Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@elisa.qu píše:
Asi bych mu řekla, že s miminkem ještě počkáme do doby, než se na svatbu cítit bude.. jsi mladá, tak neni kam spěchat
Ano, přesně tohle jsem navrhla. Jen mám strach, abych nečekala 20 let ![]()
@terezka12345 proč je pro tebe svatba tak důležitá? Nezajímají mě bláboly typu, že vztah není dost perspektivní, nebo, že svatbou získá jiný level… Ani svatba ti nezaručí sťastný vztah
U me neexistuje dite driv jak svatba! Chci uplnou rodinu. Na tvem miste bych na to nepristoupila. Prvne svatba, pak dite. Vis, ony sliby jsou zadarmo a nic nestoji, ikdyby ti rekl ze se vezmete pak, neverila bych mu. Byt svobodna matka a jeste dobrovolne, to nikdy!
@zoidberg píše:
No tak dneska asi těžko narazíš na chlapa, který se bude chtít oženit a zároveň umí číst a psát. Zkus mu vypsat v bodech racionální důvody, proč chceš vstoupit v manželství. Vynech pocity a jiné nesmysly a vyjmenuj důležité praktické věci. Třeba na rozumné argumenty kývne.
to je teda nehorázná pitomost ![]()
@terezka12345 poslouchej, je ti 23 let, ty se nemáš zapotřebí s čímkoliv „spokojit“, ty si můžeš určit nároky, jaké chceš. A jestli je to svatba, tak je to svatba! Nepotřebuješ si sepisovat žádné argumenty ani, že chceš, aby se někdo nějak jmenoval apod. rádoby logické falešné argumenty, které ženy často používají. Narovinu bych mu řekla, že chceš nejdřív svatbu a pak dítě a jestli se mu zdá, že ho „tlačíš“, tak o tom teď nebudete mluvit a počkáte, co bude, až se tlačený nebude cítit.
Ale argumentovat tím, že ho jiná žena opustila před svatbou, není argument, proč si nevzít tebe.
Příspěvek upraven 07.11.16 v 18:54
@PaníBovaryová souhlas! Slecne je 23 let! Ma pravo si urcit pravidla. Je to mlada kocka (oproti nemu) jeji chlapek je pekne vycuranej, takovyho bych hnala smekem! Vychytralec. Dela si to snadny pro pripadny utek, jj takovych znam mraky.
@Denise13 píše:
U me neexistuje dite driv jak svatba! Chci uplnou rodinu. Na tvem miste bych na to nepristoupila. Prvne svatba, pak dite. Vis, ony sliby jsou zadarmo a nic nestoji, ikdyby ti rekl ze se vezmete pak, neverila bych mu. Byt svobodna matka a jeste dobrovolne, to nikdy!
Za to s ditetem bez svatby budete polovicni rodina
@Šarlota4 píše:
Za to s ditetem bez svatby budete polovicni rodina
třeba nebudou žádná. On bude rodina s dítětem, ona s dítětem, co budou oni dva fakt nevím.
@Denise13 já znám mraky těch, kteří měli nejdřív dítě a pak až svatbu, někteří mají i 2 děti a svatba ještě nebyla. Zajímalo by mě proč je svatba tak důležitá pro šťastný vztah? anebo myslíš, že společné příjmení dělá rodinu? Partnera bych do svatby nenutila tečka.
@Druby píše:
@Denise13 já znám mraky těch, kteří měli nejdřív dítě a pak až svatbu, někteří mají i 2 děti a svatba ještě nebyla. Zajímalo by mě proč je svatba tak důležitá pro šťastný vztah? anebo myslíš, že společné příjmení dělá rodinu? Partnera bych do svatby nenutila tečka.
Bez svatby to neni za me uplna rodina. At si to ma kazdej jak chce, svatba vyjadruje i urcity druh zavazku jak pravniho tak moralniho. Je to gesto. At si ma nekdo treba 5 deti bez svatby, kazdyho vec. Slecna se pta na nazory, tak je tady ma.
@PaníBovaryová píše:
@terezka12345 poslouchej, je ti 23 let, ty se nemáš zapotřebí s čímkoliv „spokojit“, ty si můžeš určit nároky, jaké chceš. A jestli je to svatba, tak je to svatba! Nepotřebuješ si sepisovat žádné argumenty ani, že chceš, aby se někdo nějak jmenoval apod. rádoby logické falešné argumenty, které ženy často používají. Narovinu bych mu řekla, že chceš nejdřív svatbu a pak dítě a jestli se mu zdá, že ho „tlačíš“, tak o tom teď nebudete mluvit a počkáte, co bude, až se tlačený nebude cítit.
Ale argumentovat tím, že ho jiná žena opustila před svatbou, není argument, proč si nevzít tebe.Příspěvek upraven 07.11.16 v 18:54
Souhlasím a to do písmene. Ve 23 opravdu nemusí, on se najde jinej, kterej bude sdílet stejné hodnoty ![]()
@zoidberg píše:
No tak dneska asi těžko narazíš na chlapa, který se bude chtít oženit a zároveň umí číst a psát. Zkus mu vypsat v bodech racionální důvody, proč chceš vstoupit v manželství. Vynech pocity a jiné nesmysly a vyjmenuj důležité praktické věci. Třeba na rozumné argumenty kývne.
Hmmmmmm, se budu muset zeptat toho svýho jak ten titul zvládnul
![]()
@Druby Svatba jako taková nikomu šťastnější vztah nezaručí, ale pokud ji jeden chce a druhý odmítá, neshodnou se v jedné ze základních věcí a je pak na místě zvážit zda v takovém vztahu setrvat. Zakladatelka partnera do svatby nenutí, ale nepřeje si mít dítě jako svobodná matka - nechápu, co je na tom divného nebo špatného.
@Denise13 ano, každý to má jinak. Pro mě je rodina otec, matka a dítě. Na nějaké gesto kašlu.