Přirostlá kůžička k žaludu :(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
166
22.3.09 09:54

přirostlá kůžička k žaludu :(

ahoj holky, tak, vím, že tu problémy s přetažením již byly, ale…
my měli taky na konci zůženou strašně. Vůbec nešlo vidět žalud, ani omylem, ale při čůrání ok. teď jsme byli na prohlídce v roce a půl a doktroka mu to násilím trochu stáhla, malinko prasknutí, zaplakání, ale injekce předtím byla horší. dostali jsme taky mastičku an mazání, za 3 týdny máme přijít. od té doby stahneme tak, že je vidět vršek žaludu, což je sice ohromný úspěch, i jsem se ze začátku radovala, že to už určitě půjde, ale…jak jsem podrobně zkoumala, že se to nezlepšuje, vidím, že je ta kůžička přirostlá. je tak tenoučká, že ani není vidět odkud, nevypadá přilepeně, přijde mi, že je úplně srostlá resp. že roste přímo odtud:( mám pocit, kdyby se strhla, strhlo by se to i s žaludem, ach jo, to je šílené. hrozně se bojím, jak mu to budou strhávat. ještě se mu začaly dělat bílé boule docela velké - dr. říkala že to je ok - asi maz co nejde ven. máte některá podobnou zkušenost? já mám takové ty stavy, že tam nepůjdu, že to nedovolím, nemám na to srdce :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14079
22.3.09 11:57

Tak přesně takhle jsme to měli taky. Kůžička přirostlá, pod ní se rýsovaly dvě velké bílé bulky. Při každém koupání jsem opatrně popotahovala, jednou za čas to samo trochu povolilo. Po nějaké době se uvolnila kůžička u těch bulek a vytekl takový hustší maz, trochu jsem ho vymačkala. Teď jsme skoro ve 3 letech tak na 80% stažení. Z jedné strany už máme vidět konec, takže věřím, že to zvládneme postupně bez nějakého škubání a násilí.
Doporučuju jen trpělivost, pomalu popotahávat a pokud možno nestrhávat - mohlo by to doopravdy přirůst, zatímco teď je to jen takové jakoby přischlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4099
23.3.09 10:45

Měla jsem se starším synem úplně stejný problém, přirostlá kůžička, pod ní se později začaly dětat ty bílé boule, občas trochu povolily, vymačlali jsme maz, ale nikam to nevedlo, tak jsem s ním v jeho 6 letech zašla na urologii, taky jsem stresovala, že mu to strhnout nenechám, ani náhodou. No ale pan doktor říkal, že jiná možnost není a že je to jen chvilinečka a opravdu. Malý dokonce ani nebrečel, dřív než stihl zareagovat tak to bylo. Není to opravdu taková hrůza jak to vypadá. Stresovala jsem se s tím od té doby co měl rok až do 6 let kdy jsem sebrala odvahu a zašla na tu urologii.
Ale pokud vám to povoluje a vypadá to, že byste to mohli zvládnout sami, tak to ještě zkoušej. Nám to sice taky šlo, občas kousek povolil, ale bylo to fakt šnečím tempem a chtěla jsem, ať to má kluk už v pořádku než půjde do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
23.3.09 12:16

Dam ti jednu radu!! V roice a pul aby se radikalne resila kuzicka ze jeste neni uvolnena–totalni blbost!!Nekteri lekari jsou bohuzel stale o 20 let zpet kdy se to nasilne delalo,ale ono se to povoli samo,je jen vyjimecnych par pripadu kdy je potreba vice pomoci,pokud nevadi pri curani neresila bych to,jen bych pomalicku postupne se snazila povolovat pri koupani,ale jinak do 3 let ditete bych to volne nechala.Ja memu 2letemu synova obcas trosku kouknu zda jde nebo nejde vice stahnout a samo se to pomalu povoluje,zalud je videt skoro cely.Navic nasilne strhavani je socialne silene a muze mit pakl i peknou infekci nebo neco podobneho kdyz se mu ta rana zaniti.
rozhodne radim: Doktorka nema pravo pokud nesouhlasis aby mu to strahavala,uz bych si stala za svym ze syn je jeste dost maly na to aby mu nasilim strhavala celou kuzicku!!!Normalne bych ji to nedovolila,dite bych capla a odesla.Opravdu,kdyz je to nejak povolene a curat muze tak neresit a postupne pomalu doma zkouset…casu na radikalni reseni mate jeste dost!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
28.3.09 18:12

Ahojky,
nás strašili dokonce s obřízkou! žalud nebyl vidět vůbec, tak jsme byli na urologii když malému nebyl ještě ani rok!! Když se to doktor pokoušel přetáhnout, tak mu kůžička napraskla. Takže jsme mazali jen 3 krát týdně a postupně jsem to zkoušela přetahovat… bezúspěšně. Také se mu tam udělali bílé bouličky a když jsem to začala přetahovat začal vylézat hustý mázek. Ten jsem se snažila odstranit a tím jsem kůžičku postupně uvolňovala a během dvou dnů to měl celé přetažené. Sice plakal, ale zvládla jsem to na jedničku - paní doktorka nás pochválila. Po zákroku na urologii to prý někdy bývá dost bolavé, někdy krvavé… a to my jsme vůbec neměli.
Chce to jen trpělivost! Hodně zdaru při přethování :-)

• Citovat
  • Nahlásit
166
4.4.09 09:06

ahoj holky, tak mi mažeme a snažíme se přetahovat, opravdu poctivě podle pokynů, ale žádný zlepšení nevidím :( strašně jsem to chtěla dokázat, aby nemusel na to strhávání a je to furt stejný, jdeme tam příští týden. ne na chirurgii, k dětské doktorce, ale jak mu to může strnout, když to tam má přirostlé? co jsem tu četla, dělala jsem si naděje…
to je fakt děsný, že to je vůbec tak blbě zařízený a jsou s tím starosti, nechce se mi řešit furt pindíka a trápit ho… :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
4.4.09 09:09
Haidule píše:
Dam ti jednu radu!! V roice a pul aby se radikalne resila kuzicka ze jeste neni uvolnena–totalni blbost!!Nekteri lekari jsou bohuzel stale o 20 let zpet kdy se to nasilne delalo,ale ono se to povoli samo,je jen vyjimecnych par pripadu kdy je potreba vice pomoci,pokud nevadi pri curani neresila bych to,jen bych pomalicku postupne se snazila povolovat pri koupani,ale jinak do 3 let ditete bych to volne nechala.Ja memu 2letemu synova obcas trosku kouknu zda jde nebo nejde vice stahnout a samo se to pomalu povoluje,zalud je videt skoro cely.Navic nasilne strhavani je socialne silene a muze mit pakl i peknou infekci nebo neco podobneho kdyz se mu ta rana zaniti.
rozhodne radim: Doktorka nema pravo pokud nesouhlasis aby mu to strahavala,uz bych si stala za svym ze syn je jeste dost maly na to aby mu nasilim strhavala celou kuzicku!!!Normalne bych ji to nedovolila,dite bych capla a odesla.Opravdu,kdyz je to nejak povolene a curat muze tak neresit a postupne pomalu doma zkouset…casu na radikalni reseni mate jeste dost!!

a taky to měl přirostlé? Tomášek má vidět jen vršek…není to, že by to bylo jen malinko…jo to se taky bojím, aby do toho ještě nechytil nějakou infekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
5.4.09 06:56

kleo pamatuju se ze zalud nebyl videt vubec a ani to neslo,to by se to muselo jedine servat.Doktorka proste jen rekla at pomalicku postupne se snazime stahovat,pri kontrolach zkoukla,nic vic…no a vlastne po dvou letech co je na svete uz mame zalud videt skoro uplne krasne… :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.4.09 21:23

holky,,, syn (6let) nemá předkožku úplně přirostlou, ale úplně stáhnouttaky nejde. přetáhne ji, ale na obvodu žaludu je to v některých místech lehce přirostlé. Trénuje to každý den, přetahuje a myje si to. Nemá žádné potíže s močením, ani se záněty. Dr. mu to jednou strhla(projela po obvodu nějakou tyčkou či co– já u toho nebyla byl tam manžel.. a mám pocit, že právě díky tomu to takhle přirostlo).

Já mám teorii, že při prvním styku se to jednou stejně jako panenská blána u žen prostě protrhne a bude to. Co si o tom myslíte? :?: :idea:
Když to jde přetáhnout a nemá žádné potíže, řešit to zatím nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
12.4.09 21:45

ahoj

je to rozporuplné - ted jsme se o tom bavili s praktickou - staršímu jde stáhnout do poloviny a víc ani ránu - už asi rok - předepsala kortikoid. mast a mazat měsíc - ztenčuje kůži a někdy se to uvolní - nám nepomohla - zatím přetahujeme a vyčkáváme - v Anglii by na nás hleděli co to řešíme - tak se to neřeší - prý až do pubery - vlivem hormonů se to prý uvolní samo....... jenže zárka to není …

takže i my jsme ve fázi vyčkávací - ani druhému synovi to nejde - ach´jo -

nevím jestli nás ti doktoři nestresují zbytečně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
20.4.09 22:53

Já ty český pediatry vážně nechápu!!!! Absolutně nesmíš dovolit, aby mu to násilím strhávala!!!! Tady si přečti, jak to funguje:

http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Kámoška když v Anglii přišla za svým pediatrem s ročním synem a ptala se ho, jestli tedy už má začít přetahovat, tak na ní čuměl jako puk, prý proč by to jako chtěla dělat.......

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
20.4.09 22:59

Kleaa, ještě jednou, Tvůj SYN JE JEŠTĚ MALINKÝ!!!!!!!! NEŘEŠ TO, NA DOKTORKU KAŠLI, JSOU TO JENOM ALIBISTICKÝ KOZY!!!! POKUD HEZKY ČURÁ A NEMÁ ZÁPALY, NENÍ ŽÁDNÝ DŮVOD TO ŘEŠIT. Mému synovi jsou 3 roky, přetáhne, ale má to pořád přilepený, moje dr mi rovnou napsala papír na chýru,aby mu to obkroužili, tak jsem jí to s díky vrátila, že to není potřeba, koukala na mě, ale mě jě to jedno, já jí snad ten článek, co jsem tady vyvěsila, přinesu ukázat, ať si to přečte!!! Moje tchýně je taky pediatr a řekla mi, ať mu to určitě obkroužit nenechám, prý TO HODNĚ BOLÍ A DĚTI TO TRAUMATIZUJE!!!!, PROTOŽE NECHÁPOU CELEJ TEN ZÁKROK!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
6.8.09 14:38

ahoj holky, tak se po nějaké době hlásím..

nakonec jsem tu hrůzu s malým absolvovala. Jestli to bylo správné či nikoliv, teď s odstupem času můžu říct, že jsem ráda, že to máme za sebou a vše už je nyní tak jak má. Ale bylo to opravdu strašné, horší, než jsem si vůbec dovedla představit.

Dr. mu to násilím přetáhla, obávám se, že bychom nemohli nechat tak dlouho nebo napořád, jak tady píšete. Malý to měl plné mazu, už tam byly fakt veliké boule, zhoršovalo se to, takže řeči nechat být do dospělosti…asi ne, aspoň v našem případě. Dr. mi jen řekla, ať mu to ještě večer znovu přetáhnu a pak hned zpátky. Myslela jsem, že nejhorší je za námi. nebylo, to nejhorší teprve přišlo. Tomášek byl v pohodě, asi půl hodinky po odchodu na procházce najednou šílený řev, skoro spadl na zem bolestí, pochopila jsem, že se chtěl vyčůrat. Jenže on to stopnul, takž za chvíli znovu, znovu…zkoušela jsem vanu, všechny ty rady, nic nepomáhalo. kolem sedmé večer už jsem brečela i já. Tomášek už v šílených bolestech jenom plakal, řval, už bez přestání. Volala jsem manžela ať okamžitě přijede. Doba, než přijel byla nekonečná. Já řvala jak želva, když jsem chudáčkovi nemohla pomoci. Jeli jsme na pohotovost. Tam mu to čistili, prý do toho dostal ještě zánět nebo co.
Takže k té hrůze jsem mu musela pod kůžičku do té rány vyplachovat peroxidem a mazat mastí. první 3 dny byly opravdu kritické. Nikomu bych to nepřála :evil:
Chirurgii bychom neutekli, jen by už možná byl třeba ve 3 rozumnějši…nevím.

jediné, co vím, že jak píšete, že by se to samo vyřešilo, tak v našem případě určitě ne, viděla jsem, jak moc to bylo srostlé, celá ta kůže, nikdy by se to samo neuvolnilo. Nehledě na to, že vím, že manžel to měl, tchýně ho nechala, zanedbala mu to, také se jí nehctělo to řešit, dělali mu to někdy v pozdějším věku a má z toho trauma doteď. chodil na chirurgii, kde mu kůži postupně uřezávali. Myslím, že tomášek si nic pamatovat nebude a jednou mi poděkuje, že jsem ho toho ušetřila v pozdějším věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
6.8.09 14:43

troufám si tvrdit, že fimoza je rozhodně něco jiného než přirostlá předkožka, jelikož jsem to viděla na vlastní oči, vím o čem mluvím!!!!

kdyby měl kůžičku na konci zúženou tak by přetažením třeba praskla, nebyla by zcela přirostlá jako v našem případě,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
6.8.09 17:23

No Kleoo, to tedy potěš pánbůh… hlavně že je po všem. My to máme pořád přirostlé (synovi je 3 a půl roku), ale přetáhnout to jde, jenom je to po jedný straně přilepené, s ničím žádný problém - žádný maz, žádné boule, čistý pindík, čurá normálně, takže na chýru nejdu. Ale jestli jste tam měli tolik „toho“ a ještě zapálený, tak to chápu. Akorát možná bylo lepší, aby mu to udělali operativně, ne růčo… mohli jste to mít bez stresu - ty i malej. Ono tohle přesně pamatovat si nemusí, ale někde se to odrazit může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat