Potřebuji upéct dort - neumím péct :-(

7.6.17 10:31

Potřebuji upéct dort - neumím péct :-( Poradíte?

Ahoj, prosím o radu. Ráda bych upekla babičce k narozeninám vlastnoručně dort. Ona vždy všem k narozeninám s láskou peče domácí dorty a já bych jí to ráda vrátila. Jen neumím péct, ani vařit ani nic dalšího co se kuchyně týká :oops: Jsem kuchyňský antitalent. A tak se na Vás obracím pro radu: dáte mi nějaký lehký, osvědčený a blbuvzdorný recept na lehký dort? :* Vím, že by to babičce udělalo radost :-) Děkuji všem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8602
7.6.17 10:35

Naprosto pro nekuchařky je jablečný nepečený dort: https://recepty.vareni.cz/…blecny-dort/ - u nás ho miluje celá rodina ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
7.6.17 10:37

A co kompromis? Dort z připravené směsi v krabici a dozdobený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 10:38
@lapagerie píše:
A co kompromis? Dort z připravené směsi v krabici a dozdobený?

Děkuji, to právě ne. Nemusí být vzhledově dokonalý, ale musí být můj :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 10:40
@Aliik píše:
Naprosto pro nekuchařky je jablečný nepečený dort: https://recepty.vareni.cz/…blecny-dort/ - u nás ho miluje celá rodina ;)

Zajímavé, děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5253
7.6.17 10:41

Nepečený dort zvládneš, např. já dělám toto:

Smíchám měkký tvaroh s našlehanou šlehačkou, přidám jeden vanilkový cukr.

Do formy na dort dám vrstvu piškotů, pak vrstvu ovoce (cokoliv, ideální jsou jahody, maliny, borůvky, broskve, meruňky), pak vrstvu krému. Opakuji až nahoru, kde poslední vrstvu krému ozdobím ovocem, hezké je taky kiwi. Dá se třeba ještě posypat holbinkama čokolády či jakkoliv jinak dozdobit. Je to lehké, osvěžující a rychlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
7.6.17 10:43

Já doporučuji nepečený, na střední formu koupíš 2× mascarpone, 3× tvaroh, smícháš, dosladíš, a pak do korpusu vrstvíš piškoty/bebe sušenky, na to šoupneš tuhle směs, pak dáš nějaké ovoce (banány, jahody, kiwi), zase směs, zase piškoty atd., dokud nejsi nahoře, tam si to dozdobíš podle sebe ;) Všem to obvykle moc chutná. Jen to udělej den předem, ať se hezky rozleží a změkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 10:43

A co nepečený? Piškoty, zakysaná smetana ovoce. Jen to naskládáš do formy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5253
7.6.17 10:44

@unuděná
Přesně, takovéhle dobrůtky jsou nejlepší a v teplém počasí obzvlášť:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1062

http://mmblog.cz/…ninovy-dort/
Tenhle je takova klasika, pekla jsem ho dceri k narozeninam a byl dokonalej! :) myslim si, ze podle postupu nemas co zkazit :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851

@Fazulina Tento nepečený dort doporučuji, je výborný, u nás ho milují všichni a vypadá i hezky, když si s ním člověk pohraje a vyzdobí ho :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
7.6.17 10:45

Nepečený z piškotů, zakysané smetany, ovoce. Kulatou formu vyložíš piškotama, zakysanou smetanu smícháš s cukrem, dáš na piškoty, pak třeba kompotované broskve nebo čerstvé jahody, pak zase piškoty, zakysanku, končíš zakysankou a nahoru můžeš nastrouhat tmavou čokoládu. Jen je důležité mít hodně zakysanky, dávala jsem třeba kilo /případně kombinovala s Hollandií pro odlehčení/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
7.6.17 10:45
@jančamamča píše:
Děkuji, to právě ne. Nemusí být vzhledově dokonalý, ale musí být můj :-)

Chápu :) Tak jestli chceš péct, tak bych zkusila obyčejný piškotový korpus.
http://www.recepty.cz/…ecniky-14536

Ozdobit ho pak můžeš podle fantazie. Ovoce, šlehačka, krém, čokolodádové/cukrové ozdoby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
7.6.17 10:47

Nebo se dá ještě snadno udělat nepečený raw dortík. Korpus uděláš z namixovaných datlí, oříšků všeho druhu, klidně vloček, trochy medu nebo nějakého sirupu, namačkáš do formy, pak to naplníš jakoukoli z těch nepečených směsí (mascarpone, tvaroh, zakysanka, lučina nasladko apod) a ozdobíš ovocem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 10:48

Já ráda dělám šlehačkový dort.
5 vajec, 5 lžic cukru, 5 lžic polohrubé mouky, 2 lžíce oleje, 2 lžíce kakaa a jedna lžička prášku do pečiva. Žloutky s cukrem ušlehat do pěny, vmichat zbytek ingrediencí a pak do těsta zapracovat ušlehaný sníh z bílků. Dát do kulaté formy,
vyložené pečícím papírem a poté do trouby na 200°C cca 10 minut.
Korpus nechat vystydnout, vyšlehat si ze 2 smetan na šlehání a 2 ztužovačů šlehačku, korpus přepůlit a namazat jak střed, tak poté celý korpus. Nastrouhat na vrh čokoládu, nasázet svíčky a jde se jíst. :lol: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama