem přetažená, ještě k tomu třeba koukám na film a najednou se přistihnu, že vlastně oči koukají, ale děj nevnímám a myslím si na něco svého a pak se ptám manžela, co se tam vlastně stalo :mrgreen: Kouká na mě jak jelen 8o
Myslím, že je to roztěkanost dnešní doby, opust moderní techniku a lehni si ven a koukej na nebe, to je super relax. Dělám to pravidelně, když je krásně. Lehnu na zahradu na lehátko a nemyslím na nic, jen na mráčky a letadla, co za sebou nechávají parnou čáru. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
10.5.17 14:25

@Dana066 myslím, že nám jednou z těch všech dostupných informací hrábne

zkus někdy vypnout, třeba zarelaxovat někde na samotě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
10.5.17 14:30

Je to nesoustředěnost, chce to cvičit soustředění, možná i paměť, nedívat se moc na televizi, nesedět často u PC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
10.5.17 14:49

Díky holky ;) Dokonce jsem omezila i pití nápojů, nepomohlo to :) Zkusím omezit pc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 16:31

Takhle žije můj bratranec. Jela jsem s ním asi 15 minut v autě a on asi 12× přepl na CD písničku na jinou…asi po pár vteřinách. POkaždé. Neustále má mobil u sebe, 24 hodin online aby náhodou něco nepropásl, jen co pípne podívá se, ikdyž to je třeba békovina nasdílená na FB, nicneříkající blbost.
Musí to vidět hned.
Je to roztěkanost. Já už si zvykla občas přííjdu z práce domů a notas vůbec nezapnu, internet v mobilu preventivně nemám vůbec.
Dneska je hezky, takže budu relaxovat na zahrádce a pc se již nedotknu, ani mobilu.
Večer uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama