Pracovní neschopnost, nevím si rady

Anonymní
17.11.19 18:36

Pracovní neschopnost, nevím si rady

Ahoj, byla jsem v nové práci necelé tři měsíce, třetí měsíc jsem zjistila že jsem těhotná, kvůli křečím břicha jsem musela na neschopenku. V práci jsem důvod oznámila. 15.den neschopnosti mi přišla poštou výpověď. Zaměstnavatel mi už nemocenskou neplatí. Co mám dělat dál? Bude mi ssz platit neschopnost práce když už mám po výpovědi ve zkušební době? Děkuji za radu. Kvůli těhotenství prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15369
17.11.19 18:45

Pokud bude pn trvat tak ossz bude neschopenku propacet. Otázka je jestli budeš mít nárok na ppm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15369

Omylem 2×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409

Po 10 dnech ti neschopnost platí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 18:53

Ale asi se nevejde to ochranné lhůty ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 19:15

Do ochranné lhůty se o tři týdny nevejdu. To už vím. Když mi ale bude lépe mohla bych snad ještě jít někam pracovat?

• Citovat
  • Nahlásit
19665
17.11.19 19:22
@Anonymní píše:
Do ochranné lhůty se o tři týdny nevejdu. To už vím. Když mi ale bude lépe mohla bych snad ještě jít někam pracovat?

Počkej, ale ty nemáš celých 180 dnů, pokud jsi byla v práci jen 3 měsíce. Jedině,, že bys před tím někde pracovala a byla bys těhotná už v té předešlé práci. A jít pracovat samozřejmě můžeš a ochranná lhůta se ti o to další zaměstnání prodlouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 19:31

@P4ja v předešlé práci jsem těhotná nebyla ale šla jsem z práce do práce bez volného dne tak jsem myslela že mám ochr. Lhůtu 180dnu

• Citovat
  • Nahlásit
19665
17.11.19 19:50
@Anonymní píše:
@P4ja v předešlé práci jsem těhotná nebyla ale šla jsem z práce do práce bez volného dne tak jsem myslela že mám ochr. Lhůtu 180dnu

Já nechci psát blbosti, ale myslím, že musíš být těhotná, aby se ti ta práce počítala. Ale holky ti určitě napíšou bližší informace. Podle informací tady mně přijde, že se ti to předešlé počítat nebude, i když mě tam mate ta ochranná lhůta, ale fakt nvm. :nevim: Radši si to ještě pořádně zjisti. https://web.cssz.cz/…aterstvi.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
17.11.19 21:04

No já myslím že mít nárok na ppm bude pokud předtím normálně pracovala. Nemusí mít opracováno přeci na jednom místě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
17.11.19 21:15
@mofiz píše:
Po 10 dnech ti neschopnost platí stát.
14 dnech
@mofiz píše:
No já myslím že mít nárok na ppm bude pokud předtím normálně pracovala. Nemusí mít opracováno přeci na jednom místě

Nebude. Nebude na mateřskou nastupovat ze zaměstnání a ochranná lhůta je podle délky posledního zaměstnání. Jedině to neplatí, pokud už by v té předchozí práci byla těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
17.11.19 21:17
@mofiz píše:
No já myslím že mít nárok na ppm bude pokud předtím normálně pracovala. Nemusí mít opracováno přeci na jednom místě

To nejde o nárok, ten zakladatelka píše, že má. Ale o ochrannou lhůtu po konci zaměstnání, protože je zakladatelka nezaměstnaná. Jde o to, jestli se do ní počítá jen to zaměstnání, kde otěhotněla nebo byla těhotná a nebo i to před tím, když na sebe navazují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
17.11.19 23:38
@Anonymní píše:

Když budeš v pořádku, určitě můžeš jít pracovat, pokud tě jako těhotnou přijmou. Nebo to můžeš udělat jako kamarádka, zatajovat a skrývat těhotenství, co nejdéle to půjde. Nastoupila už jako těhotná, snad v šestém měsíci dostala smlouvu na neurčito a chvíli na to oznámila blížící se mateřskou. Měla z toho nervy, ale šéfová se prý jen smála, už to na ní přece jen šlo nějakou chvilku poznat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat