Povinná četba k maturitě aneb top knihy

2.6.20 13:00

POVINNÁ ČETBA K MATURITĚ aneb top knihy

Ahoj všichni, potřebuji poradit.
Knížky nejsou můj nejoblíbenější koníček a nejradši bych se tomu úplně vyhnula, ale nemohu. Potřebuji prosím poradit, které knihy si zvolit, nejlepší by bylo i stejné autory, abych jich neměla tolik. Dole jsou i podmínky, do kterého století. Byl by tu prosím někdo ochotný a hodný mi pomoc vybrat? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25814
2.6.20 13:05
@Kristina139 píše:
Ahoj všichni, potřebuji poradit.
Knížky nejsou můj nejoblíbenější koníček a nejradši bych se tomu úplně vyhnula, ale nemohu. Potřebuji prosím poradit, které knihy si zvolit, nejlepší by bylo i stejné autory, abych jich neměla tolik. Dole jsou i podmínky, do kterého století. Byl by tu prosím někdo ochotný a hodný mi pomoc vybrat? :(

Máš na to 4 roky to přečíst. Jestli letos maturuješ, tak už je stejně pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16452
2.6.20 13:08

Už je dost pozdě ne? To stejně nemůžeš stihnout přečíst. A pak se diví, že je vyráží od maturity. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
2.6.20 13:08

@Russet : treba je z tech, co jsou v karantene a maturuji az v zari :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
2.6.20 13:09

18. stoleti - Robinson a bud Dekameron, nebo don Quichot. 19. stoleti - me bavil V.Hugo, ale mozna Pani Bovaryova je takove ctivejsi…a potrebujes nejakou poezii, ja bych byla pro Havrana. Ceska me moc nebavila, ale Babicka se precist da.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 13:09

@divine woman Jsem v prváku teprve :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
2.6.20 13:10

@Kristina139 Vyber si podle sebe. Mrkni se na internetu o čem ta kniha je, buď tě zaujme nebo ne. Ale spíš dej na sebe než na to co ty napíšou druzí.

Já si přečetla na internetu o čem kniha je a podle toho jsem ji četla nebo ne. A díky tomu jsem o ní dokázala fajn povyprávět. Oproti druhým kteří si přečetli ty nejtenčí knihy, ale stejně nevěděli o čem kniha je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16452
2.6.20 13:11

@Kristina139 Ok, tak to beru a klidně pomohu. Vybírej si podle témat, která tě baví. To je individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
2.6.20 13:15

Prepinam mezi obrazky a textem na mobilu tak po castech :D dalsi se da cist vsechno, ale jestli nejsi velky ctenar, vynech ty dlouhe, jako Pan prstenu :D Maleho prince by mel precist kazdy, u Vejce a ja se i zasmejes, u Trech kamaradu si pobrecis mozna. Zvireci farma je dalsi skvel. Tam bych to klidne brala temer vsechno z te svetove :D Akorat teda Starec a more me nudil k smrti a Coelho me navzdory velke popularite taky az tak nebral, ale zrovna Alchymistu jsem necetla, asi 2 jine jeho. A par dalsich tam mozna neni uplne pro nenadsene cternare, ale v te soucasne literature se docela da vybirat podle temat, vetsinou se cte ve srovnani s tou starsi docela dobre.

Příspěvek upraven 02.06.20 v 13:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 13:20

@divine woman Já jsem schopná, pokud musím přečíst cokoliv. Máme mít 20 knih, které musí splňovat ty období a opravdu nevím, které si prostě vybrat abych podmínky splnila. :roll:
Učitel nám k tomuhle vůbec nic neřekl, ke všemu když začala karanténa. Snažím se dát do kupy co nejmíň autorů na zapamatování, abych jich neměla moc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
2.6.20 13:24

Supr :-) oceňuji že to nenecháváš na poslední chvíli. Já jsem začala v prosinci a měla jsem co dělat. Aspoň si zjistí o čem kniha je, ale za sebe doporučují
Do 18 stol. - Dekameron, Romeo a Julie, Robinson Crusoe, Lakomec
19 stol. svět. - Paní Bovaryová, Zločin a trest, Revizor, Havran
19 stol. čes. - Máj, Kytice, Babička, Krysař
20. a 21. stol. svět. - Stařec a moře, Sbohem armádo, Na západní frontě klid, Malý princ, Sopfiina volba
20. a 21. stol. čes. - Staré pověsti české, R. U.R., Povídky z jedné kapsy, Bylo nás pět, Smrt krásných srnců, Spalovač mrtvol, O rodičích a dětech

Pro mě spousta knih když jsem si přečetla název knihy tak první pocit že je to blbost, ale když jsem si přečetla o čem kniha je tak mě zaujali.
Jinak učitelé hodně pomohou když budou vědět že jsi knihu četla. Kamoška knihu nečetla a díky tomu nejenom že nevěděla nic o spisovateli, ale ani o knize samotné. Učitele se ji snažili pomoci, nasměřovat, ale marně. A ona pak nadávala že kniha je blbá a učitele ještě blbší, protože ji nepomohli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
2.6.20 13:24

@Kristina139 : tak zas tak moc se ti neopakuji, mas tam par autoru 2×, nevim, jestli je to takova pomoc :think: Pokud te ta knizka zaujme, zapamatujes si ji lepe, nez kdyz te bude nudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 13:28

@smajlik345
Opravdu moc děkuju!
Logicky o jedné divadelní hře jako Romeo a Julie jsme se bavili už i na základce, která je to další ta divadelní hra? Máme mít 2 a k tomu ještě 2 básnické sbírky.. Jsem fakt nemehlo na tohle :roll:
Moc děkuji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12118
2.6.20 13:31

Z ceske Capka urcite, R. U.R. je taky hra ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9224
2.6.20 13:31

@beruska9 Vidis, ja cetla zase jen Alchymistu a ten me naprosto nadchnul.

Jinak jsou to vechno ctitelne knihy, ja mam treba rada basne Villona (z te starsi literatury), Shakespeara bys podle me mela nejakeho precist. Decameron je vcelku dobry, ale ne vsechny ty povidky. Nektere me dost nudily. Z te novejsi literatury skoro nemuzes sahnout vedle. Ja mam rada O mysich a lidech, Svet podle Garpa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama