Rada skrz daně

Anonymní
12.1.20 13:08

Potrebuju poradit skrz daně

Ahoj, chtela jsem se zeptat, dala jsem vypoved v praci ted v patek a pujdu na urad prace se prihlasit. Ale jak to je s danema, musim na financni urad nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7537
12.1.20 13:15

Co konkrétně s danemi myslíš? Roční zúčtování za 2019 ti může udělat bývalý zamestnavatel když o to požádáš, nebo si můžeš udělat přiznání sama. Na FÚ chodit nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14095
12.1.20 13:22
@Anonymní píše:
Ahoj, chtela jsem se zeptat, dala jsem vypoved v praci ted v patek a pujdu na urad prace se prihlasit. Ale jak to je s danema, musim na financni urad nebo ne?

Nez odejdes ze stavajici prace, tak u ucetni podepis vyuctovani a zamestnavatel to za tebe udela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3054
12.1.20 13:23

Na FÚ jít nemusíš. Vyúčtování daní za 2019 udělá poslední zaměstnavatel, pokud jsi u něho měla podepsané prohlášení k dani a pokud o ně do 15.2. požádáš (růžový papír) a doložíš potřebné. Za tento rok požádej o potvrzení o zdanitelných příjmech, abys mohla příští rok vyúčtovat daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
12.1.20 13:52

Mám taky otázku. Měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou, která skončila 31.12.2019. Od září jsem v pracovní neschopnosti a budu na ni až do května, kdy mi začíná mateřská. Mám rizikové těhotenství. Co se týče ochranných lhůt tak to splňuji. Má otázka ale zní jak to bude s daněmi od ledna do srpna, kdy jsem pracovala a následně od září do prosince když jsem byla na neschopence a od ledna do května? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
12.1.20 13:57

Pokud nemáš povinnost podávat daňové přiznání, lze požádat posledního zaměstnavatele v roce o provedení zúčtování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
12.1.20 14:04

Mohu se připíchnout s dotazem na daně prosím? S partnerem máme prvního potomka, jsem s ním doma od února 2019 kdy se narodil, nyní na rodičáku. Účetní z partnerovy firmy chce nějaký papír, že si nebudu já v daních malého odečítat, jestli to chápu správně? Ale nedokáže mi říct co konkrétně tedy chce? Nějaký formulář od mého zaměstnavatele? Nebo jak to funguje? Jsou malinká firma a jezdí jen muži kamioňáci bez dětí, tak s tím nemá žadné zkušenosti. Děkuji za rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
12.1.20 14:08
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 14:32

Ja uz výpověď mam podepsanou, takze uz nikoho zadat nemuzu, takze mam jit na financak a tam vyplnit ten papir tedy?

• Citovat
  • Nahlásit
7537
12.1.20 14:36
@Anonymní píše:
Ja uz výpověď mam podepsanou, takze uz nikoho zadat nemuzu, takze mam jit na financak a tam vyplnit ten papir tedy?

To je jedno že máš podepsanou výpověď i kdyby si tam už nepracovala a požádás v te praci tak ti to zúčtování udělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
12.1.20 14:39
@Anonymní píše:
Ja uz výpověď mam podepsanou, takze uz nikoho zadat nemuzu, takze mam jit na financak a tam vyplnit ten papir tedy?

Ale můžeš, pokud to byl tvůj poslední zaměstnavatel v roce a nemáš povinnost podat daňové přiznání a požádáš do 15.2. a doložíš veškeré doklady, je zaměstnavatel podle zákona povinen jej povést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
12.1.20 14:40

@Beth 92 daně do srpna nebo přesněji do 31.12.2019 ti udělá daňové zúčtování bývalý zaměstnavatel, podepsala jsi u něj určitě růžové prohlášení, a když ho do 15.2. požádáš, tak ti ty daně udělá. Daně za neschopenku nejsou, protože v době neschopnosti žádné daně neplatíš, dostáváš jen nemocenské, tak že od ledna do nástupu na mateřskou žádné daně platit nebudeš, t. j. nemají ti za tuhle dobu co vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
12.1.20 14:43

@CarnivoraKurama mělo by stačit tvoje čestné prohlášení tebou podepsané, že si dítě neodečítáš…ikdyž nechápu proč to chce, když jsi ještě na rodičovské dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
12.1.20 14:46
@boruvkay píše:
@CarnivoraKurama mělo by stačit tvoje čestné prohlášení tebou podepsané, že si dítě neodečítáš…ikdyž nechápu proč to chce, když jsi ještě na rodičovské dovolené.
Čestné prohlášení nestačí. Pokud je na RD, má zaměstnavatele a tím pádem musí mít Potvrzení od zaměstnavatele druhého z poplatníků. Už to platí několik let. I když je na RD tak to neznamená, že nemůže mít příjem a tím pádem uplatňovat dítě.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
12.1.20 14:57

@Hanula1212 tak možná to platí, ale firmy to dělají každá jinak. Já jsem taky byla na RD, a žádný papír od zaměstnavatele po mém manželovi nikdo v práci nechtěl. A to teď půl roku zpátky jsem už jen na neschopence a taky nic. A u nás v účtárně hlavní účetní stačí čestné prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat