Psychika na mateřské

Anonymní
11.2.20 16:34

Psychika na mateřské

Ahoj vsem,
pred sesti mesici se narodila dcera. Je to nase slunicko. Obcas ma svoje nalady, ale jinak je moc hodna. Sestinedeli probehlo celkem ok a mela jsem pocit, ze uz jsem si docela zvykla na novy rezim. Ale asi po dvou mesicich od porodu jsem se zacala citit tak nejak zvlastne. Zacala jsem byt strasne uzkostliva a prakticky porad jsem jen brecela. Mozna proto, ze jsem si zacala uvedomovat ten stereotyp na materske. Bylo mi lito i to, kdyz pritel odesel do prace. Pridaly se k tomu i zdravotni problemy v podobe unavy, malatnosti a brneni koncetin. Zacala jsem hledat na internetu, co by to mohlo byt a nasla jsem hrozne veci. Tim jsem se vydesila a hned jsem sla k prakticke. Ta mi udelala krevni obraz, nasledne me poslala na neurologii, kde mi udelali vysetreni a MR. V te dobe jsem si nechala napsat AD, protoze jsem to nejak psychicky nezvladala. Vsechno dopadlo podle doktoru v poradku. Dostala jsem jen horcik a zelezo.
Asi za dva tydny tyto problemy vysumely (nevim, jestli uklidnenim ze strany doktoru nebo AD). Po dvou mesicich jsem prasky vysadila uplne s tim, ze to uz zvladnu sama (byla jsem i na nekolika psychoterapiich). Jenze po nejake dobe se objevily zase jine zdravotni problemy - bolesti, napeti a zaskuby ve svalech. A ja jsem hned zase sedla k internetu a zacala hledat, co by to mohlo byt. Myslite, ze by to mohlo byt tou psychikou?
Ja jsem uz od malicka hodne citlivy a uzkostnejsi clovek a po porodu se to jeste vystupnovalo. Jak jsem ted doma s malou, tak mam vic casu premyslet o vsem moznem a obcas je to spis horsi nez lepsi. Uz od porodu se porad citim tak, jako bych se stale jeste nezaclenila zpatky do spolecnosti jako driv, nevim jak to mam popsat.  Chodim s malou cvicit a nez tam prijedeme, tak jsem vynervena, jestli to zvladne, jestli prijedeme vcas a tak. Po cviceni je to hrozne fajn, ze jsme byly nekde v kolektivu a mam z toho dobry pocit. Kazdou malickost ted hrozne hrotim, jakoby na tom stal svet. A kdyz je neco jinak, tak jsem z toho nesva. Mam pocit, ze se ted hure vyjadruju, casto mi vypadavaji slova a ja hned hledam na internetu. Pritom bych se spis mela snazit stykat vice s dospelymi lidmi a vest rozhovory jako drive, nejen sislat na mimco. A takovych situaci je vice. Ja bych si rada uzivala materskou, tak jak se mam vice zocelit, abych vsechno tak neresila. Mel jste/ mate to nekdo podobne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15822
11.2.20 16:43

Každý na to není, aby byl doma s dítětem. Mě to taky nebavilo, vrátila jsem se brzy do práce a být doma dyl, skončila bych na ad taky. Určitě to máš od nervů, pokud se necítiš dobře, nech si ty léky, pomůžou ti. Ono jak bude dítě starší, bude to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 16:48

Moje ségra na tom byla na mateřské psychicky špatně, hodně se i změnila, bylo vidět, že je nešťastná. Zpátky do práce šla ve dvou letech syna a hned obrat, najednou byla zase v pohodě. Pro každého to není být jen doma s dítětem a ten stereotyp. Takových maminek je více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12498
11.2.20 16:50

Kde jinde než tady, kdy jindy než teď… Nepořizuj si druhé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15822
11.2.20 16:53
@Bubla Bůčková píše:
Kde jinde než tady, kdy jindy než teď… Nepořizuj si druhé dítě.

S tím souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
11.2.20 16:58

Jo, cim jsem doma dele, tim jsem hloupejsi. Hur se vyjadruji a slovni zasoba take neni valna. Neni se cemu divit, protoze v nektere dny skoro nepromluvim s dospelou osobou. Kdyz jsem mela jedno miminko, tak jsem chodila na dlouhe prochazky s kocarkem se sousedkou. Deti spaly a my povidaly a jeste udelaly neco pro zdravi. To bylo super a mohu doporucit. Po 10 km a 2 hodinach povidani s dospelym clovek nemel spatne myslenky. Pak je super chodit behat a treba na 2 puldny do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.2.20 17:02

Holky, ja nevim, jestli to nevyznelo jinak, nez jsem to myslela.. Ja jsem s malou strasne rada a naplnuje me to. To stykani s dospelymi lidmi jsem myslela jako obcasne odreagovani ne ze bych radsi chodila do prace nebo tak.. Jen je to pro me psychicky narocnejsi nez jsem myslela a zajimalo me, jak to maji ostatni popr. nejake rady. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
11.2.20 17:32

A co nějaká kamarádka, se kterou bys chodila na procházky, klábosení.. obcas nechat miminko pohlídat a jít na kafe, nebo vínko.. prostě se nejak odreagovat? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3885
11.2.20 17:44

Ano mam takove stavy, deti me naplnuji, ale jsou dny kdy citim uzkost a neni mi dobre. Je to dano tim, ze jsem pres tyden sama, vecery ve velkym dome samotna me taky nepridaji. Ja beru zelezo, bez neho nemuzu fungovat. Pak beru rybi tuk, C. Ruzne to stridam. Na vecer mam bylinky na spanek a nervy. Cvicim, stravuji se zdrave a pouzivam olejicky na uklidneni do aromalampy. Jeste chci meditovat. A pozitivni mysleni taky pomaha. Kdyz holky spi, tak si ctu, pletu. Uklidnuje me to. A pece o sebe a svoje telo, mi taky dela fajn a nabiji me to. Az po druhem porodu, jsem pochopila, ze ja jsem ta prvorada. Pak budou v pohode moje deti i muz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15822
11.2.20 17:57
@Viky.m píše:
Holky, ja nevim, jestli to nevyznelo jinak, nez jsem to myslela.. Ja jsem s malou strasne rada a naplnuje me to. To stykani s dospelymi lidmi jsem myslela jako obcasne odreagovani ne ze bych radsi chodila do prace nebo tak.. Jen je to pro me psychicky narocnejsi nez jsem myslela a zajimalo me, jak to maji ostatni popr. nejake rady. Zakladatelka

Tak jasně, všechny je milujeme, ale je to někdy náročný. Rada je fakt se hodit do klidu a neřešit kraviny, hodně spát (co to jde) a občas vyrazit bez mimina. A chodit ven, ideálně s kočárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1489
11.2.20 18:24
Ta
@Viky.m píše:

Tak to já zas klidně přiznám, že bych raději chodila do práce :-D to mě prostě bavilo daleko víc. Jako svoje děti miluju, to jo, ale že by mě bavilo furt přebalovat, krmit, kojit, koupat, uspavat a hrát si, k tomu poslouchat do nekonečna řev :-D nene, už se těším až půjdou do školky a já do práce. Možná spíš do školy, protože až nastoupim do práce a děti do školky, tak to možná bude ještě horší, protože pořád budou ještě malí a pochybuju, že se třeba v noci nebudou budit. Mám teda teď děti staré 18 měsíců a 6,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15822
11.2.20 18:28
@Zoe1 píše:
TaTak to já zas klidně přiznám, že bych raději chodila do práce :-D to mě prostě bavilo daleko víc. Jako svoje děti miluju, to jo, ale že by mě bavilo furt přebalovat, krmit, kojit, koupat, uspavat a hrát si, k tomu poslouchat do nekonečna řev :-D nene, už se těším až půjdou do školky a já do práce. Možná spíš do školy, protože až nastoupim do práce a děti do školky, tak to možná bude ještě horší, protože pořád budou ještě malí a pochybuju, že se třeba v noci nebudou budit. Mám teda teď děti staré 18 měsíců a 6,5 měsíce.
Školka je náhodou super. Dítě už je samostatný, ale ještě nemusíš řešit úkoly a povinnosti, když můžeš, tak ho vyzvedneš po o, to úplně vidíš tu jejich radost :D a můžeš je tim skvěle vydírat. A když se ti to hodí, tak ho necháš doma a nemusíš nic dohánět.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
11.2.20 18:42

My mame doma model, ze ja chodim na dva dny (nekdy i vic) do prace uz od doby, kdy bylo synovi 8mesicu. Manzel hlida. A naprosto mi to vyhovuje. Ted jsem byla doma s ditetem 3 tydny v kuse a lezu z toho po zdi. Pro me proste neni byt za plotnou nekolik let. Po praci se tesim domu a po nekolika dnech doma se tesim do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1489
11.2.20 19:18
@terien píše: Školka je náhodou super. Dítě už je samostatný, ale ještě nemusíš řešit úkoly a povinnosti, když můžeš, tak ho vyzvedneš po o, to úplně vidíš tu jejich radost :D a můžeš je tim skvěle vydírat. A když se ti to hodí, tak ho necháš doma a nemusíš nic dohánět.

Tak doufám, že to tak bude i u nás :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
11.2.20 20:48
@scentini píše:
Az po druhem porodu, jsem pochopila, ze ja jsem ta prvorada. Pak budou v pohode moje deti i muz.

Přesně! Došlo mi to úplně stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama