Provize/plat pojišťováka

JayLee
9.8.15 21:05

Provize/plat pojišťováka

Zdravím a mám dotaz,

jaké jsou provize pojišťováka u kterého si sjednáte životko nebo úrazovku atd? Mám na mysli toho na pobočce přímo ale i takový ty pojišťováky který dělají pro různé jiné instituce?
Kolik za to má pojišťovák kterej mi to sjedná třebas pro Kooperativu a kolik z toho má konkrétní člověk za přepážkou v Kooperativě?

Člověk který za našima zádama cosi sjednal a my to zjistili a obratem zrušili, tak tvrdí, že musí ze svého zaplatit pokutu 5000,– kč a kdybych to podepsala přímo na pobočce tak z toho má ta pani na přepážce 6000, ze mě :nevim:

Poradíte někdo jak to chodí a klidně i anonymně jde mi jen pochopit princip těchle pojišťováků 8) díky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.8.15 21:16

On z tebe dostane ten OZ za smlouvu více peněz, než ženská na přepážce, ale musí ta smlouva nějakou dobu běžet, např. měsíc, pak dostaane zaplaceno třeba 5.000Kž, na přepážce úřednice dostane tak desetinu toho co OZ.

Je to pak o tom, že když to člověk zruší, tak OZ musí vracet provizi nebo podstatnou její část.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
9.8.15 21:22

Jo takhle jasny takze vlastne zadnou pokutu platit nebude nikomu ale jen prijde o tu prvozi ten clovek co nam to sjednal když jsem to zrusila po mesici co jsem se o ni dozvěděla ze ji mame bez našeho vedomi ;)

• Citovat
  • Upravit
19062
9.8.15 21:26

@JayLee jak vám může sjednat někdo pojištění (nebo vlastně cokoliv) bez vašeho vědomí? To jako zfalšoval váš podpis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
9.8.15 21:32
@alenka84 píše:
@JayLee jak vám může sjednat někdo pojištění (nebo vlastně cokoliv) bez vašeho vědomí? To jako zfalšoval váš podpis?

no to je to co budeme zítra resit jak ji mohl sjednat bez nas a našeho podpisu on dal narh smlouvy mic nic nepodepsali ale prislo a Axy ze jsme stále nezaplatili tu castku tak rikame s manželem kdo je u Axy z nas a ani jeden a před cca 1,5 mesicem to sjednal pojistovak kterého mel manzel v kanclu ale nic nikdo nepodepisoval a on s ehaji tim, ze to myslel pro nas dobře abych mela úrazovku během te doby nez se rozhodneme kam s manželem presuneme zivotko a urazovk nas všech - rusila jsem stary co jsem mela takze jsem mu dneska volala ze podáme trestni oznameni za to co udelal pokud zítra nedovali rano do kanclu a on se pak ještě azcal rozcilovat ze bude muset zaplatit nejakych 5000 kc za to ze jsem to zrusila obratem jak jsem se to dozvěděla no aby ne když jsme nic nepodepsali a ani nechteli :nevim: na tej infolince nam rekli ze to není poprvé co se to stalo ze to proste nekdy delaj tyhle rádoby pojistovaci na volne noze no takze zítra uvidíme jak to s nim vyresime :cert: :cert:

• Citovat
  • Upravit
1174
9.8.15 21:57

@JayLee Jenom to na vás s tou pokutou zkouší. Musí vrátit akorát tu provizi, protože smlouva neběžela dost dlouho. Pěkně mu v tom vymachejte čumák. Já jsem v poslední době na tyhle supy alergická. Oni to s tebou přeci myslí dobře. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
9.8.15 22:02
@Ijaa píše:
@JayLee Jenom to na vás s tou pokutou zkouší. Musí vrátit akorát tu provizi, protože smlouva neběžela dost dlouho. Pěkně mu v tom vymachejte čumák. Já jsem v poslední době na tyhle supy alergická. Oni to s tebou přeci myslí dobře. :cert:

no prave..to když mi řekl do telefonu tak jsem myslela ze me :cert: :cert: jeze když clovek nevi tak tezko bude argumentovat takze zítra si ho pekne podáme ropto jsem chtěla vedet jak to je ;) da to do poradku a pripadne vse zaplati a jsem ochotna to vse smazat a pokud ne jdu obratem podat trestni oznameni ;) jako tohle vrha desne spatnej stin na ty poulicni pojistvaky :nevim: k nim mam tezkej odpor nikdy ¨mi nevadili ale když vim ted ceho jsou schopny tak jako :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Upravit
869
9.8.15 22:39
@Ijaa
@Ijaa píše:
@JayLee Jenom to na vás s tou pokutou zkouší. Musí vrátit akorát tu provizi, protože smlouva neběžela dost dlouho. Pěkně mu v tom vymachejte čumák. Já jsem v poslední době na tyhle supy alergická. Oni to s tebou přeci myslí dobře. :cert:

Tak to asi těžko, pokud nic nezaplatili, ani jednu platbu, tak žádnou provizi ani nedostal. Tudíž, pokud nějakou pokutu platit bude, tak zřejmě za to, že zneužil podpis. A nebo jen kecal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
9.8.15 22:42
@JayLee píše:
no prave..to když mi řekl do telefonu tak jsem myslela ze me :cert: :cert: jeze když clovek nevi tak tezko bude argumentovat takze zítra si ho pekne podáme ropto jsem chtěla vedet jak to je ;) da to do poradku a pripadne vse zaplati a jsem ochotna to vse smazat a pokud ne jdu obratem podat trestni oznameni ;) jako tohle vrha desne spatnej stin na ty poulicni pojistvaky :nevim: k nim mam tezkej odpor nikdy ¨mi nevadili ale když vim ted ceho jsou schopny tak jako :pocitac: :pocitac: :pocitac:

I kdybys smlouvu uzavřít chtěla, tak to, na čem je podpis se jmenuje návrh smlouvy. Ta smlouva začne reálně existovat, až když pojišťovna ji přijme a až když zaplatíte 1. platbu. Takže, jestli jste nezaplatili nic, tak smlouva ani neexistuje, pouze její návrh. Takže nic nemusíte platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
9.8.15 22:44
@4family píše:
@IjaaTak to asi těžko, pokud nic nezaplatili, ani jednu platbu, tak žádnou provizi ani nedostal. Tudíž, pokud nějakou pokutu platit bude, tak zřejmě za to, že zneužil podpis. A nebo jen kecal.

nezaplatili jsme nic :nevim: proc taky když jsme nic nepodepsali ani nechteli :nevim:

• Citovat
  • Upravit
JayLee
9.8.15 22:46
@4family píše:
I kdybys smlouvu uzavřít chtěla, tak to, na čem je podpis se jmenuje návrh smlouvy. Ta smlouva začne reálně existovat, až když pojišťovna ji přijme a až když zaplatíte 1. platbu. Takže, jestli jste nezaplatili nic, tak smlouva ani neexistuje, pouze její návrh. Takže nic nemusíte platit.

nemusíme? 8o jj jen prej navrh tam je rikal ten na tej lince :roll: no a nebudou po nas chtit pak nekdy peníze aby to jako nenechala ta axa a za rok se vzpamatovala ze to chce když poslali tedka tu upomínku ze to nemame zaplaceny coz jsme timpadem zjistli ze ani nemuzes když jsme nic nesjednali :nevim: aby z toho pak nebyla nejaka navysena pokuta :nevim:

• Citovat
  • Upravit
19062
10.8.15 06:05

@JayLee ne, fakt nemusíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.8.15 07:07
@alenka84 píše:
@JayLee ne, fakt nemusíte.

moc dekuju :hug: vam vsem holky :pankac:

• Citovat
  • Upravit
1174
10.8.15 08:24
@JayLee píše:
moc dekuju :hug: vam vsem holky :pankac:

Ideální by samozřejmě bylo mít od pojišťovny nějaký papír, že se to řešilo a zrušilo. Pak se samozřejmě lze písemně obrátit přímo na centrálu pojišťovny se žádostí o výpis uzavřených smluv. To, že musí být zaplacena první platba, aby byla smlouva platná, nevím, ale umím si představit, že mohl tu první platbu klidně zaplatit, protože z provize má víc a vyplatilo se mu to tedy. V tom případě bych to ale viděla na podvod a to trestní oznámení bych podala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.8.15 09:13
@Ijaa píše:
Ideální by samozřejmě bylo mít od pojišťovny nějaký papír, že se to řešilo a zrušilo. Pak se samozřejmě lze písemně obrátit přímo na centrálu pojišťovny se žádostí o výpis uzavřených smluv. To, že musí být zaplacena první platba, aby byla smlouva platná, nevím, ale umím si představit, že mohl tu první platbu klidně zaplatit, protože z provize má víc a vyplatilo se mu to tedy. V tom případě bych to ale viděla na podvod a to trestní oznámení bych podala.

jo jo to dneska všechno vyresime s nim kolem oběda dovalí takze pisemne to budu chtit urcite vse to kazdopadne :pankac: sama jsem na to zvedava jak to nakonec doppadne ale nechapu jak si toto někdo muze dovolit a vůbec udelat :pocitac:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama