Přestáváme kouřit 2020

701
2.5.20 19:57

Přestáváme kouřit 2020

Takže zdravím všechny kuřáky :mrgreen: dnes jsem si šla koupit cigarety a dostala jsem se na 108 kč na krabičku :zed: Momentálně jsem ve stavu, kdy kouřím cca 30 cigaret denně.. štve mě to jak kvůli zdraví, tak i ta částka není zanedbatelná. Dneska to zdražení ze dne na den o 10 korun už pro mě byla poslední kapka a rozhodla jsem se, že s tím něco udělám. Chtěla bych buď úplně přestat nebo to aspoň výrazně omezit (na takové 3 cigarety denně). Půjde do toho někdo se mnou, případně ozve se někdo, kdo už to dokázal?? Největší problém vidím v tom, že jsem opravdový milovník kávy, vypiju denně tak 4 espressa a toho se vzdát nemůžu a ani nechci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1057
2.5.20 20:05

Jak já tě chápu… Kouřím také. Cena cigaret je teď šílená ale mě se týká i zrušení mých s mentolem.Je to týden co jsem přešla na Glo což je žhavení cigarety. Krabička 100 Kč ale nekouřím tolik co klasické cigarety. Částečná úspora tam je. A snad postupně kouřit přestanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
2.5.20 20:12

V únoru jsme s přítelem přestali kouřit ze dne na den ( byla to sobota :D ). Krabku jsme měli na dva dny cca. Kuřáci jsme byli 10 let. Motiv bylo budoucí miminko. Jinak moje kamarádka byla větší kuřák než já a už rok nekouří, ale taky přestala kouřit zde dne na den. :) Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
2.5.20 20:29

Taky tohle řeším :D nejsem sice silný kuřák, ale za to totálně bez vůle. Přestavala jsem už několikrát a stejně se k tomu vždy vrátila. Pro mě je cigareta určitá chvíle klidu a uvolnění :D ale už mě štve, že mi smrdí vlasy, oblečení, partner jako nekuřák nemá žádné pochopení, a tak jsou kvůli cigaretám hádky. Navíc mám malého syna a nechci, aby mě s cigaretou vídal. Nicméně stejně mi to nedá a zapálím si :roll: bojím se, že přiberu a celkově sama se sebou bojuju, že jsem úplně bez vůle… ale už musím. Stejně mi zruší mentolky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
2.5.20 21:41

Ja kourila 10let krabicku denne, vzdy jsem zila s kurakem tak nebyla vule prestat, pak jsem se seznamila s manzelem a tomu to tezce vadilo, tak jsem to omezila, ale neprestala, chut byla vecer kdyz sel spat, tak jsem podlehla, to jsem kourila tak 6-8cig denne.. v lete jsme koupili dum, podminka byla ze budu chodit kourit ven, prestala jsem treti den, bala jsem se v noci byt venku :lol: od leta jsem podlehla jen jednou, kdy jsem byla ve stresu, ale vubec mi to nechutnalo. Prvni tyden byl pro mne celkem tezky, ale hlavni je vydrzet a zamestnat hlavu, behem podzimu jsem nejake to kilco pribrala, prisuzuju to prave tomu prestani, ale ted je vse jak ma byt. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
3.5.20 13:49

V únoru jsem taky přestal kouřit. Byl jsem velice silný a dlouholetý kuřák. Nedoporučuji kouření omezovat, ale přestat naráz. Ale není to jednoduchý. Teď to je cca 80 dní a chuť je neustále silná. Ale držím se. A ta káva? Já jsem pil 6-8 denně. Ale teď mám úplně jiné chutě. Piju spíš čaj, vodu. Tak hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4150
3.5.20 16:37
@KaZeAd píše:
Takže zdravím všechny kuřáky :mrgreen: dnes jsem si šla koupit cigarety a dostala jsem se na 108 kč na krabičku :zed: Momentálně jsem ve stavu, kdy kouřím cca 30 cigaret denně.. štve mě to jak kvůli zdraví, tak i ta částka není zanedbatelná. Dneska to zdražení ze dne na den o 10 korun už pro mě byla poslední kapka a rozhodla jsem se, že s tím něco udělám. Chtěla bych buď úplně přestat nebo to aspoň výrazně omezit (na takové 3 cigarety denně). Půjde do toho někdo se mnou, případně ozve se někdo, kdo už to dokázal?? Největší problém vidím v tom, že jsem opravdový milovník kávy, vypiju denně tak 4 espressa a toho se vzdát nemůžu a ani nechci..

Ahoj, já přestávala kouřit několikrát (kouřím cca 8 let), chodila jsem i do Centra pro léčbu závislosti na tabáku a brala jsem Champix, po něm (brala jsem ho 3 měsíce) jsem rok vydržela nekouřit, ale pak přišly veliké stresy a já si znovu zapálila. Pak jsem zas přestala, cca na půl roku, pak jsem zas začala a teď zas od března nekouřím, protože jsem ležela v nemocnici, kde se kvůli Covidu nesmělo z oddělení. Jenomže nevím, jak dlouho to vydržím, mám kamarády, kteří hodně kouří a vždy jsme si spolu cigáro dávali.
A jen otázka, od kdy zrušili mentolky? Já kouřila zásadně ty.
Držím palce a doporučuji s tím seknout naráz, to mi říkali i v tom centru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.20 18:13

Úplně vim jak je to těžké, já jsem kouřila 17 let, manžel nekuřák takže jsem poslouchala takový ty pitomý kecy ať přestanu, co na těch cigaretách vidím atd🙄(nepřestala jsem) když už jsem pocítila dechové potíže že jsem piskala jak kdyby jsem spolkla píšťalku a nasadili mě inhalatory(nepřestala jsem)příprava na miminko snaha byla ale jak někdo rekl :jdem si zapálit neuměla jsem říct ne.Ted jsem těhotná a hned ze dne na den konec cigaret(4 měsíc).Tím prostě chci říct že je lepší skončit hned než omezovat. A hlavně všem vám všem držím pěsti ať to zvládne bez podrážděných a přibývajících kil. :srdce: A já doufám že už se k tomu nikdy nevrátím ale kdo vi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2859
10.5.20 08:47

Nejsme kuřák a nikdy jsem nebyla, ale všem, co se rozhodli přestat, držím palce. Můj otec kouřil 30 let, pak jednoho dne s tím seknul a už si nikdy nezapalil. Kouřil tedy 2-3 denně, takže asi nebyl nějak silny kuřák, ale i tak, respekt :potlesk:
Držte se! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
10.5.20 09:17

Vy co jste prestaly, opravdu jde pak vaha nahoru? Je to myslite zpomalenim metabolismu nebo se clovek pak opravdu prejida? 😳

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
10.5.20 11:11

@Terodaktil ja to mela tak ze proste misto ciga v ruce jidlo, ale za par mesicu se to upravilo, a mam ted i mene nez kdyz jsem kourila, vydrzim dyl cvicit, ubehnu delsi vzdalenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
10.5.20 11:14

Převzato z tlukotsrdce.cz

Po zanechání kouření se často objevuje váhový přírůstek (cca do 5 kg během prvního roku), který je způsoben několika faktory: nahrazování cigaret jídlem, zlepšením čichu a chuti, nedostatkem pohybu a v neposlední řadě samotným nikotinem. Nikotin totiž v mozku snižuje chuť k jídlu a zpomaluje pohyby žaludku, takže potrava v žaludku kuřáka setrvá delší dobu ve srovnání s nekuřákem (proto mají kuřáci po zanechání kouření najednou častější hlad), a naopak nikotin urychluje pohyby střev (proto může být mezi abstinenčními příznaky zácpa).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.7.20 18:44

I já se svým mužem jsme přestali vloni kouřit a to když nás krabička cigaret vyšla na 109 kč a hlásalo se další zdražování. Přestali jsme ze dne na den a motivací nám byly peníze, které jsme denně odkládali do pokladničky. Po měsíci tam byla slušná sumička, po půl roce pěkná exotická dovolená. Cigára nám sem tam chybí, spíš už jen jako zvyk než jako potřeba, ale při dnešní ceně 120kc za krabičku mi to zase chybět rychle přestane :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 11:30

Přestávání z iqos

Ahoj, máte někdo zkušenosti, kdo přešel na iqos a poté s tím úplně seknul?? Já jí mám skoro dva roky, normální si nedám, nechutná mi, smrdí mi to.. Iqos spíš mám jako závislost. Jsem silný kuřák, mám i absťáky a vadí mi ty peníze. Spíš potřebuji poradit, zda existují léky, které pomáhají při abstinenčních příznacích a jak dlouho zhruba trvalo vám, než ty absťáky odezněly

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat