Požití technického lihu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
85
23.12.21 19:22

Požití technického lihu

Ahoj, prosím vás… Stane se něco 4 letemu dítěti při požití pár kapek technického lihu? :zed:
Omylem asi trochu kaplo na talíř a i když jsem ho dala pryč, dcera z něj snědla cukroví a říkala že ji jedno palilo. Dala bych si pár facek. Dala jsem ji hodně napít, cerne uhlí a mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32731
23.12.21 19:27

@Aijka proč černé uhlí a mléko? z téhle kombinace se poblije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32731
23.12.21 19:28

@Aijka a proč pracujete s technickým lihem nad talířem s cukrovím?
dceři bych teda dala jenom hodně napít, tím mlékem a uhlím jsi to dorazila úplně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.12.21 19:29

@stinga proc jsem to dorazila? Hele tohle je rada jak víno. Myslíš že potřebuju moralizovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.12.21 19:31

@stinga a dala jsem ji uhlí, protože jsem někde slyšela že při jakékoliv intoxikaci se má dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26652
23.12.21 19:36

Z pár kapek se jí nic nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32731
23.12.21 19:36
@Aijka píše:
@stinga a dala jsem ji uhlí, protože jsem někde slyšela že při jakékoliv intoxikaci se má dát.

no dobře, tak jsi měla dát uhlí, ale do toho ještě mléko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32731
23.12.21 19:37
@Aspera píše:
Z pár kapek se jí nic nestane.

také myslím, že z pár kapek lihu se nic nestane, ale z toho všeho dohromady už zvracení být může

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
23.12.21 19:39

Jestli to bylo v mikro množství, tak se spis nic nestane, jen dítě sleduj. Nevyvolavej zvracení, at hodne pije. Jestli se ti ale nebude dítě zdat, tak pohotovost. A radsi si to over na toxi lince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.12.21 19:43

Prosim vás a co by ji bylo? To by byla opilá? Nebo jak? Je to už dvě hodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32731
23.12.21 19:48
@Aijka píše:
Prosim vás a co by ji bylo? To by byla opilá? Nebo jak? Je to už dvě hodiny…

tak ty jsi založila diskusi, co se jí stane :zed: a teď píšeš, že jsou to dvě hodiny a co by se jí stalo :zed:
asi to nějak nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
23.12.21 19:48

@Aijka jestli je to už 2 hodiny a dítě se chová normálně, tak se nic neděje. Jinak jo, bylo by to něco podobného opilosti, ale to by toho musela pozrit víc. Pro příště na to prostě bacha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Barpro
23.12.21 19:52

Příznaky akutní otravy

Za 1 hodinu od požití čistého methanolu pozorujeme zmatenost, poruchu koordinace, ale nikoliv opilost, jako je tomu u etanolu.
Pak následuje období bez příznaků (čas nutný k tvorbě jedovatých produktů formaldehyd + kyselina mravenčí).
Za 6 – 30 hod. od požití jsou zjevné charakteristické symptomy jako zvracení, bolesti horní části břicha, průjem, bolesti zad, závrať, bolesti hlavy, slabost, zmatenost, nesrozumitelná řeč, neklid, ztuhlost šíje, křeče, kóma.
Projeví se také poruchy vidění – nemocný má pocit, že se dostal do sněhové vánice, oči má jakoby zahaleny mlhou.

Pokud chybí údaj o požití podezřelého alkoholu, nebo látky s obsahem methylalkoholu, je obtížné stanovit diagnózu v počáteční fázi.

První pomoc při požití

Do několika hodin od požití je nutný výplach žaludku. Navodit zvracení po požití je vhodné.
Etanolová léčba: etanol soutěží s methanolem o enzym, který oba metabolizuje (alkohol dehydrogenáza) tím snižuje tvorbu toxických produktů metabolizace metanolu tj. formaldehydu a kyseliny mravenčí.
Je tedy doporučeno vypití cca 2 až 4 panáků tvrdého alkoholu známé kvality.
Vždy je nutný transport do nemocnice. Zde se navazuje na etanolovou léčbu, eventuálně se provádí očištění krve pomocí tzv. hemodialýzy.
Prognóza: 4 ml methanolu může vyvolat slepotu, 30 ml smrt.

Tohle jsem našla na webu, raději bych volala toxi centrum..

Příspěvek upraven 23.12.21 v 19:53

• Citovat
  • Nahlásit
2107
23.12.21 19:53
@Aijka píše:
Ahoj, prosím vás… Stane se něco 4 letemu dítěti při požití pár kapek technického lihu? :zed:
Omylem asi trochu kaplo na talíř a i když jsem ho dala pryč, dcera z něj snědla cukroví a říkala že ji jedno palilo. Dala bych si pár facek. Dala jsem ji hodně napít, cerne uhlí a mléko.

NO koukám adept na matku roku :mrgreen:
Upřímně líh je dost prchavý tak že po chvíli už tam zřejmě žádný nebyl a to hořké byli sajrajty kvůli denaturaci :poblion:
Dobrý to není ale ještě na to nikdo neumřel v tomto množství. Spíš horší je že může obsahovat i methylalkohol protože to není určeno ke konzumaci ;)
Kup hodně toaletní papíru uhlí a mléko je top :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
23.12.21 19:54

@stinga vidím že ti evidentne lezu na nervy, promiň. No protože nad tím pořád přemýšlím… A tak se ptám, co by se mohlo třeba ještě stát. Jsou tu lidi se zkušenostmi, znalostmi. Já jsem jen hysterka jedné dcery. Tak se nezlob :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat