Pravopisné chyby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 15.06.10 20:45
pravopisné chyby

Ahoj milí admini,
v deníčcích se setkávám se spoustou pravopisných chyb - i/y , čárky ve větách apod.
Předpokládám, že před uveřejněním článek někdo čte, tím pádem nechápu, že ty chyby neopraví.. :nevim:

Hlasuji za editora :palec:

J.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Reakce:
AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 15.06.10 20:49

občas se téměř každý sekne, mě to zrovna nějak nepobuřuje a v podstatě to přehlížím… toť můj názor…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 15.06.10 20:52

Nevím, kdo by to tu dělal :nevim: Co kdo napíše je jen jeho vizitka a ač se to občas blbě čte, tak si myslím, že by se to upravovat nemělo. To už by se pak mohla upravovat i větná stavba (což by bylo občas taky potřeba) a tím pádem by se mohl celý deníček přepisovat. Teď mě zrovna nenapadají důvody proč, ale prostě bych tohle neházela zodpovědnost za správně napsaný text na adminy. Maximálně, kdyby byla možnost upozornit autora textu na přílišné množství chyb, zda by nebyl ochoten si to znova přečíst a poopravit, ale i tak mi to přijde divné. Já mám bratra dys…, takže vím, jak může být pro někoho těžké přiřadit správné i/y apod. a kdyby měl něco psát se slovníkem v ruce, tak radši nepíše vůbec :think:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.06.10 20:52
janac píše:
Hlasuji za editora :palec:

Hlásíš se dobrovolně? :lol: ;-)

Shílenka
Závislačka 2972 příspěvků 15.06.10 20:53

Popravdě řečeno, ani mně to nijak extra nevadí, pokud se jedná o i/y. Horší mi přijdou hrubky, které přímo bijí do očí (sních a tak) :-)

EvickaS
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 15.06.10 20:54

Mě to zvedá ze židle hodně, ale kvůli češtině tu nejsme, tak nevím, často si to sama se sebou řeším, proč to někomu nevadí - já bych radši bez chyb, líp se na to kouká.. :think:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 15.06.10 20:55
EvickaS píše:
Mě to zvedá ze židle hodně, ale kvůli češtině tu nejsme, tak nevím, často si to sama se sebou řeším, proč to někomu nevadí - já bych radši bez chyb, líp se na to kouká.. :think:

Souhlasim.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 15.06.10 21:00

Já osobně chyby nesleduji, pro mě je důležitý celkový obsah příspěvku č deníčku …
To už bysme časem museli odeslat příspěvek nejdřív k schválení a to by se asi editoři za chvíli zbláznili :-)

meduleinka
Závislačka 2613 příspěvků 15.06.10 21:02

Ahoj,
souhlasím s opravama textů. A chtěla jsem se zeptat adminů jestli by nešla přidat kontrola pravopisu u disk. příspěvků. Je tam spousta věcí…velká písmena, barva textu a pod, tak proč ne kontrola pravopisu???

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 15.06.10 21:07

Taky se mi zrovna moc dobře nekouká na hrubky, ale jak už tu psala Kakika, je to především vizitka autora. Já sama opravovala články na jednom webovém portálu a tam nešlo jen o i/y, s/z atd., ale o šílené větné stavby, takže pokud jsem si na tom chtěla dát opravdu záležet, strávila jsem nad jedním článkem klidně hodinu a ve finále ho skoro celý přepsala, protože se mi pořád něco nelíbilo… Jenže pak už to v podstatě nebyl ani článek toho autora, ale jakýsi paskvil jeho stylu a mého stylu. Takže bych spíš upozornila autora, když to někoho hodně irituje, možná i radši přes SZ, aby zase nevznikaly potom u článků zbytečné hádky, co kdo řeší atd. Já se přiznám, že pokud najdu článek nebo příspěvek, který je pro mě psaný „hatmatilkou“, tak ho ani nečtu, protože to ve mně vře a nejradši bych ho celý opravila :lol:

P.S. To se netýká překlepů, ty dělám občas taky, s dítětem na klíně se blbě píše :lol:

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 15.06.10 21:07

ani mě to nevadí, sama jich nasekám tolik, jak píšu rychle někdy nad tím ani nepřemýšlím, někdy mi sedí klárka na klíně tak mám co dělat abych před ní ubránila klávesnici a nějaké iy jdou mimo mě :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 15.06.10 21:08

Vadí mi to.Ale chápu,že chybička se může vloudit každému.Často může být způsobena pouhým překlepem.Však to známe.Ruku na srdce,která z nás někdy nepíše na emimino s vařečkou v ruce nebo dítětem na klíně :lol:

Myslím si ale,že deníčky by měly být bez chyb.Někdo by je kontrolovat měl.Přece jen,když někdo poprvé zabrousí na tyto stránky,otevře a přečte si deníček s hrubkami a pravopisnými chybami,nedělá to dobrou vizitku celému serveru.
Je to jako když narazím na článek nebo příběh v časopise.Tam jsou taky texty napřed upravovány a korigovány..

Co se týče diskuzí,co tam kdo napíše,je jen a jen jeho vizitka.Chyby vidím,ale nemám potřebu na ně upozorňovat.Hlavně protože chápu,že jsou mezi námi i dyslektici,dys­grafici.
Přesto mi nevadí taktní upozornění na chybu.Co mi ale vadí,to tu praktikovala jedna uživatelka,upo­zorňovala větami typu:„nebylo by na škodu zainvestovat do pravidel českého pravopisu“.Vím,že to udělala jednou,dvakrát,ale kde to jsme..ve škole?Na to jsem alergická víc než na samotnou pravopisnou chybu..

Dále mi vadí chyby v názvech diskuzí.Nebylo by možné,aby si zakladatelka mohla chybu v názvu diskuze sama upravit?Někdy může jít opravdu o překlep.

kvaček
Extra třída :D 13508 příspěvků 15.06.10 21:08

nevím, já osobně spíš nemám ráda diskuze o chybách. Každý prostě neni tak vzdělaný - nejsme všichni vysokoškoláci a ještě se nervovat, jestli někde nenapíšu chybu. Myslím si, že jde o obsah deníčku, že ta, která to píše, tak píše svoje pocity pro druhé a ne, aby ji někdo buzeroval :think: tak to vidím. A taky jsem se teď hodně kontrolovala, aby mi hned někdo nenapsal, že tam jsou chyby :-) Ještě chci dodat, že každý by měl znát pravidla pravopisu, ale prostě někdy se povede někdy i víc napsat chyby.Znám hromadu lidí co píší z chybami, ale taky měli na školách 4 z češtiny a prostě tak píší celý život…

Bronny
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 15.06.10 21:09

Já myslím, že je úplně jedno, jak je to napsáno!!! Ty holky tam píšou největší zážitky svého života a ty emoce jsou v deníčcích to nejdůležitější.
Jsou mnohem důležitější věci, než je pravopis!!!
Například zdravé a ŽIVÉ miminko!

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 15.06.10 21:09
meduleinka píše:
Ahoj,
souhlasím s opravama textů. A chtěla jsem se zeptat adminů jestli by nešla přidat kontrola pravopisu u disk. příspěvků. Je tam spousta věcí…velká písmena, barva textu a pod, tak proč ne kontrola pravopisu???

Tak já mám třeba kontrolu pravopisu přímo v prohlížeči a nějak extra to nepomáhá, občas když přečtu co to pustilo… :think: :lol:

Já jsem za ty komu chyby nevadí. to rovnou můžeme přidat i cenzora, ne? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >