Prodávat věci po jednom dítěti?

212
29.7.15 21:04

Prodávat věci po jednom dítěti?

Mílé maminky, zajímalo by mne, jestli nemáte zkušenost. Mám teď dilema, ale nikdo mi s tím nedokáže poradit… Mám doma spousty věcí, ze kterých už syn vyrostl a mám v tom i dost peněz… Je to např. hrací deka, manduka, fusak na manduku, ohrádka, kočárek, oblečky a některé vůbec nenošené, ohřívač lahví, zabírá to vše místo(kterého teda také není nazbyt) a postupně přibývají další, teď už jen oblečení a boty. Některé u kterých jsem naznala, že se bez nich určitě i pro druhé obejdu jsem už prodala, odsávačka apod… V budoucnu bychom dítě asi chtěli, ale zatím nevíme, nikoho v okruhu komu by se to hodilo nemáme… Zvažuji jestli by nebylo výhodnější věci prodat, když by se nám teď peníze hodili a v případě potřeby v budoucnu věci zase koupit nebo je schovávat na neurčito? Máte někdo zkušenost? Třeba, že jste věci prodali, pak měli druhé a zjistili jste, že to vůbec nevadilo… říkám si na druhé bych už nakoupila věcí daleko méně, jen ty, které bych opravdu využila a nekupovala bych nic dopředu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11744
29.7.15 21:11

Ja vse davam kamaradkam a nebo muz v praci kolegum. Resila jsem to same co ty. Prostory na uskladneni nemam a ani si nejsme jisty jestli budem druhe dite chtit. Zpenezila jsem jen 2 veci za symbolickou cenu, abych to nemela doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi

Bazary jsou plný oblečení, toho se za dobrou cenu asi nezbavíš, ale taková manduka nebo i ta hrací deka, jestli je dobrá, ta by prodat šla.. otázka ale je, jestli se ti to bude chtít pak všechno znova kupovat :think: nejde to dát třeba někam na půdu?

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee

@Eviika ano prodala bych protože za 5 let se nam narodilo drhy dite a to co jsem schovala uz se mi na druhy nelíbilo navíc bile zezloutlo, obrazky popraskaly, uz to nebylo in a první je holka a druhj kluk tkze jsem vestinu schovávala zbytecne dneska uz to koupis všude za par korun a u druhého uz neresis spousty věci jako u prvniho takze za me prodat ;)

• Citovat
  • Upravit
214
29.7.15 21:12

Také sem chtěla po prvním prodávat, s tím že si pak udělám novou výbavičku. Prodala jsem asi 2 věci a jinak mi vše zůstalo a sem tááák ráda. Takových peněz co to stálo a teď to mám jak když to najdu - po druhé bych toho už ani tolik asi nekupovala ale takhle sem ráda že to mám :) jinak jsem říkala, že děti chci s odstupem tak 6 let - nó a budou od sebe roky 3 ;) víš jak, člověk míní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
29.7.15 21:17

Já bych vše probrala a nechala jen to nejnutnější (a nejdražší). Oblečení bych se nebála dát pryč, nikdy člověk neví, jestli druhé nebude opačného pohlaví (ano, holka může nosit věci po klukovi, ale na rovinu - kdo si odpustí nekoupit ty krásné šatečky co? :) ) nebo nechat jen kabátky, pár lepších kousků. Ohřívač lahví, manduku bych si určitě nechala. My jsme třeba kočárek prodali, protože byl bazarový a vím, že za stejnou cenu koupím zase bazarový. Ohrádku a pod. bych třeba zapůjčila - nepotřebuje teď někdo ze známých? Nebo prodat a domluvit se na přednostním odprodeji zpět po čase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.7.15 21:19

No také si říkám aby se to tím skladováním neznehodnotilo… já jsem i půjčovala jenže se mi taky nevrátilo, půjčili jsme a ti co jsme jim půjčili nám to rozbili a bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
29.7.15 21:23

Já teda to, co je pekne a zachovalé prodávám za male ceny, co je hnusne mám z toho hadru a co se hodi kamarádkám, daruji. Druhé nechceme, takže tak :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 21:35

Já od začátku chtěla všechno hned prodat, prodala jsem pár kousků a věci jako kočárek, ohrádka, odsávačka jsem si nechala. Pak si kamarádka sama řekla, jestli ybch jí něco dala, takže až na pár kousků jsem jí dala všechno oblečení 56-80. Pak jsem to začala všechno schraňovat, do krabic a na půdu. Ačkoli to bylo vše zabalené, čisté a suché po 1-2 letech jsme to vybalila a na některých kouscích žluté fleky, stalo se to i dvěma mým kamarádkám - nepřišli jsme na to, od čeho to je. Takže jsme si řekla, že příště nic schovávat nebudu. Teď čekáme holčičku. byli jsme přesvědčeni, že manžel holky neumí, takže jsme si připravovala výbavu na kluka - poděděnou. A opravdu jsem si říkala, jaké by to bylo fajn mít holku a klučičí prodat a mít zas nové :mrgreen: No a na UTZ to bylo jasně vidět, teď zvesela nakupuju holčičí a klučičí prodávám. Kočárek prodám taky…jinak postýlky, ohrádka, odsávačka - to si nechávám. Oblečky se prodávají dost blbě, ačkoli vše je nové, značkové…peněz jako šlupek…tak ceny max 150.- Nextové zimní věci, co stojí kus litr mám za 250-300 a už tak si říkám, že je to hodně…jenže jsou to věci málo nošené, takové co se šetří na neděli do kostela :lol: Hodně věcí jsem sice prodala přímo u nás ve městě, kdy jsem prostě vše nacenila, hodila do krabic a pozvala místní maminky…něco málo po netu - hlavně na FB - a zbytek - 4 velký krabice (!!!) potáhnu na místní blešák v říjnu - pokud už tou dobou nebudu v porodnici :mrgreen:

Taky je otázka, zda to překáží nebo ne. Nám to překáží…nevidím důvod to tady mít…i když třetí zatím chci (budu chtít do porodu druhého dítěte, pak zas nějaké dva roky ne :mrgreen: ), přestava, že nové miminko tahá oblečky x let staré…já mám asi opačný názor než většina maminek…já chci mít voňavé miminko v krásném a novém a až začne ťapat a hrabat v písku, tak klidně koupím něco z bazárku, co se může zničit…popř. těch pár kousků co si nechám, podědí. Ještě musím dodat, že nejenže čekáme holčičku, ale také v jiném ročním období, takže moc věcí po bráškovi by stejně neunosila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 21:45

My teda skladujeme. Jsem líná prodávat. A hlavně chceme další děti, bráchovi se ted narodila dvojčata, takže u nás se to momentálně využije. Později asi bude mít děti moje sestřenice, tak jí to předám. Vše jsem dostala, vše taky dám. Pokud kupuju, tak za 10 Kč/kus. Pak mi není líto to dát. Kočár mám taky darem po 2 dětech a všechny naše další děti bude muset ještě odvozit :) Pak půjde asi rovnou do kontejneru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
29.7.15 21:56

Neporadím, jen napíšu, že já NIC neprodávám…
Druhá beruš se narodila za 22.m. po druhé - mladší je větší, tak prakticky, co svlíknu ze starší jeden den, operu a další den to má mladší ;)!A je to krásné, vidět tu druhou, v čem před nedávnem chodila starší, navíc co starší skoro vůbec nenosila, vynosí mladší stonásobně!!!
Je jasné, že mít hned po prvním druhé a ještě stejné pohlaví je v tomto ohledu ideální…Naplánovat větší věkový rozdíl, asi bych stejně nic neprodávala, prostě by mi to bylo líto…
A vzhledem k tomu, že chceme i třetí, tak snad ani prodávat potom nebudu, budu asi darovat a budu ráda, když se toho vůbec zbavím :mrgreen:!

No naopak by to bylo, kdyby to doma samozřejmě zabíralo moc místa, z finančních důvodů a mít na prodej čas - u mě ani jedno ovšem „nehrozí“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
29.7.15 21:58

Pokud bys chtěla pro druhé kupovat zas vše nové, nejlépe značkové, tak se ti to nevyplatí to prodat a pak zas za šílené prachy nakoupit. Pokud víš, že většinu věcí pak koupíš z druhé ruky, tak klidně prodej a pak kup jiné. Např. já jsem první kočár měla nový za 11 tisíc a prodala pak za 2 tisíce. U druhého jsem koupila krásný zánovní kočárek za 2800 a pak ho bez problémů za 2500 ještě prodala (bylo na něj 6 zájemců, byl fakt moc pěkný). Takže výhodnější je podle mě koupit pěkné použité zachovalé věci a hned zas dát pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
29.7.15 22:03

Já jsem teda prodala nebo rozdala všechno, máme malý byt. Druhé hlavně kvůli situaci v nedohlednu, tak jsem neskladovala a neskladuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13509
29.7.15 22:36

Taky dávam kamarádce, jenom ty opravdu pěkný dražší kousky si nechávam kdyby náhodou… spoustu věcí sem na malýho nestihla ani využít, kdybych měla další nebudu toho tolik potřebovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama