Předražený dort, nebo jsem mimo?

333
25.9.21 20:24

Předražený dort, nebo jsem mimo?

Ahoj, synovi budou dva roky, minulý rok před oslavou vše zavřeli a tak jsem mu letos chtěla objednat narozeninový dort. Stáhla jsem fotku z Pinterestu (neumím totiž popsat, jak by měl vypadat a vždy to dopadlo neslavně). V cukrárně bylo všechno v pohodě, domluvila jsem se na termínu, počtu porcí a poslala jsem fotku, jak bych si to asi představovala. Cenu ani přibližnou mi nechtěli sdělit. Pak mi přišlo v sms, že dvoupatrový dort, cca 25 porcí vyjde na 4 455 Kč. Zalapala jsem po dechu, tolik nevyšel náš svatební dort pro 60 lidí. Šla jsem do cukrárny, kde mi nebyli schopni dát ceník. Zmenšení dortu a odebrání marcipánových postaviček nepřipadalo v úvahu. Paní prodavačka byla nepříjemná, že si navymýšlíme a nechceme platit. No, přerušila jsem hádku mezi manželem a prodavačkou a řekla, že tedy objednávku ruším a chci vrátit zálohu 1000Kč. Tu mi vrátili a teď mi chodí z cukrárny zprávy, že už to bylo domluveno, konečně přišel ceník dortů a že cena 170 Kč za kus dortu je naprosto běžná. S objednávkou pořád počítají. Syn má narozeniny až za měsíc. Dort by měl být dvoupatrový, potažený fondánem a na něm tři postavičky. Žádné jméno, žádná čísla. Zdá se Vám ta cena adekvátní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
25.9.21 20:29

Cena bývá 500-800 za kg :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
25.9.21 20:30

To je opravdu předražené. Ale nechápu jak můžete objednat dort když neznáte výslednou cenu, aspoň přibližně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
25.9.21 20:30
@nuklear90 píše:
Ahoj, synovi budou dva roky, minulý rok před oslavou vše zavřeli a tak jsem mu letos chtěla objednat narozeninový dort. Stáhla jsem fotku z Pinterestu (neumím totiž popsat, jak by měl vypadat a vždy to dopadlo neslavně). V cukrárně bylo všechno v pohodě, domluvila jsem se na termínu, počtu porcí a poslala jsem fotku, jak bych si to asi představovala. Cenu ani přibližnou mi nechtěli sdělit. Pak mi přišlo v sms, že dvoupatrový dort, cca 25 porcí vyjde na 4 455 Kč. Zalapala jsem po dechu, tolik nevyšel náš svatební dort pro 60 lidí. Šla jsem do cukrárny, kde mi nebyli schopni dát ceník. Zmenšení dortu a odebrání marcipánových postaviček nepřipadalo v úvahu. Paní prodavačka byla nepříjemná, že si navymýšlíme a nechceme platit. No, přerušila jsem hádku mezi manželem a prodavačkou a řekla, že tedy objednávku ruším a chci vrátit zálohu 1000Kč. Tu mi vrátili a teď mi chodí z cukrárny zprávy, že už to bylo domluveno, konečně přišel ceník dortů a že cena 170 Kč za kus dortu je naprosto běžná. S objednávkou pořád počítají. Syn má narozeniny až za měsíc. Dort by měl být dvoupatrový, potažený fondánem a na něm tři postavičky. Žádné jméno, žádná čísla. Zdá se Vám ta cena adekvátní?

Zdá.

Máte tam dost marcipánových postaviček - víc práce.

Navíc je dost velký.

My dali za dvoupatrový svatební dort bez zdobení, jen pár ruzicek 5500,–..

Synovi k narozeninám dort též dvoupatrový, Fortnite a vyšel na skoro stejnou cenu co máte vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8381
25.9.21 20:31

Tak pokud to byla cukrárna kde věneček stojí 100 Kč tak se taková cena dá bohužel očekávat. Já bych tedy v žádném případě tolik za dort nedala… Ale v okolí mám několik velice šikovných paní které dělají nádherné dorty ale ale ony mají samozřejmě úplně jiné náklady a režii než cukrárna v Praze věřím ale že i tak by se zde blížila cena ke 2 tis. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448

@martina.se To kde? Mozno po znamosti. Co som pizerala v Praze tak za detsky 1patrovy dort bol za tak 2000 az 2,5 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879

To je tvůj problém, půjdeš do obchodu a koupíš si kabát aniž se podíváš na cenu? Necháš si opravit auto bez předběžné kalkulace ceny? Měla jsi chtít vědět cenu hned a pokud ji nechtějí říct, měla jsi jít jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1924
25.9.21 20:32

Nepříjde ani náhodou ;)
já letos pro dceru objednávala domácí, měl asi 7 a půl kilo a a cena 1600 Kč :) I to mi přišlo dost.. 8) :)
Já bych se ohradila tím, že nebyli ochotni ti zprostředkovat cenu, ani přibližnou, tak ať se pak nediví.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54004
25.9.21 20:33

Hodně předražené. Už jen že 1ks dortu 170 je hodně. Ale asi bych se koukla za kolik v cukrárně prodávají zákusky a bylo by jasno hned. Tohle bych za dort nedala. Už to jak nechtěli říct cenu za dort bylo jasné že to bude předražené :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10225
25.9.21 20:33

A kolik to má kilo? Tyto dorty s takovými postavami bývají dražší než svatební. Podívala jsem se na ceny a relativně to odpovídá. Bohužel. Plus minus pár stovek s ohledem na průměr.
Koukni se na net na dětské dorty, vezmi dvoupatrový a jsi fakt skoro na 4 tisících a vy tam máte ty postavičky dost velké.

Příspěvek upraven 25.09.21 v 20:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
25.9.21 20:34
@Zwetta píše:
Nepříjde ani náhodou ;)
já letos pro dceru objednávala domácí, měl asi 7 a půl kilo a a cena 1600 Kč :) I to mi přišlo dost.. 8) :)
Já bych se ohradila tím, že nebyli ochotni ti zprostředkovat cenu, ani přibližnou, tak ať se pak nediví.. :think:

Tak to je zase levné :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17654
25.9.21 20:36

@nuklear90 Beru to tak, ze jsi ucinila poptavku, oni udelali/nacenili nabidku a tu jsi neprijala. Tak to chodi. Proc jsi ale platila zalohu hned?
Poptej se po kamaradkach, urcite budou znat nekoho, kdo umi upect dobry a krasny dort.
Jinak dvouletemu diteti je fuk, jaky dort dostane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21541
25.9.21 20:37

Tak jsi měla jít jinam když neví cenu to je fakt opravdu inteligentní objednat něco co nevíš kolik stojí
jinak ano dorty jsou fakt drahý a dají spousty práce
zaplat a ber to jako ponaučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33267
25.9.21 20:38
@ka2ka píše:
Tak jsi měla jít jinam když neví cenu to je fakt opravdu inteligentní objednat něco co nevíš kolik stojí
jinak ano dorty jsou fakt drahý a dají spousty práce
zaplat a ber to jako ponaučení

tak dort se měl péct až za měsíc, ještě nezačali dělat přípravy, solidní by od nich bylo vrátit zálohu. Zvlášt, když nebyli schopni nacenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
25.9.21 20:39

Pro 2 lety dítě bych takový dort vůbec nekupovala. To dítě z toho vůbec nic nemá. Raději za ty peníze kup dárky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat