Pro holky Pražačky - dotaz na MHD

Anonymní
24.2.21 15:55

Pro holky Pražačky - dotaz na MHD

Ahoj holky Pražačky, mám takový dotaz :think: Budu se stěhovat do Prahy a potřebuji si zařídit měsíční kupon nebo lítačku (nevím ani přesně co :oops: ) na MHD. Časem asi i roční. Do Prahy jsem do teď občas jezdila, ale využívala jsem vždycky jen SMS jízdenku. Jsem asi blbec, ale nedokážu pochopit, jak ten kupon/lítačka funguje :oops: Pořád mě to navádí do nějaké aplikace nebo do e-shopu, ale já bych si chtěla zajistit klasickou papírovou průkazu. Byl by tu prosím prosím někdo tak moc ochotný a vysvětlil mi, jak přesně ten nákup kuponu probíhá? Kam mám jít, co si vzít s sebou, čím se pak budu při případné kontrole od revizora prokazovat atd.? Myslela jsem, že stačí jít na prodejní místo (taková ty u metra) a tam si vše vyřídit, ale dočetla jsem se v nějaké diskuzi, že to sice jde, ale mimo toho kuponu, který mi dají tam, si musím vyřídit i tak účet na té apce nebo si někde zajistit bezkontaktní kartu atd. :nevim: Omlouvám se, asi fakt působím jako naprostej debil, kterej jde z horní dolní bydlet do Prahy, ale absolutně to nechápu :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
721
24.2.21 15:59

Papírová už není :) je jen lítačka, poridis kartičku a na tu nahravas kupóny. Lítačka ti může přijít na adresu domů, kupón nahrajes z appky potom online ( zridis si účet a tam zadaš číslo karty). Revizor má čtečku a vidí jaký máš nahraný kupón.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
24.2.21 16:07

Ale je papírová co by nebyla. Jen všude tak propagují tu lítačku, že to člověk ani neví, že má tu možnost. Já odmítám ty jejich apky, někde se registrovat a roky mám papírovou průkazku. Kupuju si roční kupon-papírový u okýnka, ten si vložím do svojí papírové průkazky s fotkou a jménem.
Když jsem si průkazku zakládala, šla jsem normálně k okýnku s tím, že prosím o založení průkazky - měla jsem sebou fotku pasového formátu a vyplněný nějaký formulář žádosti, název teď už přesně nevím, ale byl ke stažení na dpp.cz a věřím, že jistě by se to dalo vyplnit na místě, není to nic složitého. Paní v okýnku si vzala fotku, vytiskla průkaz, fotku na něj zalaminovala a i s takovým tím plastovým pouzdýrkem mi to dala, do vedlejší části se pak vkládá papírový kupon, který se také kupuje u okýnka. Seznam „okýnek“ kde se dají vydat průkazky je taky na jejich stránkách.
Revizoři s tím problém nemají a to mně kontrolují každou chvíli. Papírovou průkazku má i manžel a dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 16:09
@Mollify83 píše:
Papírová už není :) je jen lítačka, poridis kartičku a na tu nahravas kupóny. Lítačka ti může přijít na adresu domů, kupón nahrajes z appky potom online ( zridis si účet a tam zadaš číslo karty). Revizor má čtečku a vidí jaký máš nahraný kupón.

Aha, tak vidíš, jak moc jsem mimo :mrgreen: Děkuju moc za info. Takže si někde zažádám o vydání té kartičky (lítačky), která mi pak přijde domů poštou. Až ji budu mít u sebe, tak si v appce (už ji mám staženou) koupím (jak? :mrgreen: ) měsíční kupon. Chápu to dobře?

• Citovat
  • Nahlásit
4377
24.2.21 16:10

@Mollify83 Papirova stale je. Nevyhoda je ze sa neda pozastavit a pri strate je proste stratena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
24.2.21 16:18

Žádná kartička ani není potřeba. Kupón lze nahrát např. na platební kartu. Nákup v aplikaci/eshopu je relativně intuitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1552
24.2.21 16:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky Pražačky, mám takový dotaz :think: Budu se stěhovat do Prahy a potřebuji si zařídit měsíční kupon nebo lítačku (nevím ani přesně co :oops: ) na MHD. Časem asi i roční. Do Prahy jsem do teď občas jezdila, ale využívala jsem vždycky jen SMS jízdenku. Jsem asi blbec, ale nedokážu pochopit, jak ten kupon/lítačka funguje :oops: Pořád mě to navádí do nějaké aplikace nebo do e-shopu, ale já bych si chtěla zajistit klasickou papírovou průkazu. Byl by tu prosím prosím někdo tak moc ochotný a vysvětlil mi, jak přesně ten nákup kuponu probíhá? Kam mám jít, co si vzít s sebou, čím se pak budu při případné kontrole od revizora prokazovat atd.? Myslela jsem, že stačí jít na prodejní místo (taková ty u metra) a tam si vše vyřídit, ale dočetla jsem se v nějaké diskuzi, že to sice jde, ale mimo toho kuponu, který mi dají tam, si musím vyřídit i tak účet na té apce nebo si někde zajistit bezkontaktní kartu atd. :nevim: Omlouvám se, asi fakt působím jako naprostej debil, kterej jde z horní dolní bydlet do Prahy, ale absolutně to nechápu :mrgreen: :mrgreen:

Ahojda. Já mám normální, papírovou, roční. Zařizovala jsem ve vestibulu metra Karlovo Náměstí, potřeba byla příkazová fotografie a možná občanka, to už si nepamatuju. Plus zaplatíš asi 50kc navíc za tu průkazku. Kupón je pak zakoupený na místě, platný od data, který tě paní v okénku řekneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
24.2.21 16:41

Já jsem si nechala udělat kartičku přímo ve Škodově paláci za příplatek ti ji dají na počkání a platí hned od toho dne. S sebou akorát fotku, formulář si vyplníš tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61308
24.2.21 17:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky Pražačky, mám takový dotaz :think: Budu se stěhovat do Prahy a potřebuji si zařídit měsíční kupon nebo lítačku (nevím ani přesně co :oops: ) na MHD. Časem asi i roční. Do Prahy jsem do teď občas jezdila, ale využívala jsem vždycky jen SMS jízdenku. Jsem asi blbec, ale nedokážu pochopit, jak ten kupon/lítačka funguje :oops: Pořád mě to navádí do nějaké aplikace nebo do e-shopu, ale já bych si chtěla zajistit klasickou papírovou průkazu. Byl by tu prosím prosím někdo tak moc ochotný a vysvětlil mi, jak přesně ten nákup kuponu probíhá? Kam mám jít, co si vzít s sebou, čím se pak budu při případné kontrole od revizora prokazovat atd.? Myslela jsem, že stačí jít na prodejní místo (taková ty u metra) a tam si vše vyřídit, ale dočetla jsem se v nějaké diskuzi, že to sice jde, ale mimo toho kuponu, který mi dají tam, si musím vyřídit i tak účet na té apce nebo si někde zajistit bezkontaktní kartu atd. :nevim: Omlouvám se, asi fakt působím jako naprostej debil, kterej jde z horní dolní bydlet do Prahy, ale absolutně to nechápu :mrgreen: :mrgreen:

Papírovou si pořídis na jakémkoliv prodejním místě s fotkou a občankou. Litacka je elektronická karta, kterou vydává magistrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61308
24.2.21 17:10
@Mollify83 píše:
Papírová už není :) je jen lítačka, poridis kartičku a na tu nahravas kupóny. Lítačka ti může přijít na adresu domů, kupón nahrajes z appky potom online ( zridis si účet a tam zadaš číslo karty). Revizor má čtečku a vidí jaký máš nahraný kupón.

Papírová je taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61308
24.2.21 17:15
@Basha3 píše:
@Mollify83 Papirova stale je. Nevyhoda je ze sa neda pozastavit a pri strate je proste stratena

Jde udělat duplikat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
24.2.21 17:47
@Marieke píše:
Já jsem si nechala udělat kartičku přímo ve Škodově paláci za příplatek ti ji dají na počkání a platí hned od toho dne. S sebou akorát fotku, formulář si vyplníš tam.

Jeste tusim 200kc poplatek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat